Jedynie prawda jest ciekawa


Turcja: zatrzymano ok. 750 osób podejrzanych o współpracę z IS

06.02.2017

- 748 osób podejrzewanych o współpracę z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) zatrzymała turecka policja - poinformowało MSW w Ankarze.

- 748 osób podejrzewanych o współpracę z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) zatrzymała turecka policja w miniony weekend podczas akcji przeprowadzonych w 29 z 81 prowincji kraju - poinformowało w poniedziałek MSW w Ankarze.

Podczas największej dotąd akcji wymierzonej w IS w Turcji policjanci skonfiskowali liczne dokumenty, materiały w wersji elektronicznej, sześć sztuk broni palnej oraz amunicję – przekazał resort spraw wewnętrznych w wydanym komunikacie.

W niedzielę prorządowa agencja prasowa Anatolia podała, że w operacji przeciw IS, przeprowadzonej m.in. w Stambule i Gaziantep w pobliżu granicy z Syrią, aresztowano 423 osoby.

Władze tureckie poinformowały, że w tureckich aresztach przebywa ponadto co najmniej 780 osób podejrzanych o powiązania z IS, w tym 350 cudzoziemców. Część tych osób usłyszała już wyroki skazujące.

Turcja, w której w połowie ubiegłego roku udaremniono próbę przewrotu i gdzie dochodzi do krwawych zamachów w wykonaniu dżihadystów z Państwa Islamskiego oraz kurdyjskich bojowników, wzmogła wysiłki w walce z terroryzmem.

W noc sylwestrową doszło do zamachu w klubie nocnym w europejskiej części Stambułu. Zginęło 39 osób, w większości obcokrajowcy. Do ataku przyznało się IS, które ogłosiło, że była to zemsta za zaangażowanie militarne Turcji w Syrii.

[fot. youtube.com]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 2. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 3. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 5. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 6. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 7. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook