Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Turcja zabiła prawie 900 dżihadystów

25.04.2016

Prawie 900 członków dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) zginęło od stycznia w tureckich atakach lotniczych i ostrzałach artyleryjskich w Syrii - poinformowała w poniedziałek państwowa agencja prasowa Anatolia, powołując się na źródła wojskowe.

Jak podaje Anatolia, od 9 stycznia 492 "terrorystów" zostało zabitych w 167 tureckich nalotach, a 370 w ostrzałach artyleryjskich. Zniszczonych zostało też wiele składów amunicji IS. Turcja od wielu miesięcy jest w stanie najwyższej gotowości z powodu serii zamachów przypisywanych dżihadystom lub też związanych z wznowieniem konfliktu kurdyjskiego. 

Ankara, która od dawna była oskarżana o akceptowanie najbardziej radykalnych syryjskich organizacji rebelianckich, latem ub.r. przyłączyła się do antydżihadystycznej koalicji dowodzonej przez Waszyngton i nasiliła aresztowania w kręgach zwolenników IS. Wiele pocisków wystrzeliwanych z obszarów Syrii kontrolowanych przez IS spadło w tym roku na przygraniczne tureckie miasto Kilis, zabijając co najmniej 16 cywilów. 

W niedzielę w takim ataku śmierć poniosła tam jedna osoba, a ponad dwadzieścia zostało rannych.

kk/PAP

[fot. EPA/TURKISH PRESIDENTIAL PRESS OFFICE]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook