Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Trzy ofiary śmiertelne w Doniecku

14.03.2014

Rannych zostało ok. 50 osób - informują w piątek rano ukraińskie portale internetowe. Wcześniej informowano o jednej osobie, która zmarła w wyniku starć.

Do dwóch, a według niektórych mediów do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych czwartkowych starć między uczestnikami prorosyjskiego wiecu w centrum Doniecka na wschodniej Ukrainie a manifestantami na rzecz jedności tego kraju.

Rannych zostało ok. 50 osób - informują w piątek rano ukraińskie portale internetowe. Wcześniej informowano o jednej osobie, która zmarła w wyniku starć.

Zdaniem prasy kolejne zamieszki w Doniecku zaplanowano na sobotę i niedzielę, by odciągnąć uwagę od referendum na Krymie, którego celem jest przyłączenie tego należącego do Ukrainy półwyspu do Federacji Rosyjskiej.

Według relacji agencji w czwartek wieczorem na donieckim placu Lenina uczestnicy prorosyjskiej demonstracji napadli na manifestujących pod hasłem "Za jedną Ukrainę".

Prorosyjscy demonstranci, skandujący "Berkut" i "Rosja", obrzucali przeciwników politycznych petardami, jajami i świecami dymnymi. Następnie przedarli się przez milicyjny kordon oddzielający obie strony. W starciach uczestniczyło ok. 2 tys. ludzi.

Organizacje prorosyjskie, które nawołują swych zwolenników do demonstracji w nadchodzący weekend, oświadczają, że nie pozwolą na powtórzenie w Doniecku scenariusza zrealizowanego przez "banderowsko-faszystowską bandę" w Kijowie.

„Powinniśmy dać odsiecz zwolennikom UE i pokazać, że jest nas tak wielu i jesteśmy tak silni, że zastrzęsą się im kolana!” - głoszą rozpowszechniane w internecie apele.

„Przyjaciele! 15 i 16 marca to szczególnie ważne dla nas dni. Krym postawi kropkę w stosunkach z banderowcami i będzie miejscem naszego wyzwolenia. Donbas powinien poprzeć Krym z całych sił!” - czytamy w cytowanych przez ukraińskie media odezwach sił prorosyjskich.

źródło: PAP/run

fot. PAP/EPA

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Donieck

,

zamieszki

,

ofiary

Warto poczytać

 1. hiszpanie-separatysci 27.02.2015

  Hiszpański zaciąg u prorosyjskich terrorystów

  Policja w Hiszpanii zatrzymała osiem osób podejrzanych o wspieranie oddziałów rosyjskich walczących na wschodzie Ukrainy.

 2. UkrainaPAPEPA2702 27.02.2015

  Brytyjsko-węgierski apel: wróćmy do mińskich ustaleń!

  Węgry i Wielka Brytania stwierdzają, że Rosja "nie wypełnia swych zobowiązań w ramach mińskich porozumień" i wzywają do wypełniania postanowień porozumienia.

 3. zolnierzeTurcja 27.02.2015

  Turcja stawia na antyrakiety

  Turcja kupuje system antyrakietowy. Priorytetem ma być wzmocnienie krajowego potencjału technicznego. Czy Ankara będzie współpracowała z Rosją?

 4. bundeswehra-niemcy-wiki 27.02.2015

  Niemcy wzmacniają Bundeswehrę

  Zwiększenie siły wojsk pancernych jest reakcją na wojnę na Ukrainie.

 5. mid-epa04639417 27.02.2015

  Zapaść Krymu po aneksji

  Zakaz zgromadzeń, zatrzymania niepokornych i rozmowy o polityce tylko we własnej kuchni – tak opisują życie na Krymie uchodźcy, którzy nie mogą i nie chcą tam powrócić po aneksji należącego do Ukrainy półwyspu dokonanej przez Rosję.

 6. musulmansfranceSI 26.02.2015

  Francja: rząd poszerza platformę dialogu z islamem

  Socjaliści chcą poszerzyć krąg konsultacji i stymulować „wszystkie części składowe” islamu we Francji.

 7. czosi 26.02.2015

  Putin umacnia zdobycze

  Lider Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew, alarmuje o koncentracji rosyjskich wojsk na Krymie. Tymczasem Ukraina zaczęła wycofywanie ciężkiego sprzętu bojowego z Donbasu.

 8. jihadijohnzidentyfikowanySI 26.02.2015

  "Dżihadi John" zidentyfikowany

  W nagraniach wideo opublikowanych w internecie przez Państwo Islamskie pojawiał się ubrany na czarno, w kominiarce i z nożem w ręku. Według "Washington Post" nazywa się Mohammed Enwazi, pochodzi z Kuwejtu i dorastał w Londynie.

Facebook