Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Trzy ofiary śmiertelne w Doniecku

14.03.2014

Rannych zostało ok. 50 osób - informują w piątek rano ukraińskie portale internetowe. Wcześniej informowano o jednej osobie, która zmarła w wyniku starć.

Do dwóch, a według niektórych mediów do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych czwartkowych starć między uczestnikami prorosyjskiego wiecu w centrum Doniecka na wschodniej Ukrainie a manifestantami na rzecz jedności tego kraju.

Rannych zostało ok. 50 osób - informują w piątek rano ukraińskie portale internetowe. Wcześniej informowano o jednej osobie, która zmarła w wyniku starć.

Zdaniem prasy kolejne zamieszki w Doniecku zaplanowano na sobotę i niedzielę, by odciągnąć uwagę od referendum na Krymie, którego celem jest przyłączenie tego należącego do Ukrainy półwyspu do Federacji Rosyjskiej.

Według relacji agencji w czwartek wieczorem na donieckim placu Lenina uczestnicy prorosyjskiej demonstracji napadli na manifestujących pod hasłem "Za jedną Ukrainę".

Prorosyjscy demonstranci, skandujący "Berkut" i "Rosja", obrzucali przeciwników politycznych petardami, jajami i świecami dymnymi. Następnie przedarli się przez milicyjny kordon oddzielający obie strony. W starciach uczestniczyło ok. 2 tys. ludzi.

Organizacje prorosyjskie, które nawołują swych zwolenników do demonstracji w nadchodzący weekend, oświadczają, że nie pozwolą na powtórzenie w Doniecku scenariusza zrealizowanego przez "banderowsko-faszystowską bandę" w Kijowie.

„Powinniśmy dać odsiecz zwolennikom UE i pokazać, że jest nas tak wielu i jesteśmy tak silni, że zastrzęsą się im kolana!” - głoszą rozpowszechniane w internecie apele.

„Przyjaciele! 15 i 16 marca to szczególnie ważne dla nas dni. Krym postawi kropkę w stosunkach z banderowcami i będzie miejscem naszego wyzwolenia. Donbas powinien poprzeć Krym z całych sił!” - czytamy w cytowanych przez ukraińskie media odezwach sił prorosyjskich.

źródło: PAP/run

fot. PAP/EPA

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Donieck

,

zamieszki

,

ofiary

Warto poczytać

 1. rosja-grecja 31.03.2015

  Grecja chce wiosny w relacjach z Rosją

  Grecki premier Aleksis Cipras stwierdził, że sankcje nałożone przez Zachód na Moskwę są bezsensowne.

 2. UKRAkomosi 31.03.2015

  Odprawa posłów ukraińskich

  Bronisław Komorowski spotkał się z ukraińskimi parlamentarzystami. Polskie doświadczenie mówi wyraźnie, że w obliczu największego zagrożenia najłatwiej jest znaleźć w sobie głęboką determinację do działania i przeprowadzania zmian - mówił prezydent.

 3. juergen-roth-yt22 31.03.2015

  Roth: Pada nazwisko odpowiedzialnego za zamach

  „Raport źródłowy agenta BND przekazuje, że jest niejedno źródło mówiące o tym, że był wybuch”.

 4. islamic-state 31.03.2015

  Islamiści mordują w Syrii

  Co najmniej 30 osób, w tym kobiety i dzieci, zabili terroryści z Państwa Islamskiego, w jednej z syryjskich wiosek w centrum kraju.

 5. ukraina-szkolenia 31.03.2015

  Przeszkolimy instruktorów z Ukrainy

  Na terenie polskich ośrodków szkoleniowych odbędą się kursy dla ukraińskich instruktorów wojskowych.

 6. komor-na-ukrainie 31.03.2015

  Prezydent z wizytą w Kijowie

  Bronisław Komorowski spotka się z prezydentem Petro Poroszenką, ukraińskimi parlamentarzystami i odda hołd ofiarom terroru komunistycznego, spoczywającym w Bykowni.

 7. wiki 30.03.2015

  Słowenia: Będzie dymisja ministra obrony?

  Premier Słowenii Miro Cerar zażądał od ministra obrony Janko Vebera złożenia dymisji w związku z prywatyzacją firmy Telekom Slovenia, największego operatora telekomunikacyjnego w kraju.

 8. mid-epa04683316 30.03.2015

  Cała prawda o pilocie Germanwings

  Czego jeszcze nie wiemy o człowieku, który najprawdopodobniej przyczynił się do śmierci 149 pasażerów samolotu w Alpach.

Facebook