Jedynie prawda jest ciekawa


Trwają poszukiwania osób wspierających islamistów

08.02.2017

W ramach dochodzenia przeciwko dwóm podejrzanym o wspieranie zagranicznej organizacji terrorystycznej Dżabhat al-Nusra dokonano w środę rano rewizji w mieszkaniach i innych lokalach w Północnej Nadrenii-Westfalii i W. Brytanii - podała niemiecka prokuratura.


Według niej nastąpiło to na mocy decyzji sędziego śledczego przy Trybunale Federalnym czyli niemieckim sądzie najwyższym. Dżabhat al-Nursa, znane obecnie także jako Dżabhat Fatah al-Szam, to islamistyczne ugrupowanie zbrojne walczące z wojskami rządowymi Syrii. Jak głosi komunikat generalnego prokuratora federalnego przy Trybunale Federalnym, podejrzanym zarzuca się, że już od lat wspierali Dżabhat al-Nusra. Mieli przeprowadzać zbiórki na jego rzecz oraz uczestniczyć w organizowaniu i przeprowadzaniu konwojów pomocowych, wysyłając do Syrii karetki sanitarne, sprzęt medyczny, lekarstwa i artykuły żywnościowe. Dostawy te realizowano między innymi za pośrednictwem stowarzyszeń charytatywnych Medycyna z Sercem i Medycyna bez Granic.

Celem przeszukań było uzyskanie dalszych dowodów na konkretne działania wspierające - oświadczyła prokuratura dodając, iż ze względu na dobro śledztwa i trwające jeszcze rewizje nie poda na razie dalszych szczegółów. Z komunikatu nie wynika czy podejrzanych zatrzymano.

fot. [You Tube/ Reuters]
pc/PAP

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 5. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 6. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 7. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 8. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook