Jedynie prawda jest ciekawa


Trwają poszukiwania osób wspierających islamistów

08.02.2017

W ramach dochodzenia przeciwko dwóm podejrzanym o wspieranie zagranicznej organizacji terrorystycznej Dżabhat al-Nusra dokonano w środę rano rewizji w mieszkaniach i innych lokalach w Północnej Nadrenii-Westfalii i W. Brytanii - podała niemiecka prokuratura.


Według niej nastąpiło to na mocy decyzji sędziego śledczego przy Trybunale Federalnym czyli niemieckim sądzie najwyższym. Dżabhat al-Nursa, znane obecnie także jako Dżabhat Fatah al-Szam, to islamistyczne ugrupowanie zbrojne walczące z wojskami rządowymi Syrii. Jak głosi komunikat generalnego prokuratora federalnego przy Trybunale Federalnym, podejrzanym zarzuca się, że już od lat wspierali Dżabhat al-Nusra. Mieli przeprowadzać zbiórki na jego rzecz oraz uczestniczyć w organizowaniu i przeprowadzaniu konwojów pomocowych, wysyłając do Syrii karetki sanitarne, sprzęt medyczny, lekarstwa i artykuły żywnościowe. Dostawy te realizowano między innymi za pośrednictwem stowarzyszeń charytatywnych Medycyna z Sercem i Medycyna bez Granic.

Celem przeszukań było uzyskanie dalszych dowodów na konkretne działania wspierające - oświadczyła prokuratura dodając, iż ze względu na dobro śledztwa i trwające jeszcze rewizje nie poda na razie dalszych szczegółów. Z komunikatu nie wynika czy podejrzanych zatrzymano.

fot. [You Tube/ Reuters]
pc/PAP

Warto poczytać

 1. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 2. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 3. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 4. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 5. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 6. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 7. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

 8. fbi19072018 19.07.2018

  Dyrektor FBI: Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy i szerzy propagandę w USA

  Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook