Jedynie prawda jest ciekawa


Trump pokazał Kimowi swoją "Bestię"

12.06.2018
1270trumpbestia
Trump pokazał Kimowi swoją "Bestię"

Uwagę mediów podczas wtorkowego szczytu w Singapurze przyciągnęły nieoczekiwane momenty i gesty, m.in. pokazanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Unowi prezydenckiej limuzyny.

Takie momenty zmniejszyły napięcie podczas spotkania liderów, którzy dotychczas byli zaciekłymi wrogami - zauważa południowokoreańska agencja Yonhap.

Jak relacjonuje agencja AP, wychodząc z sali w hotelu Capella na wyspie Sentosa, w której odbył się historyczny szczyt, Trump i Kim podeszli do limuzyny amerykańskiego prezydenta, zwanej Bestią. Na znak Trumpa jeden z agentów Secret Service otworzył drzwi od strony pasażera, a Kim zajrzał do środka kuloodpornego pojazdu - relacjonuje agencja AP.

Media zwróciły też uwagę na wypowiedź Trumpa przed roboczym lunchem przywódców. Według CNN amerykański prezydent zwrócił się do fotoreporterów czekających na niego i Kima, by zrobili im "dobre zdjęcie, takie, na którym wyjdziemy ładnie, przystojnie i szczupło".

Trump zażartował w ten sposób kilka godzin przed podpisaniem wraz z Kimem oświadczenia po szczycie. Kim zobowiązał się w nim do starań o "całkowitą denuklearyzację" Półwyspu Koreańskiego, a Trump - do udzielenia KRLD gwarancji bezpieczeństwa. W dokumencie nie sprecyzowano jednak, o jakie konkretnie gwarancje chodzi, ani nie podano konkretnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego. 

(PAP)

fot. PAP/EPA/SINGAPORE MINISTRY OF COMMUNICATIONS AND INFORMATION


Warto poczytać

 1. nigeria-25062018 25.06.2018

  Tragedia w Nigerii! Muzułmanie zaatakowali chrześcijańskich rolników. Spora liczba ofiar

  Co najmniej 86 osób zginęło w centralnej części Nigerii w kilkudniowych walkach między chrześcijańskimi rolnikami z muzułmańskimi pasterzami - poinformowała miejscowa policja

 2. erdogan-25062018 25.06.2018

  Wielkie zwycięstwo Erdogana. Wybory w Turcji zakończone

  Recep Tayyip Erdogan otrzymał 52,5 proc. głosów i wygrał w niedzielę w pierwszej turze wybory prezydenckie w Turcji - poinformowała turecka komisja wyborcza (YSK). W wyborach parlamentarnych zwyciężył wyborczy blok z udziałem jego partii AKP

 3. trump-25062018 25.06.2018

  Trump: Imigranci to najeźdźcy. Trzeba ich natychmiast deportować!

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę na twitterze, iż wszystkie osoby, które będą próbowały nielegalnie przekroczyć granicę USA, powinny być natychmiast odsyłane do swojego kraju bez żadnego procesu sądowego

 4. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 5. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 6. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 7. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook