Jedynie prawda jest ciekawa


Trump może odwiedzić Polskę

13.04.2017

Polskie władze chcą, by Donald Trump, przy okazji wizyty w Niemczech na szczycie G20, odwiedził także nasz kraj – informuje Reuters i TVP Info.

O wizytę prezydenta USA w Polsce, która miałaby się odbyć w lipcu, zabiegają wspólnie Kancelarie Prezydenta i Premiera. Jak donosi TVP Info, decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie maja. 

Rozmowy na temat przyjazdu prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski trwają od od chwili wyboru Donalda Trumpa na prezydenta. Okazuje się, że plan zaczyna przybierać konkretny kształt. Prezydent USA miałby się pojawić w Polsce w lipcu, choć nie w Warszawie, lecz na Wrocław Global Forum, dorocznym spotkaniu poświęconym stosunkom euroatlantyckim. 

Jak podaje Reuters, polskie władze zabiegają, by Trump odwiedził nasz kraj chociaż na kilka godzin, przy okazji spotkania przywódców państw G20. 

„Szanse ocenia się na kilkanaście procent. Ta wizyta na tym etapie nie jest potwierdzona - prezydent Trump miałby wziąć udział w forum państw Trójmorza. Zaproszenie dla amerykańskiego prezydenta wystosowali prezydenci Polski i Chorwacji. W lutym przekazał je minister Szczerski. To zaproszenie przekazał byłemu doradcy, gen. Flynnowi. Zostało ono oficjalnie przekazane do Białego Domu” — mówi koresponendtka TVP, Zuzanna Falzmann. 

Jak na razie potwierdzona jest obecność prezydenta USA na Forum Państw Trójmorza tuż przed szczytem G-20, które odbędzie się w lipcu w Hamburgu. Sprawę wizyty Trumpa ma poruszyć szef MSZ podczas przyszłotygodniowej wizyty w Waszyngtonie. 

„Jak się wydaje, sprawa rozwija się pozytywnie, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji” - Reuters cytuje swoje źródło w Kancelarii Prezydenta RP. 

ak/TVP Info/Reuters/wPolityce.pl

[fot. PAP/EPA/Olivier Douliery/POOL]

Warto poczytać

 1. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 2. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 3. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

 4. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

 5. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 6. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 7. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook