Jedynie prawda jest ciekawa


Trump może odwiedzić Polskę

13.04.2017

Polskie władze chcą, by Donald Trump, przy okazji wizyty w Niemczech na szczycie G20, odwiedził także nasz kraj – informuje Reuters i TVP Info.

O wizytę prezydenta USA w Polsce, która miałaby się odbyć w lipcu, zabiegają wspólnie Kancelarie Prezydenta i Premiera. Jak donosi TVP Info, decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie maja. 

Rozmowy na temat przyjazdu prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski trwają od od chwili wyboru Donalda Trumpa na prezydenta. Okazuje się, że plan zaczyna przybierać konkretny kształt. Prezydent USA miałby się pojawić w Polsce w lipcu, choć nie w Warszawie, lecz na Wrocław Global Forum, dorocznym spotkaniu poświęconym stosunkom euroatlantyckim. 

Jak podaje Reuters, polskie władze zabiegają, by Trump odwiedził nasz kraj chociaż na kilka godzin, przy okazji spotkania przywódców państw G20. 

„Szanse ocenia się na kilkanaście procent. Ta wizyta na tym etapie nie jest potwierdzona - prezydent Trump miałby wziąć udział w forum państw Trójmorza. Zaproszenie dla amerykańskiego prezydenta wystosowali prezydenci Polski i Chorwacji. W lutym przekazał je minister Szczerski. To zaproszenie przekazał byłemu doradcy, gen. Flynnowi. Zostało ono oficjalnie przekazane do Białego Domu” — mówi koresponendtka TVP, Zuzanna Falzmann. 

Jak na razie potwierdzona jest obecność prezydenta USA na Forum Państw Trójmorza tuż przed szczytem G-20, które odbędzie się w lipcu w Hamburgu. Sprawę wizyty Trumpa ma poruszyć szef MSZ podczas przyszłotygodniowej wizyty w Waszyngtonie. 

„Jak się wydaje, sprawa rozwija się pozytywnie, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji” - Reuters cytuje swoje źródło w Kancelarii Prezydenta RP. 

ak/TVP Info/Reuters/wPolityce.pl

[fot. PAP/EPA/Olivier Douliery/POOL]

Warto poczytać

 1. trump14072018 16.07.2018

  O czym będą rozmawiać Trump z Putinem? Zdradzamy potencjalne scenariusze

  Czego można spodziewać się po tym spotkaniu, jakie ustalenia na nim zapadną i jak wpłynie to na nasze codzienne życie?

 2. worldcup14072018 15.07.2018

  Trójkolorowi mistrzem świata. Szalony finał!

  Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonali Chorwację 4:2.

 3. pitch14072018 15.07.2018

  Kim były osoby, które zakłóciły przebieg finału mistrzostw świata?

  Wtargnięcie na murawę stadionu Łużniki podczas finału piłkarskich mistrzostw świata członkiń grupy Pussy Riot, ubranych w policyjne uniformy, było pierwszym incydentem naruszającym bezpieczeństwo w trakcie trwającego pięć tygodni turnieju.

 4. gaza15072018 15.07.2018

  Największe naloty na strefę Gazy od 2014 roku. Zabici i ranni wśród protestujących palestyńczyków

  Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły w sobotę największe od 2014 roku naloty na cele w Strefie Gazy w odpowiedzi na nocne ataki moździerzowe i rakietowe ze strony palestyńskiej radykalnej organizacji Hamas - poinformowały siły zbrojne Izraela.

 5. Trump12022018 15.07.2018

  Trump zapowiedział reelekcję. "Nie widzę nikogo, kto mógłby mnie pokonać"

  Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w wywiadzie dla "Daily Mail", że zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach, które odbędą się w 2020 roku. Obecnie, jak stwierdził, nie ma nikogo, kto mógłby go pokonać.

 6. 1270immigrantschech 14.07.2018

  Czeski rząd nie zgodzi się na nielegalną migrację

  Czeskie MSZ oświadczyło w sobotę w odpowiedzi na uzgodniony w piątek przez kraje ONZ plan zawarcia Światowego Paktu w sprawie Migracji, że rząd w Pradze nie może się zgodzić i nie zgodzi się na nielegalną migrację.

 7. Imigranciwiki 14.07.2018

  Włosi przejęli kutry z 450 imigrantami

  450 migrantów, którzy wyruszyli z wybrzeży Afryki i dotarli kutrem rybackim w pobliże włoskiego wybrzeża, zostało zabranych na statek włoskiej Straży Przybrzeżnej i inną jednostkę patrolującą Morze Śródziemne. Teraz migranci czekają na wskazanie portu

 8. tajlandia12072018 14.07.2018

  Uratowani z jaskini chłopcy wyjdą w czwartek ze szpitala. Będą musieli zmierzyć się z innym zagrożeniem

  Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostaną wypuszczeni ze szpitala - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju Piyasakol Sakolsatayadorn

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook