Jedynie prawda jest ciekawa


Trump odmówił udziału w oficjalnej kolacji dla korespondentów

26.02.2017

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odmówił wzięcia udziału w dorocznej kolacji, która organizowana jest dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu. Wydarzenie zaplanowane jest na 29 kwietnia w Waszyngtonie. Trump o swojej decyzji poinformował na Twitterze.Kolacja dla korespondentów przyciąga zazwyczaj dziennikarzy, osoby znane z pierwszych stron gazet oraz polityków - przypomina agencja Reutera. Decyzja o zignorowaniu tego wydarzenia wynika z napiętych relacji, jakie ukształtowały się na linii prezydent Trump - media liberalne, które są przezeń uważane za "wroga narodu" - pisze w komentarzu Reuters.

Także Reuters przypomina, że w piątek Biały Dom wykluczył niektóre media z nieformalnego briefingu sekretarza prasowego Seana Spicera. Wśród wykluczonych znaleźli się m.in. dziennikarze telewizji CNN, dzienników The New York Times i The Los Angeles Times oraz serwisów internetowych Politico i BuzzFeed.

Na briefing zaproszono natomiast media konserwatywne, m. in. One America News Network i Breitbart News, które przedstawiają nową administrację w pozbawionym uprzedzeń świetle. Obecni byli też dziennikarze Reutersa, telewizji Bloomberg, CBS, ABC i Fox News oraz Hearst Newspapers. Briefing, z
wyłączeniem kamer, tzw. "gaggle",odbył się nie w sali prasowej Białego Domu, ale w biurze Spicera. Nie było możliwości nagrywania obrazu. Można było natomiast zapisywać dźwięk.

Jeszcze nim Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w kwietniowej kolacji Bloomberg i New Yorker ogłosiły, iż nie będą organizować wystawnych przyjęć stanowiących jej uzupełnienie w przeszłości.

Kolację dla dziennikarzy należących do stowarzyszenia korespondentów akredytowanych przy Białym Domu kończyło tradycyjnie humorystyczne przemówienie urzędującego prezydenta. Krytycy tego wydarzenia twierdzili, że impreza służy ocieplaniu wizerunku rządzących, osłabiając zmysł krytyczny dziennikarzy - zaznacza w podsumowaniu Reuters.

[PAP/EPA/OLIVIER DOULIERY / POOL]
MW/PAP

Warto poczytać

 1. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 2. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 3. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 4. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

 5. fbi19072018 19.07.2018

  Dyrektor FBI: Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy i szerzy propagandę w USA

  Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA.

 6. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 7. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook