Jedynie prawda jest ciekawa


Tragiczne informacje z Londynu! Kolejny zamach?

03.06.2017

Dochodzą tragiczne informacje z Londynu o prawdopodobnym kolejnym ataku terrorystycznym. Świadkowie mówią o samochodzie, który miał wjechać w przechodniów na London Bridge. Pojawiają się też informacje o strzałach.

Z pierwszych informacji dopływających z brytyjskich mediów wynika, że ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Tower Bridge. Rannych jest co najmniej 20 osób. Zamknięto pobliskie stacje metra. Według policji, mamy do czynienia z "poważnym incydentem".

Będziemy aktualizować na bieżąco.

Aktualizacja 00:14

Pojawiają się informacje, że z vana, który wjechał w tłum ludzi na Tower Bridge wyskoczyło kilka osób, które atakowało przechodniów nożami. 

Aktualizacja 00:29 

Scotland Yard informuje, że mamy jednocześnie do czynienia z kolejnym "incydentem" na Borough Market, gdzie prawdopodobnie doszło do strzelaniny. To około 10 minut drogi od Tower Bridge. CNN informuje, że dwóch mężczyzn zaatakowało nożami ludzi w restauracji nieopodal London Bridge. 

Aktualizacja 00:41

Wciąż nie ma oficjalnych informacji, co dokładnie dzieje się w Londynie. Policja apeluje do mieszkańców, żeby nie opuszczali swoich domów. 

Aktualizacja 00:57

Wiadomo już, że do ataków terrorystycznych doszło w dwóch miejscach. Policja informuje, że jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna. 

zamachy


Aktualizacja 01:11

Trzeci "incydent", w którym miała być użyta broń palna. Tym razem w rejonie Vauxhall. 

Londyn wygląda jak strefa wojny. Policja i wojsko przeszukują stacje metra. 

Aktualizacja 01:30

Policja prosi, aby nie zbliżać się do Monument Station. Kilkudziesięciu przedstawicieli policji i wojska wkroczyło na stację. Jednocześnie dementuje informację o "incydencie" w Vauxhall.

Aktualizacja 01:50

Świadkowie mówią, że widzieli ludzi z podciętymi gardłami. Mężczyźni z długimi, 30-cm nożami, maczetami, mordowali ludzi krzycząc "to dla Allaha". 

Aktualizacja 2:01

Policja w Londynie potwierdza oficjalnie, mamy do czynienia z zamachami terrorystycznymi, do których doszło w dwóch miejscach. Wciąż nie wiadomo, ile osób ucierpiało w wyniku zamachów. Wcześniej informowano, że jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna.

Aktualizacja -

Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. kolinda-grabar-kitarovic-17072018 17.07.2018

  Te zdjęcia prezydent Chorwacji stały się hitem sieci. Kto odpowiada za tę manipulację?

  Finałowe starcie na stadionie Łużniki w Moskwie pomiędzy Chorwacją oraz Francją skupiło na sobie uwagę milionów osób na całym świecie.

 5. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 6. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 7. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 8. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook