Jedynie prawda jest ciekawa


Tragiczne informacje z Londynu! Kolejny zamach?

03.06.2017

Dochodzą tragiczne informacje z Londynu o prawdopodobnym kolejnym ataku terrorystycznym. Świadkowie mówią o samochodzie, który miał wjechać w przechodniów na London Bridge. Pojawiają się też informacje o strzałach.

Z pierwszych informacji dopływających z brytyjskich mediów wynika, że ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Tower Bridge. Rannych jest co najmniej 20 osób. Zamknięto pobliskie stacje metra. Według policji, mamy do czynienia z "poważnym incydentem".

Będziemy aktualizować na bieżąco.

Aktualizacja 00:14

Pojawiają się informacje, że z vana, który wjechał w tłum ludzi na Tower Bridge wyskoczyło kilka osób, które atakowało przechodniów nożami. 

Aktualizacja 00:29 

Scotland Yard informuje, że mamy jednocześnie do czynienia z kolejnym "incydentem" na Borough Market, gdzie prawdopodobnie doszło do strzelaniny. To około 10 minut drogi od Tower Bridge. CNN informuje, że dwóch mężczyzn zaatakowało nożami ludzi w restauracji nieopodal London Bridge. 

Aktualizacja 00:41

Wciąż nie ma oficjalnych informacji, co dokładnie dzieje się w Londynie. Policja apeluje do mieszkańców, żeby nie opuszczali swoich domów. 

Aktualizacja 00:57

Wiadomo już, że do ataków terrorystycznych doszło w dwóch miejscach. Policja informuje, że jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna. 

zamachy


Aktualizacja 01:11

Trzeci "incydent", w którym miała być użyta broń palna. Tym razem w rejonie Vauxhall. 

Londyn wygląda jak strefa wojny. Policja i wojsko przeszukują stacje metra. 

Aktualizacja 01:30

Policja prosi, aby nie zbliżać się do Monument Station. Kilkudziesięciu przedstawicieli policji i wojska wkroczyło na stację. Jednocześnie dementuje informację o "incydencie" w Vauxhall.

Aktualizacja 01:50

Świadkowie mówią, że widzieli ludzi z podciętymi gardłami. Mężczyźni z długimi, 30-cm nożami, maczetami, mordowali ludzi krzycząc "to dla Allaha". 

Aktualizacja 2:01

Policja w Londynie potwierdza oficjalnie, mamy do czynienia z zamachami terrorystycznymi, do których doszło w dwóch miejscach. Wciąż nie wiadomo, ile osób ucierpiało w wyniku zamachów. Wcześniej informowano, że jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna.

Aktualizacja -

Warto poczytać

 1. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 2. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 3. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 4. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 5. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 6. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook