Jedynie prawda jest ciekawa

Tragedia na Morzu Czarnym

18.10.2015

Dwanaście, a nie 16 osób zginęło w katastrofie statku spacerowego, który zatonął wczoraj wieczorem w wyniku silnego sztormu na Morzu Czarnym w pobliżu miasta Białogród nad Dniestrem na południu Ukrainy.

Informacja o 16 ofiarach śmiertelnych znalazła się w depeszy agencji Interfax-Ukraina, która

uściśliła później na prośbę MSW, że jest ich 12. Ministerstwo infrastruktury Ukrainy podawało wcześniej, że na pokładzie jednostki znajdowało się 36 osób.

 

- Dziś w Zatoce przewrócił się i zatonął statek pasażerski. W wyniku tragedii zginęło 12 pasażerów, 20 zostało hospitalizowanych, kilkoro ludzi nie chciało skorzystać z pomocy medycznej – podał Główny Urząd Spraw Wewnętrznych w Obwodzie Odeskim.

 

Wołodymyr Żmak, wiceszef administracji obwodowej w Odessie, oświadczył na swoim profilu na Facebooku, że jednostka o nazwie "Iwołga", która natrafiła na silny sztorm, była przeciążona i nie było na niej kamizelek ratunkowych. Statek zatonął w odległości około jednego kilometra od brzegu.

 

Marija Gajdar, doradczyni szefa odeskiej administracji obwodowej Micheila Saakaszwilego,

poinformowała, że w związku z tragedią niedziela będzie dniem żałoby w tym regionie. Sam

Saakaszwili przerwał wizytę we Lwowie i powrócił do Odessy.

 

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił powołanie komisji śledczej, która zbada przyczyny wypadku. Na miejsce w sobotę wieczorem udał się wiceminister infrastruktury Jurij Waskiw.

PAP

[FOTO: fishing.odessa.ua]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook