Jedynie prawda jest ciekawa


To koniec małżeństwa Trumpów

16.03.2018
1270ptrumeterra
To koniec małżeństwa Trumpów

Amerykańskie media donoszą, że Vanessa Trump – żona Donalda Trumpa juniora, najstarszego syna prezydenta USA – złożyła w sądzie na Manhattanie papiery rozwodowe. Para była razem od 2005 roku i dorobiła się piątki dzieci.

Trump junior jest obecnie szefem Trump Organization – założonego przez jego prababkę Elizabeth holdingu finansowego z siedzibą w Nowym Jorku. Po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donald Trump przekazał kontrolę nad tą firmą swoim najstarszym synom, Donaldowi, Ericowi, na czas swojej prezydentury. Miało to na celu uniknięcie posądzenia o konflikt interesów. W 2005 roku ożenił się z Vanessą Kay Haydon która, podobnie jak jego matka Ivana i macocha Melania, jest byłą modelką. Para ma piątkę dzieci – trzy córki i dwóch synów. Ostatnie urodziło się w 2014 roku. 

Nie wiadomo co było powodem złożenia pozwu rozwodowego przez Vanessę. Amerykańscy dziennikarze spekulują, że mogła zdecydować się na taki krok gdyż jej mąż jest zbyt zajęty pracą dla TO i aktywnością polityczną i nie miał dla niej czasu. Inni uważają, że powodem była opinia prawicowego skandalisty i prowokatora jakiej się zdążył dorobić w ostatnich miesiącach.

Być może jednak prawdziwym powodem było zdarzenie które miało miejsce miesiąc temu. Vanessa otwarła wtedy list wysłany na ich nowojorski adres. W środku koperty znajdował się biały proszek – który każdemu Amerykaninowi musiał skojarzyć się z wąglikiem, który terroryści rozsyłali po 11 września – i krótka wiadomość, w której anonimowy nadawca nazywał jej męża „naprawdę złym człowiekiem”. Vanessa i dwie inne osoby zostały natychmiast przetransportowane do szpitala, a Secret Service rozpoczął śledztwo w tej sprawie. Sama substancja okazała się niegroźną skrobią kukurydzianą, ale być może Vanessa przestraszyła się wtedy konsekwencji bycia żoną politycznego skandalisty. 

Gdy media ujawniły, że Trumpowie się rozstają, małżonkowie wydali wspólne oświadczenie. Napisali w nich, że po dwunastu latach małżeństwa postanowili się rozstać, ale nadal mają dla siebie wielki szacunek, a ich dzieci pozostają dla nich priorytetem. Poprosili też o uszanowanie ich prywatności. Biały Dom odmówił jakiegokolwiek komentarza.


Warto poczytać

 1. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 2. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 3. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 4. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 5. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 6. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 7. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook