Jedynie prawda jest ciekawa


To koniec małżeństwa Trumpów

16.03.2018
1270ptrumeterra
To koniec małżeństwa Trumpów

Amerykańskie media donoszą, że Vanessa Trump – żona Donalda Trumpa juniora, najstarszego syna prezydenta USA – złożyła w sądzie na Manhattanie papiery rozwodowe. Para była razem od 2005 roku i dorobiła się piątki dzieci.

Trump junior jest obecnie szefem Trump Organization – założonego przez jego prababkę Elizabeth holdingu finansowego z siedzibą w Nowym Jorku. Po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donald Trump przekazał kontrolę nad tą firmą swoim najstarszym synom, Donaldowi, Ericowi, na czas swojej prezydentury. Miało to na celu uniknięcie posądzenia o konflikt interesów. W 2005 roku ożenił się z Vanessą Kay Haydon która, podobnie jak jego matka Ivana i macocha Melania, jest byłą modelką. Para ma piątkę dzieci – trzy córki i dwóch synów. Ostatnie urodziło się w 2014 roku. 

Nie wiadomo co było powodem złożenia pozwu rozwodowego przez Vanessę. Amerykańscy dziennikarze spekulują, że mogła zdecydować się na taki krok gdyż jej mąż jest zbyt zajęty pracą dla TO i aktywnością polityczną i nie miał dla niej czasu. Inni uważają, że powodem była opinia prawicowego skandalisty i prowokatora jakiej się zdążył dorobić w ostatnich miesiącach.

Być może jednak prawdziwym powodem było zdarzenie które miało miejsce miesiąc temu. Vanessa otwarła wtedy list wysłany na ich nowojorski adres. W środku koperty znajdował się biały proszek – który każdemu Amerykaninowi musiał skojarzyć się z wąglikiem, który terroryści rozsyłali po 11 września – i krótka wiadomość, w której anonimowy nadawca nazywał jej męża „naprawdę złym człowiekiem”. Vanessa i dwie inne osoby zostały natychmiast przetransportowane do szpitala, a Secret Service rozpoczął śledztwo w tej sprawie. Sama substancja okazała się niegroźną skrobią kukurydzianą, ale być może Vanessa przestraszyła się wtedy konsekwencji bycia żoną politycznego skandalisty. 

Gdy media ujawniły, że Trumpowie się rozstają, małżonkowie wydali wspólne oświadczenie. Napisali w nich, że po dwunastu latach małżeństwa postanowili się rozstać, ale nadal mają dla siebie wielki szacunek, a ich dzieci pozostają dla nich priorytetem. Poprosili też o uszanowanie ich prywatności. Biały Dom odmówił jakiegokolwiek komentarza.


Warto poczytać

 1. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 2. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

 3. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 4. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 5. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 6. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 7. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 8. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook