Jedynie prawda jest ciekawa


Terrorysta z Berlina planował zamach we Włoszech?

24.12.2016

Zamachowiec z Berlina chciał uderzyć we Włoszech?- pyta "Fakt" na swoich łamach. To pytanie ma również nie dawać spokoju służbom z Półwyspu Apenińskiego, które sprawdzają wszystkie tropy związane z 24-letnim Anisem Amrim, który został zastrzelony podczas próby zatrzymania w Mediolanie."Fakt" przypomina, że wciąż nie wiadomo, czy ktoś pomagał Amriemu, zarówno podczas samego zamachu, jak i już po nim, gdy 24-latek uciekał z Niemiec. Kamery monitoringu zarejestrowały Amriego zarówno w Turynie, jak i w Mediolanie. Na ujęciach mężczyzna jest sam. -Nie wiadomo, czy był sam na całej trasie ucieczki, ani dlaczego wysiadł w Turynie, choć we Francji zakupił bilet bezpośredni do Mediolanu. Francuski monitoring na niewiele się zdał - nie uchwycił mężczyzny w Chambery- pisze "Fakt".

Amri, który uciekał do Włoch przez Francję miał przy sobie ponad tysiąc euro. Za bilety płacił gotówką. Nie wiadomo, dlaczego udał się do Włoch, ani dlaczego to właśnie Mediolan był celem jego wyprawy. Jedna z hipotez zakłada, że mężczyzna mógł planować zamach we Włoszech. Niezależnie od tego, jakie były jego plany, przerwała je śmierć. Amri został zastrzelony przez włoskich policjantów podczas próby zatrzymania.

fot.[PAP/EPA/MICHAEL KAPPELER]


pc/fakt.pl

Warto poczytać

 1. 1270idrf35 22.05.2018

  Generał: Izrael jako pierwszy użył w walce myśliwca F-35

  Izrael jest pierwszym państwem, które użyło w walce nowoczesnego wielozadaniowego myśliwca F-35 produkowanego przez USA - poinformował we wtorek dowódca izraelskich sił powietrznych generał Amikam Norkin.

 2. SzwecjawojskoFlickr 22.05.2018

  Szwecja przygotowuje się do wojny. Radzi zakup żywności i lekarstw

  Aż 4,5 miliona szwedzkich gospodarstw otrzyma informacje na temat tego, jak radzić sobie w czasie wojny - informuje agencja Reutersa. To pierwsza taka akcja od czasów zimnej wojny

 3. AIspot 22.05.2018

  Nie możesz pomalować paznokci u stóp, więc dokonaj aborcji. Oto rada od Amnesty International [WIDEO]

  W sprawie Alfiego Evansa milczeli, za to do aborcji namawiają ochoczo. Tak wygląda smutna prawda na temat Amnesty International

 4. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

 5. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 6. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook