Jedynie prawda jest ciekawa


Tak nas opluwają za granicą. Swastyka na polskiej fladze i oskarżenia o pomoc w holokauście!

23.02.2018
TWT
Tak nas opluwają za granicą. Swastyka na polskiej fladze i oskarżenia o pomoc w holokauście!

Amerykański rabin twierdzi że Polska nie tylko zezwoliła na holokaust, ale także w nim pomagała. Portal The Washington Times zilustrował jego tekst polską flagą ze swastyką.

- Przyjęcie takiego prawa jest hańbą i kpiną dla polskiego parlamentu i polskiego prezydenta - pisze w swoim tekście Menachem Levine, odnosząc się do przyjętej przez Polskę nowelizacji ustawy o IPN.

Rabin przypomina, że Polska i Polacy ucierpieli pod nazistowskimi Niemcami. - Dziesiątki tysięcy Polaków zostało wyrzuconych ze swojej ziemi by zrobić miejsce dla Niemców, którzy aresztowali intelektualistów i elity polityczne, zabronili w niektórych rejonach mówić po polsku, a także zamknęli lub zniszczyli polskie instytucje kulturalne i edukacyjne - przekonuje. Jak dodaje, wielu Polaków zaryzykowało życie swoje i swoich bliskich ratując Żydów od zagłady. Levine zauważa, że używanie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne" jest fałszywe. 

- Tym niemniej Yad Vashem daje jasno do zrozumienia, że to Polacy uczynili holokaust nazistowski w Polsce możliwym. Bez współpracy z lokalną ludnością, czasem biernie obserwującą, a wielokrotnie entuzjastycznie wspierającą, program ludobójstwa byłby niemożliwy - pisze Levine. Rabin zauważył, że krematoriów ani komór gazowych nie było w innych krajach okupowanych przez nazistowskie Niemcy. - Naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków, a Niemcy byli przekonani że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi. Jak pokazuje historia, mieli rację - twierdzi Levine. 

Według niego znając polskie antysemickie poglądy, niemieccy dowódcy "zwerbowali polską policję aby strzegła gett i polskich robotników kolejowych pracujących przy deportacji Żydów do miejsc zagłady. Poszczególni Polacy zdradzili lub wyłapali Żydów ukrywających się i aktywnie uczestniczyli w grabieży mienia żydowskiego." Levine przypomina historię Pogromu Kieleckiego. - Ci Polacy byli morderczymi antysemitami, niezależnie od tego czy naziści tam byli, czy nie - twierdzi. 

- Moi dziadkowie pytając mnie, dlaczego kiedykolwiek chciałbym wrócić do miejsca przesiąkniętego żydowską krwią odnosili się nie tylko do nazistowskich okrucieństw, które miały miejsce na tej ziemi, ale także do Polski, która zarówno zezwoliła na holokaust, jak i w nim pomagała - podsumował Levine.

- Mam nadzieję, że MSZ przygotowuje stanowczą reakcję, a PFN już szuka kancelarii w USA. Btw. MKiDN podpisywał porozumienie z Dentons, że będzie na świecie w takich sprawach pro bono wspierać Polskę. Ta grafika to dekady bierności elit III RP. Moje pokolenie bierne nie będzie - skomentował grafikę członek komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji Sebastian Kaleta. 


kh/thewashingtontimes


Warto poczytać

 1. gaza15072018 15.07.2018

  Największe naloty na strefę Gazy od 2014 roku. Zabici i ranni wśród protestujących palestyńczyków

  Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły w sobotę największe od 2014 roku naloty na cele w Strefie Gazy w odpowiedzi na nocne ataki moździerzowe i rakietowe ze strony palestyńskiej radykalnej organizacji Hamas - poinformowały siły zbrojne Izraela.

 2. Trump12022018 15.07.2018

  Trump zapowiedział reelekcję. "Nie widzę nikogo, kto mógłby mnie pokonać"

  Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w wywiadzie dla "Daily Mail", że zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach, które odbędą się w 2020 roku. Obecnie, jak stwierdził, nie ma nikogo, kto mógłby go pokonać.

 3. 1270immigrantschech 14.07.2018

  Czeski rząd nie zgodzi się na nielegalną migrację

  Czeskie MSZ oświadczyło w sobotę w odpowiedzi na uzgodniony w piątek przez kraje ONZ plan zawarcia Światowego Paktu w sprawie Migracji, że rząd w Pradze nie może się zgodzić i nie zgodzi się na nielegalną migrację.

 4. Imigranciwiki 14.07.2018

  Włosi przejęli kutry z 450 imigrantami

  450 migrantów, którzy wyruszyli z wybrzeży Afryki i dotarli kutrem rybackim w pobliże włoskiego wybrzeża, zostało zabranych na statek włoskiej Straży Przybrzeżnej i inną jednostkę patrolującą Morze Śródziemne. Teraz migranci czekają na wskazanie portu

 5. tajlandia12072018 14.07.2018

  Uratowani z jaskini chłopcy wyjdą w czwartek ze szpitala. Będą musieli zmierzyć się z innym zagrożeniem

  Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostaną wypuszczeni ze szpitala - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju Piyasakol Sakolsatayadorn

 6. trump-putin-14072018 14.07.2018

  Ławrow: Trump i Putin z czasem mogą się zaprzyjaźnić

  "W ideale chcielibyśmy się porozumieć ws. wznowienia komunikacji i udrożnienia jej kanałów, ażebyśmy mogli pracować nad zbliżeniem stanowisk we wszystkich trudnych kwestiach" - powiedział w piątek szef rosyjskiego MSZ w wywiadzie, jakiego dzielił stacji RT

 7. marywagner13072018 13.07.2018

  Kanadyjska obrończyni życia ponownie za kratkami. Sędzia skazał ją na 7,5 miesiąca

  Mary Wagner, najsłynniejsza kanadyjska obrończyni życia, wkrótce trafi do więzienia. Sędzia w Ontario skazał ją na 7,5 miesiąca, jednak wliczając do wyroku czas, który spędziła za kratkami czekając na proces Wagner powinna wyjść po 60 dniach.

 8. trump28062018 13.07.2018

  Trump krytykuje May. Chce, by ostrzej negocjowała z UE

  W ruchu, który nie miał precedensu w annałach dyplomacji, Donald Trump udzielił wywiadu brytyjskiemu The Sun, w którym w bardzo ostrych słowach skrytykował premier May i jej plany dotyczące Brexitu.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook