Jedynie prawda jest ciekawa


Tak nas opluwają za granicą. Swastyka na polskiej fladze i oskarżenia o pomoc w holokauście!

23.02.2018
TWT
Tak nas opluwają za granicą. Swastyka na polskiej fladze i oskarżenia o pomoc w holokauście!

Amerykański rabin twierdzi że Polska nie tylko zezwoliła na holokaust, ale także w nim pomagała. Portal The Washington Times zilustrował jego tekst polską flagą ze swastyką.

- Przyjęcie takiego prawa jest hańbą i kpiną dla polskiego parlamentu i polskiego prezydenta - pisze w swoim tekście Menachem Levine, odnosząc się do przyjętej przez Polskę nowelizacji ustawy o IPN.

Rabin przypomina, że Polska i Polacy ucierpieli pod nazistowskimi Niemcami. - Dziesiątki tysięcy Polaków zostało wyrzuconych ze swojej ziemi by zrobić miejsce dla Niemców, którzy aresztowali intelektualistów i elity polityczne, zabronili w niektórych rejonach mówić po polsku, a także zamknęli lub zniszczyli polskie instytucje kulturalne i edukacyjne - przekonuje. Jak dodaje, wielu Polaków zaryzykowało życie swoje i swoich bliskich ratując Żydów od zagłady. Levine zauważa, że używanie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne" jest fałszywe. 

- Tym niemniej Yad Vashem daje jasno do zrozumienia, że to Polacy uczynili holokaust nazistowski w Polsce możliwym. Bez współpracy z lokalną ludnością, czasem biernie obserwującą, a wielokrotnie entuzjastycznie wspierającą, program ludobójstwa byłby niemożliwy - pisze Levine. Rabin zauważył, że krematoriów ani komór gazowych nie było w innych krajach okupowanych przez nazistowskie Niemcy. - Naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków, a Niemcy byli przekonani że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi. Jak pokazuje historia, mieli rację - twierdzi Levine. 

Według niego znając polskie antysemickie poglądy, niemieccy dowódcy "zwerbowali polską policję aby strzegła gett i polskich robotników kolejowych pracujących przy deportacji Żydów do miejsc zagłady. Poszczególni Polacy zdradzili lub wyłapali Żydów ukrywających się i aktywnie uczestniczyli w grabieży mienia żydowskiego." Levine przypomina historię Pogromu Kieleckiego. - Ci Polacy byli morderczymi antysemitami, niezależnie od tego czy naziści tam byli, czy nie - twierdzi. 

- Moi dziadkowie pytając mnie, dlaczego kiedykolwiek chciałbym wrócić do miejsca przesiąkniętego żydowską krwią odnosili się nie tylko do nazistowskich okrucieństw, które miały miejsce na tej ziemi, ale także do Polski, która zarówno zezwoliła na holokaust, jak i w nim pomagała - podsumował Levine.

- Mam nadzieję, że MSZ przygotowuje stanowczą reakcję, a PFN już szuka kancelarii w USA. Btw. MKiDN podpisywał porozumienie z Dentons, że będzie na świecie w takich sprawach pro bono wspierać Polskę. Ta grafika to dekady bierności elit III RP. Moje pokolenie bierne nie będzie - skomentował grafikę członek komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji Sebastian Kaleta. 


kh/thewashingtontimes


Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 5. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 6. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 7. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 8. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook