Jedynie prawda jest ciekawa


Ta ślicznotka ma szansę zmienić historię sportu. Kocha ją cała Ameryka

20.06.2017

Becca Longo trenuje futbol amerykański i jest pierwszą kobietą, która otrzymała uniwersyteckie stypendium sportowe w tej dyscyplinie na poziomie akademickiej Dywizji II lub wyższym - poinformował "New York Times". Jej trener uważa, że ma szanse na grę w lidze NFL.

Długowłosa 18-latka z Arizony występuje na wymagającej pozycji kopacza i regularnie wykopuje jajowatą piłkę na odległość 45 jardów (ponad 41 metrów).

Jej trener, Alex Zendejas, pochodzący z usportowionej rodziny o meksykańskich korzeniach, która zapisała się na kartach profesjonalnej ligi futbolu amerykańskiego (kilku jej członków było czołowymi kopaczami), uważa, że Longo ma potencjał i perspektywy zawodowej kariery w tej dyscyplinie.

"Zawsze dążysz do celu, nawet jeśli poprzeczka postawiona jest wysoko. Trzymaj się tego, a możesz być pierwszą kobietą, która zagra w niedzielę" (mecze NFL rozgrywane są w tym właśnie dniu - PAP) - powiedział szkoleniowiec do swej podopiecznej.

Longo na pierwszy mecz futbolu na poziomie ligi akademickiej poszła z rodzicami jako pięciolatka. Od razu jej się to spodobało. Mając niespełna 10 lat poszła na pierwszy trening, po którym oświadczyła trenerowi: "Zostaję. Chcę grać i występować na pozycji kopacza". W pierwszym sezonie startów szkolnych udało jej się wykopać celnie 34 z 37 strzałów, co jest znakomitym wynikiem. 

PAP

fot. za instagram.com/beccalongo5


Warto poczytać

 1. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

 2. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 3. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 4. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 5. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 6. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 7. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 8. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook