Jedynie prawda jest ciekawa


Ta historia wzrusza do łez. Mężczyzna od siedmiu lat czci zmarłą żonę

10.07.2018
1270IJianojpg
Ta historia wzrusza do łez. Mężczyzna od siedmiu lat czci zmarłą żonę

Dzień, jak co dzień w nadmorskim mieście Gaeta na południu Włoch. 72-letnie Giuseppe wychodzi z domu, idzie w kierunku nadmorskiego bulwaru, siada na murku, a obok stawia ramkę ze zdjęciem zmarłej małżonki. Potem przez jakiś czas „wspólnie” patrzą w morze i wspominają przeszłość. Turyści często nie zauważają tej sytuacji, ale mieszkańcy Gaety ze wzruszeniem patrzą na wspominającego żonę mężczyznę.

Historię Giuseppe jako pierwszy opisał właściciel miejscowej pizzerii Giorgio Moffa, zamieszczając na Facebooku zdjęcie wdowca.

- Któregoś dnia nie wytrzymałem i podszedłem do „dziadka”, zaproponowałem kawę i krótką rozmowę. Zgodził się. Zapytałem, dlaczego to robi, a on opowiedział mi historię swojego życia. Swoją żonę poznał, będąc jeszcze małym chłopcem. To tu, jeszcze jako dzieci, a później nastolatkowie, wspólnie przychodzili nad morze pływać i bawić się na plaży. Robili to także w trakcie swojego małżeństwa. Nawet po narodzinach trójki dzieci, nie zaprzestali swojego rytuału. Plaża stała się ich azylem – opowiada Moffa.

Właściciel pizzerii opowiada, że historii słuchał ze łzami w oczach. Szczególnie jej finału. – Żona Giuseppe zmarła 7 lat temu z powodu choroby. Mężczyzna ciągle nie może o niej zapomnieć. Wie, ze kiedyś spotkają się ponownie, ale póki co trudno jest mu znieść rozłąkę, stąd jego niecodzienne zachowanie. Jak mówił, dzięki temu czuje, że ona cały czas jest przy nim – podkreśla autor posta.

Moffa nie spodziewał się, ze w krótkim czasie jego wiadomość stanie się wiralem i rozniesie po tysiącach facebookowych kont. „Chciałem tylko wyrazić swoje uznanie dla tego mężczyzny” – powiedział właściciel pizzerii w rozmowie z Yahoo.
Po takiej historii trudno nie wierzyć w miłość do grobowej deski.

 Warto poczytać

 1. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 2. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 3. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 4. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

 5. paryz16072018 16.07.2018

  Podpalania, kradzieże, starcia z policją. Francuzi "świętują" mistrzostwo na ulicach [WIDEO]

  W kilku francuskich miastach radość ze zdobycia przez "Trójkolorowych" tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli. Na słynnej Champs Elysees w Paryżu plądrowano sklepy i walczono z policją, do zamieszek doszło też m.in. w Lyonie i Marsylii.

 6. papiez16072018 16.07.2018

  Papież Franciszek znowu zaskakuje. Tym razem sprawił niespodziankę młodej parze

  O tym, że papież Franciszek lubi zaskakiwać wiadomo nie od dziś. Tym razem sprawił niespodziankę jednemu z członków gwardii szwajcarskiej oraz jego narzeczonej. Okazało się, że Ojciec Święty zdecydował się… zastąpić księdza, który miał udzielić ślubu młodej parze.

 7. worldcup14072018 15.07.2018

  Trójkolorowi mistrzem świata. Szalony finał!

  Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonali Chorwację 4:2.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook