Jedynie prawda jest ciekawa


ZDF wciąż nie chce przeprosić za „polskie obozy”.

25.07.2017

Stacja wniosła apelację od klauzuli wykonalności wyroku wydanej przez Sąd Okręgowy w Moguncji.

Z treści apelacji, do której dotarło tvp.info wynika, że stacja dowodzi,że niekorzystny wyrok, który nakazał jej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, jest pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju. Jak wyjaśnia niemiecka stacja, obecny rząd w Polsce „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”.

TVP INFO zauważyła też absurdalną uwagę stacji, według której takie wyroki nie zapadały, dopóki w Polsce nie zaczął rządzić PiS. Jak zauważyli dziennikarze tvp „Stacja sugeruje tym samym, że wyrok, który zapadł w Krakowie był pokłosiem aktywnej polityki rządu, który walczy o prawdę historyczną.”

- ZDF zamiast wykonać wyrok sądowy, który dotyczy oczywistego kłamstwa które padło na ich antenie zaczyna szukać wymówek o charakterze politycznym. Jest to oczywista próba rozmycia ich odpowiedzialności za kłamstwa, którego stacja się dopuścili a także wplątanie całej sprawy w obecną sytuację polityczną w Polsce. Podkreślić należy, że orzeczenie zostało wydane przez niezawisły Sąd a późniejsza reakcja na jego wadliwe wykonanie miała charakter obywatelski, niezwiązany z czynnikami rządowymi. Twierdzenie, że całość była inspirowana przez rząd jest po prostu niedorzeczne. - komentuje dla stefczyk.info Kamil Rybikowski, rzecznik akcji German Death Camps, która zorganizowała mobilny bilboard, umieszczony w lutym przed siedzibą ZDF w Moguncji, oraz w kilku europejskich miastach, między innymi w Brukseli i w Londynie. Obecnie organizatorzy akcji planują również zorganizowanie trasy w Stanach Zjednoczonych, na co zbierają już pieniądze za pośrednictwem platformy crowdfundingowej.


Niemiecka stacja została pozwana w 2015 roku przez byłego więźnia KL Auschwitz, Karola Tenderę za to, że dwa lata wcześniej w zapowiedzi filmu dokumentalnego stacja posłużyła się określeniem „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. W kwietniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Krakowie orzekł wprawdzie, że dobra osobiste Tendery zostały naruszone, ale ZDF już wystarczająco przeprosiła. Inaczej orzekł Sąd Apelacyjny, który w grudniu ubiegłego roku nakazał przeprosiny na stronie głównej portalu stacji. Ta jednak opublikowała przeprosiny w stopniu niewystarczającym – w formie mało widocznej grafiki na dole strony.

Wówczas do sporu włączyli się internauci, którzy wykazali się ogromną aktywnością w serwisach internetowych i mediach społecznościowych. Stacja nie była jednak otwarta do dialogu - usuwała komentarze, oraz blokowała komentujących. 

KH

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 4. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 5. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 6. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 7. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook