Jedynie prawda jest ciekawa


Szef KE zaprosił premierów krajów V4 na spotkanie

04.10.2017

- Przewodniczący KE Jean-Claude Juncker zaprosił szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) na rozmowę przy kolacji 18 października przed szczytem UE, by omówić sporne kwestie - informuje dziennik "Nepszava" za węgierską rozgłośnią Klubradio.

"Takie spotkanie stworzyłoby okazję do kontynuowania naszych rozpoczętych w Bratysławie i Tallinie nieformalnych rozmów o zjednoczonej, silniejszej i bardziej demokratycznej Europie" - cytuje "Nepszava" list Junckera do premiera Węgier Viktora Orbana. Według dziennika rozmowy miałyby dotyczyć m.in. sprawy uchodźców.

Jak pisze "Nepszava", Juncker zaakcentował w liście znaczenie zachowania jedności 27 państw członkowskich UE.

"Szef Komisji powrócił tym samym już z konkretną datą do swej propozycji złożonej na lipcowym szczycie w Bratysławie, aby Komisja i kraje Grupy Wyszehradzkiej zasiadły do rozmów i zamiast przekazywać sobie komunikaty omówiły problemy, w tym kwestię uchodźców" - pisze gazeta.

Dziennik przypomina, że w poniedziałkowym wywiadzie dla dziennika "Bild" Juncker powiedział, że "leży mu na sercu", by podziały między wschodnią, zachodnią i środkową częścią Europy nie uległy pogłębieniu. Ocenił też, że błędem byłoby nakładanie na Polskę i Węgry sankcji finansowych, "dopóki ścieżka dialogu nie została zamknięta".

"(Szef KE) nie wyklucza więc kategorycznie ewentualnych sankcji, tylko nie uważa jeszcze, by nadszedł na nie właściwy czas" - pisze "Nepszava". Gazeta wysuwa też przypuszczenie, że "niewykluczone, iż Juncker chce posadzić przy jednym stole szefów rządów V4, by przekonać się na własne oczy, że nie ma już jedności między tymi krajami". 
PAP

 

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 3. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 4. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 5. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 6. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 7. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook