Jedynie prawda jest ciekawa


Sympatyk IS wydalony z Włoch

15.04.2017

Z Włoch wydalono w sobotę mieszkającego w Rzymie imigranta z Egiptu, sympatyka Państwa Islamskiego (IS) - podało MSW. 41-latek w internecie publikował treści jawnie wyrażające poparcie dla IS i podziw dla jego przywódcy Abu Bakr al-Bagdadiego.

Nakaz wydalenia Egipcjanina z powodów bezpieczeństwa podpisał minister spraw wewnętrznych Marco Minniti. 

Resort wyjaśnił, że obserwowany przez wywiad imigrant z Egiptu zamieszczał w internecie teksty uznane za apologię Bagdadiego, samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego, oraz wyrażał poparcie dla apeli o "podbicie Rzymu" przez dżihadystów. 

Już wcześniej mężczyzna podejrzewany był o powiązania z ekstremistami i z tego powodu postanowiono przyjrzeć się jego aktywności w internecie. Potwierdziła ona jego sympatyzowanie z dżihadystami. 

Według danych MSW od stycznia 2015 roku z Włoch wydalono 166 osób podejrzanych o ekstremizm religijny, z czego w tym roku - 34.

wkt/PAP

[fot. pixabay.com]

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook