Jedynie prawda jest ciekawa


Strzelanina i zamach terrorystyczny na południu Francji. Są ofiary śmiertelne

23.03.2018
pilne20102017
Strzelanina i zamach terrorystyczny na południu Francji. Są ofiary śmiertelne

Francuskie źródła informują o strzelaninie, do jakiej doszło w południowej części Francji. Ranny jest jeden policjant, sytuacja jest rozwojowa.

Według AFP napastnik przetrzymuje aktualnie zakładników na terenie supermarketu. Ta sama agencja wspomina, że napastnik jest związany z Państwem Islamskim.

Sytuacja jest rozwojowa, jak tylko pojawią się kolejne informacje będziemy uzupełniać tekst. 

Aktualizacja 12:10:

AFP prostuje swoją informację, to nie Państwo Islamskie bierze odpowiedzialność za tę sytuację, ale napastnik twierdzi, że należy do IS. W sklepie w miejscowości Trebes na południu Francji cały czas przetrzymywani są przez niego zakładnicy. Francuskie media informują, że napastnik jest uzbrojony i przetrzymuje "wielu zakładników". France 24 wspomina o dwóch osobach rannych, w tym jednym policjancie, który ma "poważne obrażenia". 

Aktualizacja 12:20

France24 informuje, że policja prosi o to, aby traktować zdarzenie jako "akt terroru". 

Aktualizacja 12:30

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących tego, co zdarzyło się we Francji. Według AFP rannych jest co najmniej czterech policjantów, do strzelaniny doszło w dwóch miejscach, w Carcassonne i Trebes. Zamachowiec miał otworzyć ogień z samochodu raniąc jednego z policjantów, następnie zatrzymał się pod supermarketem Super U, gdzie wziął zakładników. Miał jednocześnie krzyczeć, iż jest "żołnierzem Państwa Islamskiego".

Aktualizacja 12:50

AFP mówi o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych i kilku rannych. 

Aktualizacja 15:00

Francuski minister spraw wewnętrznych potwierdził, iż policji udało się zlikwidować napastnika. W zamachu zginęły co najmniej trzy osoby, a 12 zostało rannych.

red.

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 5. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 6. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 7. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook