Jedynie prawda jest ciekawa

Stolica Afganistanu szósty dzień pozbawiona światła

01.02.2016

*2,5 mln mieszkańców stolicy Afganistanu Kabul, pozostali bez światła. Jeden ze słupów wysokiego napięcia został zniszczony przez Talibów.*

Licząca 2,5 mln mieszkańców stolica Afganistanu, Kabul, szósty dzień pozostawała w niedzielę bez prądu, ponieważ talibowie zniszczyli jeden z  wielkich słupów wysokiego napięcia znajdujących się w strefie zaciętych walk, w miejscu, które obecnie kontrolują rebelianci.

Personel techniczny wysłany do regionu Dand-e-Ghori w północnowschodniej prowincji Baghlan nie może dotrzeć do wysadzonego w powietrze fragmentu linii wysokiego napięcia, ponieważ teren jest wciąż kontrolowany przez talibów.


„Próbom kontrofensywy wojsk rządowych w tym rejonie przeszkadzają wciąż złe warunki atmosferyczne” - informują władze w Kabulu.


Próbę rozwiązania problemu podjęła na miejscu grupa przywódców plemiennych, ale nie zdołali przekonać rebeliantów, aby pozwolili ekipie technicznej naprawić przerwaną linię wysokiego napięcia.
 W stolicy Afganistanu udało się na razie zapewnić dostawy prądu do szpitali, najważniejszych urzędów i 20 proc. domów mieszkalnych.


K.R/PAP

 [fot.freeimages.com


Galeria zdjęć

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook