Jedynie prawda jest ciekawa


Spiderman istnieje! Wspiął się po budynku by uratować dziecko [WIDEO]

28.05.2018
Paryzdzieckott
Spiderman istnieje! Wspiął się po budynku by uratować dziecko [WIDEO]

Do niezwykłego wydarzenia doszło w sobotę w Paryżu. 22-letni imigrant w zaledwie kilka sekund wspiął się po czterech piętrach budynku, by uratować zwisające na balkonie dziecko.

Do wydarzenia doszło w paryskiej osiemnastej dzielnicy. 4-letnie dziecko pod nieobecnością rodziców weszło na balkon i zsunęło się z niego, zwisając na czwartym piętrze budynku. Dziecko próbował uratować sąsiad, jednak nie był w stanie go złapać. 

Wtedy do akcji wkroczył dwudziestodwuletni Mamoudou Gassama, imigrant z Mali, który przechodząc ulicą, zauważył zbierający się na niej tłum gapiów. Gassama w zaledwie kilka sekund wspiął się po czterech piętrach budynku i przeniósł dziecko w bezpieczne miejsce. - Dzięki Bogu, uratowałem go - powiedział później w rozmowie z Le Parisien. - Gram w piłkę, biegam, idę na siłownię - dodał, zapytany o swoją kondycję fizyczną, która pozwoliła mu tak szybko przenieść się kilka pięter w górę. 

Na bohaterskiego 22-latka czekają teraz splendory. W poniedziałek Gassama spotkał się z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem, który osobiście podziękował za jego wyczyn.


kh/thesun/leparisien

Warto poczytać

 1. burger21062018 21.06.2018

  Skandaliczna reklama? Burger King przeprasza obrażone rosyjskie kobiety

  Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi Burger King przeprosiła za opublikowanie reklamy oferującej darmowe hamburgery Rosjankom, które podczas piłkarskich mistrzostw świata "zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu".

 2. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 3. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 4. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 5. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 6. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 7. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook