Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Seria zamachów w Paryżu. Wiele ofiar

14.11.2015

Zakończył się szturm policji na salę koncertową w Paryżu, gdzie zamachowcy w piątek wieczorem uwięzili nawet 100 osób. Wiele z nich nie przeżyło.

W pobliżu stadionu Stade de France w podmiejskiej dzielnicy Paryża doszło wieczorem do dwóch eksplozji. Nieznani napastnicy zaatakowali też w kilku miejscach w centrum miasta. Według najnowszych informacji od policji nie żyje 140 osób, ale ostateczny bilans może być większy. Prezydent Francji Francois Hollande ogłosił stan wyjątkowy.

Najpierw doszło do eksplozji w barze położonym niedaleko paryskiego stadionu Stade de France, gdzie rozgrywany był mecz Francja - Niemcy. Na stadionie był prezydent Francji Francois Hollande, natychmiast go ewakuowano.

Po meczu część kibiców pozostała na stadionie, obawiając się go opuścić. Sporo zeszło z trybun na murawę. Piłkarze reprezentacji Francji zatrzymali się w tunelu prowadzącym do szatni i z niedowierzaniem spoglądali na telebim, na którym pojawiały się informacje dotyczące zamachów.

- Ze względu na serię zamachów w Paryżu niemiecka drużyna piłkarska ponad półtorej godziny po zakończeniu meczu nadal przebywa na stadionie - podała agencja dpa.  

Piłkarze, trener reprezentacji Joachim Loew, opiekunowie kadry oraz dziennikarze znajdują się nadal w szatni w podziemiach stadionu Stade de France.

Jak pisze dpa, niemiecka delegacja wbrew wcześniejszym planom chce jak najszybciej powrócić do Niemiec. Początkowo reprezentacja Niemiec miała pozostać w niedzielę w stolicy Francji.

- Musimy się naradzić, co teraz zrobimy - powiedział Loew.

Widzowie zostali poproszeni o opuszczenie stadionu przez trzy bramy: północną, południową i zachodnią. Dziennikarze nie mieli możliwości dostać się ani do strefy mieszanej, ani do Sali konferencyjnej.

Kilka godzin wcześniej hotel, w którym zatrzymali się niemieccy piłkarze, był ewakuowany z powodu alarmu bombowego. Pracownicy hotelu podali, że w piątek rano otrzymali anonimowy telefon z informacją o bombie.

Slaw/ PAP

[FOTO: PAP/ EPA]

Facebook