Jedynie prawda jest ciekawa


Seria brutalnych gwałtów w mieście opanowanym przez emigrantów. Szwedzi mają dość

21.12.2017
Malmo21122017
Seria brutalnych gwałtów w mieście opanowanym przez emigrantów. Szwedzi mają dość

Jak poinformował „The Daily Mail”, na ulice szwedzkiego Malmö wyszły w środę „setki protestujących”. Wszystko przez zalecenia policji, która nalega by kobiety nocami nie wychodziły same z domów, a jeśli już, to żeby chodziły parami lub korzystały z taksówek.

Policja wydała swoje zalecenia po serii brutalnych gwałtów w mieście. 4 listopada do zbiorowego zgwałcenia doszło w północnej części miasta, a już dziesięć dni później do zbiorowego ataku doszło na przystanku autobusowym w centrum Malmo. Z kolei w ubiegłą sobotę na placu zabaw nieznani mężczyźni zgwałcili 17-letnią dziewczynę.

Policja nie wyklucza powiązania pomiędzy trzema zgwałceniami. Do tej pory wiadomo, że we wszystkich trzech przypadkach ofiarami były nastoletnie kobiety, zaś napastnikami byli młodzi mężczyźni. Do ataków dochodziło pomiędzy północą, a trzecią nad ranem.

Zalecenia policji wywołały wściekłość mieszkańców i mimo że to „niefortunne” oświadczenie zostało szybko wycofane, wyszli oni na ulice.

Protestujący nosili między innymi plansze z zaadresowanym do premiera kraju zawołaniem „Weź swoją odpowiedzialność”, czy „Nie chcemy gwałcicieli na naszych ulicach”. Uczestnicy protestu domagali się również zaostrzenia kar za gwałt. Jak tłumaczyła jedna z protestujących, w Szwecji za gwałt można nie ponieść kary. To nawiązanie do głośnego procesu dotyczącego pięciu mężczyzn oskarżonych o zgwałcenie kobiety na przedmieściach Sztokholmu w 2016 roku. We wtorek zostali oni uniewinnieni przez sąd. Powód? Brak wystarczających dowodów. Sąd zwrócił uwagę na liczne nieprawidłowości w śledztwie policji.

Do wyroku nawiązała również organizatorka protestu Camilla Lundgren, która przekonuje że „mamy rząd, który twierdzi że jest profeministyczny,a jednocześnie nie działa gdy nasz system prawa daje do zrozumienia, że ciała kobiet są własnością publiczną.

kh/dailymail/rt.com
Fot: instagram

Warto poczytać

 1. trump11042018 21.06.2018

  Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

  Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

 2. burger21062018 21.06.2018

  Skandaliczna reklama? Burger King przeprasza obrażone rosyjskie kobiety

  Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi Burger King przeprosiła za opublikowanie reklamy oferującej darmowe hamburgery Rosjankom, które podczas piłkarskich mistrzostw świata "zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu".

 3. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 4. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 5. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 6. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 7. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 8. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook