Jedynie prawda jest ciekawa


Schulz nie składa broni. Utrzyma stanowisko po dotkliwej porażce?

08.10.2017

Pomimo dotkliwej porażki w wyborach do Bundestagu przewodniczący SPD Martin Schulz chce zachować stanowisko szefa partii. W wywiadzie dla niedzielnego wydania "Bilda" zapowiedział, że na zjeździe SPD w grudniu będzie się ponownie ubiegał o to stanowisko.

- Podczas zjazdu w grudniu będę ponownie kandydował na szefa SPD - oświadczył Schulz. Jak zaznaczył, decyzję swoją podtrzymuje niezależnie od wyniku wyborów regionalnych w Dolnej Saksonii, które odbędą się 15 października.

- Jestem głęboko przekonany, że potrafię odzyskać zaufanie SPD, jeżeli ludzie przyznają: to szczery człowiek, który ma pomysł na przyszłość kraju i partii. Teraz koncentruję się na odnowie SPD. Musimy zdefiniować nasze zadania jako opozycja - wyjaśnił. Zastrzegł, że nie wie, kto poprowadzi SPD w przyszłej kampanii przed wyborami w 2021 roku.

Schulz potwierdził, że SPD pozostanie w najbliższej kadencji w opozycji. - Naszą rolą jest opozycja. Tak będzie - powiedział w rozmowie z "Bildem".

Za błąd popełniony w przegranej kampanii uznał zbyt małe eksponowanie tematów europejskich. - Powinienem był temat Europy umieścić bardziej w centrum. To jest mój temat. Uważam, że SPD potrzebuje większej odwagi w tworzeniu europejskich wizji - podkreślił. - SPD jest partą proeuropejską - zaznaczył. Jego zdaniem celem są Stany Zjednoczone Europy, chociaż "nie zlikwidujemy państw narodowych". Uważa, że w UE musi dojść do ujednolicenia standardów socjalnych. Schulz był do końca zeszłego roku przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

W wyborach parlamentarnych 24 września SPD uzyskała 20,5 proc. głosów, co jest najgorszym rezultatem tej partii w powojennej historii. Schulz był kandydatem swojej partii na kanclerza Niemiec, nie zdołał jednak pokonać Angeli Merkel.

PAP

Warto poczytać

 1. erdogan-25062018 25.06.2018

  Wielkie zwycięstwo Erdogana. Wybory w Turcji zakończone

  Recep Tayyip Erdogan otrzymał 52,5 proc. głosów i wygrał w niedzielę w pierwszej turze wybory prezydenckie w Turcji - poinformowała turecka komisja wyborcza (YSK). W wyborach parlamentarnych zwyciężył wyborczy blok z udziałem jego partii AKP

 2. trump-25062018 25.06.2018

  Trump: Imigranci to najeźdźcy. Trzeba ich natychmiast deportować!

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę na twitterze, iż wszystkie osoby, które będą próbowały nielegalnie przekroczyć granicę USA, powinny być natychmiast odsyłane do swojego kraju bez żadnego procesu sądowego

 3. abo22052018 25.06.2018

  Aborcjoniści walczą w sądzie o finansowanie edukacji seksualnej

  Przedstawiciele sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood w wielu amerykańskich miastach podali do sądu administrację Donalda Trumpa. Chcą, aby prowadzone przez nich programy edukacji seksualnej nadal były elementem edukacji w publicznych szkołach.

 4. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 5. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 6. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 7. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook