Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Schulz i Kijowski odznaczeni w Brukseli

14.10.2016
CukySg5WYAAIf9s-1
Schulz i Kijowski odznaczeni w Brukseli

"Martin Schulz, który nie ukrywa swojego negatywnego nastawienia do Polski, otrzymał właśnie medal poznańskiego Czerwca 1956. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odznaczenie otrzymał od… KOD-u" - informuje Telewizja Republika.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego otrzymał nagrodę przy okazji wręczenie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, którą w Brukseli wręczono kilkudziesięciu osobom i instytucjom z różnych państw. Za wkład w obronę demokracji i szerzenie godnych postaw obywatelskich doceniony został również, co oczywiście nie dziwi… Komitet Obrony Demokracji. O przyznanie Kijowskiego nagrody wnioskowała europosłanka PO, Róża Thun. 

Laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej została również Aleksandra Banasiak, uczestniczka poznańskiego Czerwca ‘56. "Zanim jednak doszło do wręczenia EON pani Banasiak, postanowiła ona wręczyć Martinowi Schulzowi, przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego, medal pamiątkowy z okazji 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca" - podaje TV Republika. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Schulz mówił o Polsce, że to „sterowana demokracja a la Putin”.

kk/Telewizja Republika

[fot. Twitter]

Warto poczytać

 1. juppestef2110 21.10.2016

  Francuski polityk ostrzega przed wasalizacją UE

  "Ryzykujemy tym, że staniemy się krajami wasalnymi Rosji, czy Chin".

 2. mig-st 21.10.2016

  Polskie "nie" dla przymusowej relokacji

  Sejm przyjął uchwałę, w której uznaje projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, dotyczący mechanizmu przymusowej relokacji uchodźców za niezgodny z zasadą pomocniczości.

 3. mil-st 21.10.2016

  Czesi kładą tamę rosyjskiej propagandzie

  Czeski rząd powołał specjalny zespół do przeciwdziałania kampanii dezinformacji i ofensywie propagandowej, jaką Rosja prowadzi na terytorium Czech

 4. fransdostallistodpisSI 20.10.2016

  Europosłowie PiS do Timmermansa: myli się pan

  List europosłów to odpowiedź na zarzuty, stawiane polskim władzom w wydanych 27 lipca zaleceniach w sprawie praworządności w Polsce i dotyczących sporu wokół TK.

 5. saltire-10700391920 20.10.2016

  Szkocja przygotowuje się do drugiego referendum?

  Szkocki rząd opublikował w czwartek projekt ustawy o drugim referendum w sprawie odłączenia się od Zjednoczonego Królestwa i rozpoczął konsultacje społeczne w tej sprawie. W pierwszym referendum na jesieni 2014 roku 55 proc. Szkotów odrzuciło niepodległość.

 6. szydlozworkaSI 20.10.2016

  Premier Beata Szydło na unijnym szczycie w Brukseli

  Przed posiedzeniem premier spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. "Będzie mowa o nowym konsensusie, zmianie polityki migracyjnej UE".

 7. franssss-timmermamas 20.10.2016

  Timmermans nie odpuści sprawy TK

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział w czwartek, że nie przestanie zajmować się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

 8. puuutinfinancialtimesSI 20.10.2016

  „FT”: Rosja atakuje światowy porządek

  "Zachodnie kraje muszą sobie zdać sprawę, że w Aleppo celem ataku jest też międzynarodowy system zasad, jaki został wypracowany po drugiej wojnie światowej".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook