Jedynie prawda jest ciekawa

San Francisco chce ukarać Wałęsę

18.03.2013

Wypowiedź Lecha Wałęsy o homoseksualistach wywołała spore zamieszanie w Stanach Zjednoczonych. Część władz San Francisco chce zmienić nazwę ulicy miasta, która nosi imię polskiego noblisty.

Słowa byłego prezydenta o homoseksualistach wciąż wywołują burzę. Przypomnijmy, co stwierdził Wałęsa w rozmowie z tvn 24: "Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam (...) wychodziła na ulice i moje dzieci, i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami!" - oceniał Wałęsa.

Jak się okazuje, słowa Wałęsy dotarły także za granicę. Po potępiających je głosach publicystów i dziennikarzy, przyszła pora na władze jednego z amerykańskich miast. Jedna z kobiet zasiadających we władzach San Francisco domaga się zmiany nazwy ulicy, która - przynajmniej do tej pory - nosi imię polskiego noblisty. Swoje poparcie zapowiedział już jej kolega z władz - David Campos, otwarty homoseksualista. Procedura zmiany nazwy jest jednak skomplikowana i czasochłonna - może trwać nawet kilka lat.

Domagająca się zmiany nazwy Kim proponuje, aby zamiast imienia Wałęsy, mała ulica opodal ratusza w centrum metropolii nosiła imię Toma Wadella, aktywisty walczącego o prawa mniejszości homoseksualnej w USA. Jak czytamy na portalu tvn24.pl, tabliczki z imieniem Lecha Wałęsy wiszą między innymi na budynku, w którym mieści się klinika świadcząca usługi zmiany płci.

svit, tvn24.pl

[Fot. Profil Lecha Wałęsy na Facebooku]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook