Jedynie prawda jest ciekawa

San Francisco chce ukarać Wałęsę

18.03.2013

Wypowiedź Lecha Wałęsy o homoseksualistach wywołała spore zamieszanie w Stanach Zjednoczonych. Część władz San Francisco chce zmienić nazwę ulicy miasta, która nosi imię polskiego noblisty.

Słowa byłego prezydenta o homoseksualistach wciąż wywołują burzę. Przypomnijmy, co stwierdził Wałęsa w rozmowie z tvn 24: "Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam (...) wychodziła na ulice i moje dzieci, i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami!" - oceniał Wałęsa.

Jak się okazuje, słowa Wałęsy dotarły także za granicę. Po potępiających je głosach publicystów i dziennikarzy, przyszła pora na władze jednego z amerykańskich miast. Jedna z kobiet zasiadających we władzach San Francisco domaga się zmiany nazwy ulicy, która - przynajmniej do tej pory - nosi imię polskiego noblisty. Swoje poparcie zapowiedział już jej kolega z władz - David Campos, otwarty homoseksualista. Procedura zmiany nazwy jest jednak skomplikowana i czasochłonna - może trwać nawet kilka lat.

Domagająca się zmiany nazwy Kim proponuje, aby zamiast imienia Wałęsy, mała ulica opodal ratusza w centrum metropolii nosiła imię Toma Wadella, aktywisty walczącego o prawa mniejszości homoseksualnej w USA. Jak czytamy na portalu tvn24.pl, tabliczki z imieniem Lecha Wałęsy wiszą między innymi na budynku, w którym mieści się klinika świadcząca usługi zmiany płci.

svit, tvn24.pl

[Fot. Profil Lecha Wałęsy na Facebooku]

Słowa kluczowe:

Lech Wałęsa

,

USA

,

władze

Warto poczytać

 1. 05RUMUNIASTANDARDYUESI26072017 26.07.2017

  Rumunia też ma dość podwójnych standardów żywności w UE

  Tym samym Rumunia dołączyła do takich krajów, jak Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Bułgaria, których przedstawiciele krytykują branżę spożywczą za zaniżanie jakości produktów przeznaczonych na rynki Nowej Unii.

 2. 03POGLUPIELIWBRUKSELISI26072017 26.07.2017

  W Brukseli pogłupieli? Po Polsce grożą teraz USA!

  KE za Rosją, a przeciw Polsce i USA. Eurokraci najpierw pogrozili Polsce za naprawianie sądów i odmowę przyjmowania migrantów, a teraz ostrzegają administrację Donalda Trumpa ws. sankcji wobec Rosji.

 3. USALiban26072017 26.07.2017

  USA wesprze uchodźców w Libanie

  USA przekażą Libanowi dodatkowe 140 mln dolarów na pomoc dla syryjskich uchodźców - poinformował w środę Departament Stanu USA. We wtorek w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem spotkał się premier Libanu Saad Hariri.

 4. DimitrisAwramopulos26072017 26.07.2017

  KE: kolejny etap procedury m.in. przeciwko Polsce ws. relokacji

  Komisja Europejska poinformowała w środę, że przeszła do kolejnego etapu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się przez te kraje ze spoczywających na nich obowiązków związanych z relokacją uchodźców".

 5. Prad 26.07.2017

  Ukraina wstrzymuje dostawy prądu dla Donbasu

  Od środy wstrzymano dostawy prądu do zajętej przez separatystów części obwodu donieckiego, na wschodzie Ukrainy - poinformował Wsewołod Kowalczuk, p.o. szefa państwowego operatora Ukrenerho. Wcześniej przerwano dostawy dla separatystów w obwodzie ługańskim.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook