Jedynie prawda jest ciekawa


Rząd wprowadził opłaty za... woreczki na owoce. Zobacz jak mieszkańcy omijają przepis! [FOTO]

03.01.2018
PaprykaFlickr
Rząd wprowadził opłaty za... woreczki na owoce. Zobacz jak mieszkańcy omijają przepis! [FOTO]

Nowy rok oznacza wejście w życie nowych przepisów, które w niektórych przypadkach zamiast ułatwiać życie, sprowadzają je do absurdu. Kreatywność ludzka nie zna jednak granic.

Jak informuje "Corrierre Della Sela", owoce i warzywa są ważone przez klientów jedno po drugim żeby nie ponosić opłat związanych z użyciem woreczka foliowego. To efekt przepisów, jakie wymusiła na kraju Unia Europejska. 

Choć torby nie są drogie (według Assobioplastiche Observatory roczny koszt dla przeciętnej rodziny będzie się wahał pomiędzy 4,17, a 12,51 euro, a pojedyncza torebka kosztuje pomiędzy 1 a 3 centy), to dla włoskich obywateli takie prawo jest uważane za przesadę. Tym bardziej, że torebki są jednorazowego użytku - nie można więc zważyć produktu ponownie w tym samym woreczku, ani przynieść własnego opakowania.

Zgodnie z nowym prawem torebek foliowych nie można rozprowadzać bezpłatnie. Dla firm łamiących przepis grozi kara w wysokości do 100 000 euro. 
corriere.it/kh
Fot: Iwan Gabovitch/Flickr

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 2. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 3. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 4. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 5. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 6. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 8. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook