Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Russia Today będzie nadawać po francusku

06.10.2015

Rosyjska telewizja Russia Today chce rozwinąć swój serwis francuskojęzyczny i wkrótce zamierza uruchomić kanał informacyjny przedstawiający rosyjską wizję wydarzeń - poinformował szef Russia Today France Irakli Gaszesziladze.

"Wziąwszy pod uwagę aktualny klimat jest ważne, aby przedstawić wizję Rosji" na temat międzynarodowych wydarzeń - powiedział francuskiej agencji AFP Gaszesziladze, który od początku roku zajmuje się serwisem francuskim. Projekt przedstawił na targach audiowizualnych w Cannes.

Jak wyjaśnił, celem jest utworzenie "rosyjskiej France 24" - czyli przejście od kanału internetowego do prawdziwego kanału informacyjnego, zasilanego w 60-70 proc. oryginalnymi treściami po francusku.

Russia Today dołączy tym samym do France 24, izraelskiego kanału i24News, Al-Dżaziry czy chińskiej CCTV4, które nadają program francuskojęzyczny w Afryce. Kanały te już rozpoczęły batalię o francuskojęzyczną widownię, której liczebność obecnie szacuje się na 220 milionów, ale w 2050 roku ma wzrosnąć do 700 milionów.

Rosja w styczniu tego roku uruchomiła francuską wersję multimedialnego serwisu informacyjnego Sputnik, którego celem jest przekazanie "alternatywnego głosu" na temat spraw międzynarodowych.

AM/PAP

[fot. Kremlin.ru/CC/Wikimedia Commons]

Słowa kluczowe:

klimat

,

Rosja

,

agencja

,

targi

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook