Jedynie prawda jest ciekawa


Rozpoczęła się inauguracja prezydentury Trumpa

20.01.2017

Prezydent elekt USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią wzięli w piątek udział w nabożeństwie w kościele episkopalnym św. Jana w Waszyngtonie, w pobliżu Białego Domu.

Prezydent elekt USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią wzięli w piątek udział w nabożeństwie w kościele episkopalnym św. Jana w Waszyngtonie, w pobliżu Białego Domu. Jest to pierwszy punkt uroczystości jego inauguracji.

Prezydentowi elektowi, który wystąpił przy tej okazji w czerwonym krawacie, będącym jego znakiem charakterystycznym, i Melanii, ubranej w błękitną pastelową sukienkę, towarzyszy córka Trumpa z pierwszego małżeństwa, Ivanka, wraz z mężem Jaredem Kushnerem.

Kościół, w którym odbywa się nabożeństwo, jest znany jako "kościół prezydentów", ponieważ od czasów Jamesa Madisona każdy prezydent uczestniczył tam w nabożeństwie.

"Wszystko rozpoczyna się dzisiaj!" - napisał o świcie na Twitterze Trump, który zostanie nieco później zaprzysiężony jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Po trwającym około godziny nabożeństwie Donald i Melania Trumpowie zostali przyjęci na herbacie w Białym Domu przez odchodzącego prezydenta Baracka Obamę z żoną Michelle. Następnie obie pary prezydenckie udadzą się w jednym konwoju na Kapitol.

Media relacjonują, że ustępujący prezydent po raz ostatni opuścił już Gabinet Owalny. Zgodnie z tradycją pozostawił swojemu następcy list na biurku. Jego treści nie ujawniono.

Barack Obama zamieścił także wpis na Twitterze: "To był zaszczyt mojego życia służyć wam. Uczyniliście mnie lepszym przywódcą i lepszym człowiekiem". "To nie koniec; będę z wami jako obywatel, czerpiący inspirację z waszych głosów prawdy i sprawiedliwości, dobrego humoru i miłości" – napisał.

Donald i Melania Trumpowie oraz Barack i Michelle Obamowie pozowali do wspólnego oficjalnego zdjęcia. "Miło was widzieć. Gratulacje" - powitał Obama swego następcę i jego małżonkę.

Po wspólnej herbacie w Błękitnym Pokoju w Białym Domu obie pary, udadzą się, jednym konwojem, do Kapitolu, na dalszy ciąg uroczystości.

[fot. PAP/EPA]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 2. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 3. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 5. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 6. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook