Jedynie prawda jest ciekawa


Rozpoczęła się inauguracja prezydentury Trumpa

20.01.2017

Prezydent elekt USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią wzięli w piątek udział w nabożeństwie w kościele episkopalnym św. Jana w Waszyngtonie, w pobliżu Białego Domu.

Prezydent elekt USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią wzięli w piątek udział w nabożeństwie w kościele episkopalnym św. Jana w Waszyngtonie, w pobliżu Białego Domu. Jest to pierwszy punkt uroczystości jego inauguracji.

Prezydentowi elektowi, który wystąpił przy tej okazji w czerwonym krawacie, będącym jego znakiem charakterystycznym, i Melanii, ubranej w błękitną pastelową sukienkę, towarzyszy córka Trumpa z pierwszego małżeństwa, Ivanka, wraz z mężem Jaredem Kushnerem.

Kościół, w którym odbywa się nabożeństwo, jest znany jako "kościół prezydentów", ponieważ od czasów Jamesa Madisona każdy prezydent uczestniczył tam w nabożeństwie.

"Wszystko rozpoczyna się dzisiaj!" - napisał o świcie na Twitterze Trump, który zostanie nieco później zaprzysiężony jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Po trwającym około godziny nabożeństwie Donald i Melania Trumpowie zostali przyjęci na herbacie w Białym Domu przez odchodzącego prezydenta Baracka Obamę z żoną Michelle. Następnie obie pary prezydenckie udadzą się w jednym konwoju na Kapitol.

Media relacjonują, że ustępujący prezydent po raz ostatni opuścił już Gabinet Owalny. Zgodnie z tradycją pozostawił swojemu następcy list na biurku. Jego treści nie ujawniono.

Barack Obama zamieścił także wpis na Twitterze: "To był zaszczyt mojego życia służyć wam. Uczyniliście mnie lepszym przywódcą i lepszym człowiekiem". "To nie koniec; będę z wami jako obywatel, czerpiący inspirację z waszych głosów prawdy i sprawiedliwości, dobrego humoru i miłości" – napisał.

Donald i Melania Trumpowie oraz Barack i Michelle Obamowie pozowali do wspólnego oficjalnego zdjęcia. "Miło was widzieć. Gratulacje" - powitał Obama swego następcę i jego małżonkę.

Po wspólnej herbacie w Błękitnym Pokoju w Białym Domu obie pary, udadzą się, jednym konwojem, do Kapitolu, na dalszy ciąg uroczystości.

[fot. PAP/EPA]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. trump23072018 23.07.2018

  Trump ostrzega Iran. "Nigdy, przenigdy nie groźcie Stanom Zjednoczonym"

  Prezydent USA Donald Trump na Twitterze ostrzegł władze Iranu, by "nigdy, przenigdy" nie groziły Stanom Zjednoczonym, i zagroził poważnymi konsekwencjami. W niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani przestrzegał Waszyngton przed wojną z jego krajem.

 2. antifa23072018 23.07.2018

  Planował zamach terrorystyczny. Policja podejrzewa, iż jest członkiem Antify

  Policja z Południowej Dakoty aresztowała 43-letniego Marka Einerwolda. W jego domu odnaleziono arsenał broni palnej oraz materiały do budowy bomb. Wiele wskazuje na to, że był również członkiem tzw. Antify, a policjanci są przekonani, że planował dokonanie zamachu terrorystycznego.

 3. torturyrosja23072018 23.07.2018

  Tak wyglądają rosyjskie więzienia. Do sieci wyciekł film z tortur! [WIDEO]

  W kolonii karnej w Jarosławiu w centralnej Rosji odsunięto od służby 17 funkcjonariuszy więziennych zidentyfikowanych na nagraniu wideo, na którym zarejestrowano bicie jednego z więźniów - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem niezależna "Nowaja Gazieta".

 4. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 5. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 6. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook