Jedynie prawda jest ciekawa

Rosyjskie okręty w Strefie Gazy

23.11.2012

Trwają przygotowania do ewentualnej ewakuacji rosyjskich obywateli ze Strefy Gazy. Rosyjskie okręty są już przygotowane do transportu Rosjan. Wszystko na wypadek eskalacji konfliktu palestyńsko-izraelskiego.

Grupa rosyjskich okrętów bojowych Floty Czarnomorskiej dotarła w piątek do wschodniej części Morza Śródziemnego, gdzie pozostaje gotowa do ewentualnej ewakuacji obywateli rosyjskich ze Strefy Gazy na wypadek eskalacji konfliktu palestyńsko-izraelskiego.  

Powiadomiły o tym w piątek rosyjskie media, powołując się na źródło w dowództwie rosyjskiej marynarki wojennej.

Wcześniej informowały, że zespół okrętów w składzie: krążownik "Moskwa", okręt patrolowy "Smietliwyj", dwa okręty desantowe -  "Nowoczerkassk" i "Saratow" - a także holownik MB-304 i zbiornikowiec "Iwan Bubnow" - otrzymał rozkaz kotwiczenia w wyznaczonym rejonie we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Taką decyzję podjęto mimo wejścia w życie w środę porozumienia o zawieszeniu broni między Izraelem a rządzącym w Strefie Gazy palestyńskim Hamasem po trwającej od 14 listopada wymianie ognia. Izrael zapowiedział, że odpowie na każdy nowy atak ze Strefy Gazy.

sv, PAP

[Fot. sxc.hu]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook