Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rośnie zagrożenie nazistowskim terrorem w Niemczech

21.10.2012

Niemcy zamiast marnować czas na zwalczanie "polskiego faszyzmu", np. na Marszu Niepodległości, powinni raczej zadbać o swój dom. On może wkrótce zapłonąć.

Po serii skandali, gdy okazało się, że z neonazistami współpracowali nawet niemieccy policjanci, minister spraw wewnętrznych RFN Hans-Peter Friedrich przyznał de facto w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”, dodatku tygodnika „Die Welt” ukazującego się w niedzielę, że podległe mu służby są bezradne wobec neonazistów działających w podziemiu. Nie wykluczył, że wkrótce może dojść do aktów terroru podobnych do tych, które ma na sumieniu grupa z Zwickau we wschodnich Niemczech.

Bojówka ta, o nazwie „Narodowosocjalistyczne Podziemie” (NSU), która dopuściła się w latach 2000-2007 zabójstw co najmniej dziesięciu osób, jest prawdziwym utrapieniem dla wizerunku Niemców chcących przedstawić siebie jako prymusów zwalczających ślady po nazistowskiej przeszłości. Okazuje się bowiem, że w grupie był współpracownik niemieckich służb specjalnych, ale z nieznanych powodów uczestniczył on, ale nie reagował na morderstwa, których był świadkiem. Komisja Bundestagu, przy sprzeciwie deputowanych opozycyjnych przeforsowała komunikat oczyszczający Federalny Urząd Ochrony Konstytucji z wszelkich zarzutów.

Sebastian Edathy z opozycyjnego SPD, który badał w Bundestagu działalność neonazistowskiej bojówki, powiedział dla „WaS”, że:

- Takie organizacje jak NSU nie mogą być traktowane jako pojedyńcze zjawiska. Mamy w kraju tysięce takich biegających bomb zegarowych.

Slaw/ Welt am Sonntag

[FOTO: Wikipedia]

Słowa kluczowe:

Niemcy

,

neonazizm

,

bomby

,

morderstwa

,

RFN

Warto poczytać

 1. mid-epa04871984 04.08.2015

  Niemcy: Zarzuty dla ministra sprawiedliwości

  Prokurator generalny Harald Range zarzucił ministrowi sprawiedliwości Heiko Maasowi wywieranie politycznego wpływu na toczące się postępowanie.

 2. mid-epa04870463 04.08.2015

  Grecja zakończy rozmowy z wierzycielami

  "Przedstawiliśmy im naszą propozycję. Powiedzieli, że ją przestudiują i odezwą się do nas."

 3. mid-15804126 04.08.2015

  Córka Niemcowa odebrała Nagrodę Solidarności

  Dziennikarka Żanna Niemcowa odebrała w Warszawie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. prezydenta Lecha Wałęsy Nagrodę Solidarności im. Lecha Wałęsy.

 4. tuskskargajunckerSI 04.08.2015

  Kara dla Tuska za Smoleńsk?

  Federacja Rodzin Katyńskich złożyła skargę na Donalda Tuska u szefa KE Jean’a Claude’a Junckera. „Zachowanie byłego premiera powinno zostać starannie zbadane, pod kątem przestrzegania przez niego zasad etycznych, obowiązujących czołowych unijnych oficjeli”.

 5. biskup-chiny111 04.08.2015

  Wyświęcono kolejnego chińskiego biskupa

  To pierwsza konsekracja od 3 lat, która została uznana przez Watykan.

 6. auschwitz-1438951 04.08.2015

  ZDF przed sądem za „polskie obozy zagłady”

  Toczy się proces przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF za umieszczenie informacji o „polskich obozach zagłady Auschwitz i Majdanek.”

 7. mid-epa04870627 03.08.2015

  Kary za wynajem mieszkań imigrantom?

  W ten sposób rząd Wielkiej Brytanii chce utrudnić nielegalnym imigrantom osiadanie w kraju.

 8. azarow3 03.08.2015

  Powołał Komitet Ocalenia Ukrainy

  Były ukraiński premier Mykoła Azarow ogłosił w Moskwie utworzenie Komitetu Ocalenia Ukrainy (KOU), ukraińskiego rządu na wygnaniu.

Facebook