Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rośnie zagrożenie nazistowskim terrorem w Niemczech

21.10.2012

Niemcy zamiast marnować czas na zwalczanie "polskiego faszyzmu", np. na Marszu Niepodległości, powinni raczej zadbać o swój dom. On może wkrótce zapłonąć.

Po serii skandali, gdy okazało się, że z neonazistami współpracowali nawet niemieccy policjanci, minister spraw wewnętrznych RFN Hans-Peter Friedrich przyznał de facto w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”, dodatku tygodnika „Die Welt” ukazującego się w niedzielę, że podległe mu służby są bezradne wobec neonazistów działających w podziemiu. Nie wykluczył, że wkrótce może dojść do aktów terroru podobnych do tych, które ma na sumieniu grupa z Zwickau we wschodnich Niemczech.

Bojówka ta, o nazwie „Narodowosocjalistyczne Podziemie” (NSU), która dopuściła się w latach 2000-2007 zabójstw co najmniej dziesięciu osób, jest prawdziwym utrapieniem dla wizerunku Niemców chcących przedstawić siebie jako prymusów zwalczających ślady po nazistowskiej przeszłości. Okazuje się bowiem, że w grupie był współpracownik niemieckich służb specjalnych, ale z nieznanych powodów uczestniczył on, ale nie reagował na morderstwa, których był świadkiem. Komisja Bundestagu, przy sprzeciwie deputowanych opozycyjnych przeforsowała komunikat oczyszczający Federalny Urząd Ochrony Konstytucji z wszelkich zarzutów.

Sebastian Edathy z opozycyjnego SPD, który badał w Bundestagu działalność neonazistowskiej bojówki, powiedział dla „WaS”, że:

- Takie organizacje jak NSU nie mogą być traktowane jako pojedyńcze zjawiska. Mamy w kraju tysięce takich biegających bomb zegarowych.

Slaw/ Welt am Sonntag

[FOTO: Wikipedia]

Słowa kluczowe:

Niemcy

,

neonazizm

,

bomby

,

morderstwa

,

RFN

Warto poczytać

 1. 29.01.2015

  O ironio! Putin wzywa do obrony prawdy o II wojnie św.

  Prezydent Władimir Putin nakazał w czwartek przywódcom regionów tworzących Federację Rosyjską przeprowadzenie - jak to ujął - dobrej, mądrej i nowoczesnej akcji edukacyjnej, której celem będzie obrona prawdy o wydarzeniach II wojny światowej.

 2. zima-anglia-pap 29.01.2015

  Wielka Brytania sparaliżowana przez śnieg

  Opady śniegu doprowadziły do zamknięcia szkół w całym kraju i lotniska w Manchesterze.

 3. malaysia-2 29.01.2015

  Zagnięcie malezyjskiego samolotu uznane za katastrofę

  Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zaginął 8 marca 2014 roku.

 4. greel 29.01.2015

  Grecy: "Nie zamierzamy wetować sankcji"

  "Nie chodzi o to, czy nowy grecki rząd zgadza się z kolejnymi sankcjami przeciw Rosji, czy nie, ale o to, że nawet nie zapytano nas o zdanie”.

 5. net-epa04588949 29.01.2015

  Rosjanie ściągają do Donbasu mobilne krematoria?

  Rosyjskie wojska ściągają do Donbasu na wschodniej Ukrainie mobilne krematoria, by nie pozostawić śladów po żołnierzach, którzy giną walcząc po stronie separatystów - oświadczył szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko.

 6. net-epa04588946 29.01.2015

  „FT”: Zachód musi dostarczyć Ukrainie broń

  Ekonomiczne koszty nałożone na Rosję przez Zachód nie powstrzymały agresji Władimira Putina na Ukrainę. Czas, by Amerykanie i sojusznicy pomogli Ukraińcom się bronić - pisze "Financial Times". Dodaje, że potrzebne jest także zwiększenie pomocy finansowej.

 7. net-epa045884212 28.01.2015

  Polska chce zaostrzenia sankcji wobec Rosji

  Polska chce, by UE przeanalizowała możliwość zaostrzenia sankcji wobec Rosji - powiedział wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski. W związku z eskalacją konfliktu na Ukrainie szefowie dyplomacji państw UE rozważą taką opcję na nadzwyczajnym spotkaniu w Brukseli.

 8. antena 28.01.2015

  W Estonii powstała rosyjskojęzyczna telewizja

  Twórcy telewizji twierdzą, że kanał ma być wolny od propagandy.

Facebook