Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rośnie zagrożenie nazistowskim terrorem w Niemczech

21.10.2012

Niemcy zamiast marnować czas na zwalczanie "polskiego faszyzmu", np. na Marszu Niepodległości, powinni raczej zadbać o swój dom. On może wkrótce zapłonąć.

Po serii skandali, gdy okazało się, że z neonazistami współpracowali nawet niemieccy policjanci, minister spraw wewnętrznych RFN Hans-Peter Friedrich przyznał de facto w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”, dodatku tygodnika „Die Welt” ukazującego się w niedzielę, że podległe mu służby są bezradne wobec neonazistów działających w podziemiu. Nie wykluczył, że wkrótce może dojść do aktów terroru podobnych do tych, które ma na sumieniu grupa z Zwickau we wschodnich Niemczech.

Bojówka ta, o nazwie „Narodowosocjalistyczne Podziemie” (NSU), która dopuściła się w latach 2000-2007 zabójstw co najmniej dziesięciu osób, jest prawdziwym utrapieniem dla wizerunku Niemców chcących przedstawić siebie jako prymusów zwalczających ślady po nazistowskiej przeszłości. Okazuje się bowiem, że w grupie był współpracownik niemieckich służb specjalnych, ale z nieznanych powodów uczestniczył on, ale nie reagował na morderstwa, których był świadkiem. Komisja Bundestagu, przy sprzeciwie deputowanych opozycyjnych przeforsowała komunikat oczyszczający Federalny Urząd Ochrony Konstytucji z wszelkich zarzutów.

Sebastian Edathy z opozycyjnego SPD, który badał w Bundestagu działalność neonazistowskiej bojówki, powiedział dla „WaS”, że:

- Takie organizacje jak NSU nie mogą być traktowane jako pojedyńcze zjawiska. Mamy w kraju tysięce takich biegających bomb zegarowych.

Slaw/ Welt am Sonntag

[FOTO: Wikipedia]

Słowa kluczowe:

Niemcy

,

neonazizm

,

bomby

,

morderstwa

,

RFN

Warto poczytać

 1. hiszpanie-separatysci 27.02.2015

  Hiszpański zaciąg u prorosyjskich terrorystów

  Policja w Hiszpanii zatrzymała osiem osób podejrzanych o wspieranie oddziałów rosyjskich walczących na wschodzie Ukrainy.

 2. UkrainaPAPEPA2702 27.02.2015

  Brytyjsko-węgierski apel: wróćmy do mińskich ustaleń!

  Węgry i Wielka Brytania stwierdzają, że Rosja "nie wypełnia swych zobowiązań w ramach mińskich porozumień" i wzywają do wypełniania postanowień porozumienia.

 3. zolnierzeTurcja 27.02.2015

  Turcja stawia na antyrakiety

  Turcja kupuje system antyrakietowy. Priorytetem ma być wzmocnienie krajowego potencjału technicznego. Czy Ankara będzie współpracowała z Rosją?

 4. bundeswehra-niemcy-wiki 27.02.2015

  Niemcy wzmacniają Bundeswehrę

  Zwiększenie siły wojsk pancernych jest reakcją na wojnę na Ukrainie.

 5. mid-epa04639417 27.02.2015

  Zapaść Krymu po aneksji

  Zakaz zgromadzeń, zatrzymania niepokornych i rozmowy o polityce tylko we własnej kuchni – tak opisują życie na Krymie uchodźcy, którzy nie mogą i nie chcą tam powrócić po aneksji należącego do Ukrainy półwyspu dokonanej przez Rosję.

 6. musulmansfranceSI 26.02.2015

  Francja: rząd poszerza platformę dialogu z islamem

  Socjaliści chcą poszerzyć krąg konsultacji i stymulować „wszystkie części składowe” islamu we Francji.

 7. czosi 26.02.2015

  Putin umacnia zdobycze

  Lider Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew, alarmuje o koncentracji rosyjskich wojsk na Krymie. Tymczasem Ukraina zaczęła wycofywanie ciężkiego sprzętu bojowego z Donbasu.

 8. jihadijohnzidentyfikowanySI 26.02.2015

  "Dżihadi John" zidentyfikowany

  W nagraniach wideo opublikowanych w internecie przez Państwo Islamskie pojawiał się ubrany na czarno, w kominiarce i z nożem w ręku. Według "Washington Post" nazywa się Mohammed Enwazi, pochodzi z Kuwejtu i dorastał w Londynie.

Facebook