Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rośnie zagrożenie nazistowskim terrorem w Niemczech

21.10.2012

Niemcy zamiast marnować czas na zwalczanie "polskiego faszyzmu", np. na Marszu Niepodległości, powinni raczej zadbać o swój dom. On może wkrótce zapłonąć.

Po serii skandali, gdy okazało się, że z neonazistami współpracowali nawet niemieccy policjanci, minister spraw wewnętrznych RFN Hans-Peter Friedrich przyznał de facto w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”, dodatku tygodnika „Die Welt” ukazującego się w niedzielę, że podległe mu służby są bezradne wobec neonazistów działających w podziemiu. Nie wykluczył, że wkrótce może dojść do aktów terroru podobnych do tych, które ma na sumieniu grupa z Zwickau we wschodnich Niemczech.

Bojówka ta, o nazwie „Narodowosocjalistyczne Podziemie” (NSU), która dopuściła się w latach 2000-2007 zabójstw co najmniej dziesięciu osób, jest prawdziwym utrapieniem dla wizerunku Niemców chcących przedstawić siebie jako prymusów zwalczających ślady po nazistowskiej przeszłości. Okazuje się bowiem, że w grupie był współpracownik niemieckich służb specjalnych, ale z nieznanych powodów uczestniczył on, ale nie reagował na morderstwa, których był świadkiem. Komisja Bundestagu, przy sprzeciwie deputowanych opozycyjnych przeforsowała komunikat oczyszczający Federalny Urząd Ochrony Konstytucji z wszelkich zarzutów.

Sebastian Edathy z opozycyjnego SPD, który badał w Bundestagu działalność neonazistowskiej bojówki, powiedział dla „WaS”, że:

- Takie organizacje jak NSU nie mogą być traktowane jako pojedyńcze zjawiska. Mamy w kraju tysięce takich biegających bomb zegarowych.

Slaw/ Welt am Sonntag

[FOTO: Wikipedia]

Słowa kluczowe:

Niemcy

,

neonazizm

,

bomby

,

morderstwa

,

RFN

Warto poczytać

 1. 22esez 29.05.2016

  Rozpoczęto Rok Sienkiewiczowski na Litwie

  "Henryk Sienkiewicz, pseudonim Litwos, był mocno związany z Litwą" - przypomniał w rozmowie z PAP Romuald Mieczkowski, wileński dziennikarz.

 2. balcerowiczkontrasaakaszwiliSI 29.05.2016

  Balcerowicz pod ostrzałem na Ukrainie

  "Saakaszwili insynuował, jakoby profesor Balcerowicz sam się napraszał do tej misji albo agitował go do tego ktoś z zewnątrz. Tak nie jest. Decyzja ta należała do prezydenta Petra Poroszenki".

 3. marxkardynalSI 29.05.2016

  Kard. Marx: nie odgradzajmy się od uchodźców

  "Istnieją zasady wynikające z Ewangelii, których nie wolno naruszać: uchodźca, który dotrze do naszych granic, powinien być potraktowany godnie".

 4. mid-epa05332596 29.05.2016

  Bułgaria chroni granicę

  65 żołnierzy skierowano do ochrony granicy z Grecją przed nielegalnymi migrantami.

 5. poroshenkodllllSI 29.05.2016

  Niemiecki "FAS": Zachód powinien dać Ukrainie broń

  "Ponieważ Władimir Putin będzie zapewne prowadził swoją wojnę przeciwko Ukrainie dłużej niż będą trwały europejskie sankcje, należy zastanowić się nad strategią po (zakończeniu sankcji)".

 6. mid-epa05332210 29.05.2016

  Palestyńczycy podejrzani o zamach

  Izraelskie służby zatrzymały sześciu podejrzanych o przeprowadzenie zamachu na autobus w Jerozolimie, w którym rannych zostało 21 osób.

 7. papiezootwarciuparafiiSI 29.05.2016

  Papież: Nie zważajcie na wyznaczone godziny otwarcia parafii

  „Sługa potrafi otworzyć drzwi temu, kto jest blisko niego, a także temu, kto puka poza wyznaczonymi godzinami, za cenę przerwania czegoś, co lubi".

 8. Zrzut-ekranu-2016-05-28-o-175945 28.05.2016

  Papież modlił się za ofiary ucieczki do Europy

  Papież Franciszek przyjął w Watykanie grupę 500 dzieci uchodźców, z którymi modlił się za ofiary utonięć w Morzu Śródziemnym podczas ucieczki do Europy.

CS131FOTMINI

Czas Stefczyka 131/2016

PDF (5,82 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook