Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rośnie zagrożenie nazistowskim terrorem w Niemczech

21.10.2012

Niemcy zamiast marnować czas na zwalczanie "polskiego faszyzmu", np. na Marszu Niepodległości, powinni raczej zadbać o swój dom. On może wkrótce zapłonąć.

Po serii skandali, gdy okazało się, że z neonazistami współpracowali nawet niemieccy policjanci, minister spraw wewnętrznych RFN Hans-Peter Friedrich przyznał de facto w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”, dodatku tygodnika „Die Welt” ukazującego się w niedzielę, że podległe mu służby są bezradne wobec neonazistów działających w podziemiu. Nie wykluczył, że wkrótce może dojść do aktów terroru podobnych do tych, które ma na sumieniu grupa z Zwickau we wschodnich Niemczech.

Bojówka ta, o nazwie „Narodowosocjalistyczne Podziemie” (NSU), która dopuściła się w latach 2000-2007 zabójstw co najmniej dziesięciu osób, jest prawdziwym utrapieniem dla wizerunku Niemców chcących przedstawić siebie jako prymusów zwalczających ślady po nazistowskiej przeszłości. Okazuje się bowiem, że w grupie był współpracownik niemieckich służb specjalnych, ale z nieznanych powodów uczestniczył on, ale nie reagował na morderstwa, których był świadkiem. Komisja Bundestagu, przy sprzeciwie deputowanych opozycyjnych przeforsowała komunikat oczyszczający Federalny Urząd Ochrony Konstytucji z wszelkich zarzutów.

Sebastian Edathy z opozycyjnego SPD, który badał w Bundestagu działalność neonazistowskiej bojówki, powiedział dla „WaS”, że:

- Takie organizacje jak NSU nie mogą być traktowane jako pojedyńcze zjawiska. Mamy w kraju tysięce takich biegających bomb zegarowych.

Slaw/ Welt am Sonntag

[FOTO: Wikipedia]

Słowa kluczowe:

Niemcy

,

neonazizm

,

bomby

,

morderstwa

,

RFN

Warto poczytać

 1. 02.11.2012

  Prof. Krasnodębski: Warto informować Niemców

  „Gdyby Niemcy znali prawdę o śledztwie, Berlin nie bagatelizowałby Smoleńska”.

 2. 01.09.2013

  Przedwyborcza debata

  Angela Merkel starła się w telewizji z najgroźniejszym kontrkandydatem Peerem Steinbrueckiem. Eksperci są - jak zwykle - podzieleni w ocenie tego, kto wygrał. Faktem jest, że koalicja rządowa prowadzi w sondażach.

 3. 03.03.2013

  Kuźmiuk: Rostowski za euro, potakiwacze też

  Nie bardzo wiadomo, kto w ciągu ostatnich, dni nakazał mu zmianę poglądów w tej sprawie ale nie ulega wątpliwości, że je zmienił - pisze poseł Zbigniew Kuźmiuk o kolejnej wolcie Jacka Rostowskiego ws. wejścia Polski do strefy euro.

 4. 08.10.2012

  UE z dwoma budżetami

  Niemcy i Francja przesądziły. Ten nowy budżet oprócz tego, że ma być instrumentem wsparcia dla krajów strefy euro przeżywających kryzys, ma być podstawą powstania nowego unijnego instrumentu finansowego- euroobligacji - pisze Zbigniew Kuźmiuk.

 5. 15.08.2012

  Niemiecka krytyka "systemu Merkel"

  Polityk niemieckiej chadecji Josef Schlarmann ostro skrytykował kanclerz Angelę Merkel za jej metody kierowania partią CDU. W opublikowanym wywiadzie dla gazety "Leipziger Volkszeitung" przyznał, że wątpi w sukces wyborczy CDU pod kierunkiem Merkel.

 6. 28.02.2013

  Spada bezrobocie w Niemczech

  Federalny Urząd Pracy, poinformował, iż stopa bezrobocia w Niemczech wzrosła w lutym o 6,9 proc. W Niemczech jest około 2 mln 917 tys. osób bezrobotnych.

 7. 05.08.2013

  Wstrząsające relacje ludzi uratowanych z "rzezi Woli"

  Od 40 do 60 tys. mieszkańców warszawskiej Woli zginęło w dniach 5-7 sierpnia 1944 r. w masowych egzekucjach dokonywanych przez oddziały niemieckie na rozkaz Hitlera w celu "oczyszczenia Warszawy z ludności cywilnej".

 8. 28.11.2013

  Niemieckie media rozczarowane koalicją

  Największe niemieckie dzienniki ostro krytykują umowę koalicyjną podpisaną dzień wcześniej przez CDU/CSU i SPD. Komentatorzy wytykają koalicjantom brak ambitnych projektów i ostrzegają, że za socjalne dobrodziejstwa zapłacą przyszłe pokolenia.

Facebook