Jedynie prawda jest ciekawa


Rosjanie sfałszowali dane w sprawie MH-17

01.06.2015

Niemiecki tygodnik „der Spiegel” opublikował dane badawcze potwierdzające rosyjskie fałszerstwa związane z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga.

„Naukowa analiza zespołu śledczego wykonana przez Zespół badawczy Bellingcat jednoznacznie i bezsprzecznie wykazała, że fotografie satelitarne zostały antydatowane i cyfrowo zmienione programem Adobe Photoshop CS5” - taką informację o fałszowaniu przez Rosjan danych dotyczących zestrzelenia przez rosyjskich terrorystów malezyjskiego boeinga nad Ukrainą podał niemiecki tygodnik „der Spiegel”

W artykule zatytuowanym „Analiza zdjęć z katastrofy lotniczej. Jak Rosja zmanipulowała dowody w sprawie lotu MH-17”

Tygodnik pisze, że fałszerstwo potwierdziło 10 badaczy, którzy rozłożyli cyfrowo na czynniki pierwsze dwa zdjęcia opublikowane przez Rosjan 21 lipca, kilka dni po tragedii lotu MH-17. W zestrzelonym przez terrorystów rosyjskich samolocie zginęło 298 osób, w większości Holendrów.

Naukowcy z Bellingcat nie mają wątpliwości, że rosyjscy fałszerze „dodali” chmury do zdjęcia. Na dodatek zdjęcia ziemi pochodzą z czerwca 2014 r. „Poprzesuwali też” baterie rakietowe i do pustej „dodali” niewystrzelone pociski.

Fałszerstwo miało posłużyć Rosjanom do twierdzeń, że boeing został zestrzelony przez baterię buk, ale należącej do armii ukraińskiej. Sfałszowane zdjęcia „dowodziły”, że żadnej baterii buk nie było po stronie zajętej przez terrorystów. Chmury nanoszono po to, aby upodobnić zdjęcie do tych warunków, które istniały w momencie zestrzelenia samolotu pasażerskiego.

Teorię o ukraińskiej baterii buk tworzono na wypadek, gdyby nie udało się wmówić światu, że maszynę malezyjską zestrzelił ukraiński myśliwiec.

Informacje o masowych fałszerstwach rosyjskich śledczych powinny spędzać sen z oczu ich polskim kolegom z okresu „resetu” posmoleńskiego.

Slaw/ "der Spiegel"

[FOTO: youtube.com]

Warto poczytać

 1. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 2. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 3. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 4. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

 5. nikaragua-20062018 20.06.2018

  Masowe protesty w Nikaragui. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej sześć osób zginęło, a 34 zostały ranne w mieście Masaya na południu Nikaragui, gdzie we wtorek czasu miejscowego doszło do kolejnych starć między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami antyrządowych protestów - poinformowali obrońcy praw człowieka.

 6. meksyk20062018 20.06.2018

  Nowa polityka migracyjna USA oddziela dzieci od rodziców. Meksyk nie będzie bezczynnie patrzył

  Rząd Meksyku potępia politykę migracyjną prezydenta USA Donalda Trumpa i oddzielanie dzieci od ich rodzin na amerykańskiej granicy - powiedział we wtorek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray, który określił takie praktyki jako "okrutne i nieludzkie".

 7. indonezja-prom-20062018 20.06.2018

  Tragedia w Indonezji! Trwają poszukiwania 180 zaginionych osób

  Indonezyjskie służb poszukiwawczo-ratowniczych podały, iż obecnie 180 osób uznaje się za zaginione - wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, ze na promie znajdowało się 130 osób - podał Reuters w środę. Prom zatonął w poniedziałek

 8. tesla19062018 19.06.2018

  Sabotaż w jednej z największych firm świata. Ważne dane wykradzione

  Tesla Inc., najsłynniejszy producent samochodów elektrycznych na świecie, przeżywa ostatnio ciężkie czasy.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook