Jedynie prawda jest ciekawa


Rosjanie przeprowadzą wybory na wschodzie Ukrainy

02.07.2015

Samozwańcza Doniecka Republika Ludowa chce dokonać wyboru władz lokalnych.

Doniecka Agencja Informacyjna, będąca organem propagandowym samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, ogłosiła datę wyborów samorządowych. Państewko prorosyjskich rebeliantów 18 października wybierze lokalne władze.

To jak szeroki zakres będą miały wybory, czy oprócz elekcji na stanowiska kierowników administracji miejskich i rejonowych dojdzie też do wyboru deputowanych do samorządów, zależy od sytuacji finansowej republiki. Informacje potwierdził przywódca samozwańczej DRL ( rus. DNR) Aleksandr Zacharczenko.

Przedstawiciele władz DRL twierdzą, że wybory odbędą się zgodnie z międzynarodowymi ustaleniami z Mińska.

Jak podaje „Rzeczpospolita”:

„Część Donbasu i obwodu ługańskiego nadal pozostają terytorium okupowanym zgodnie z decyzją Rady Najwyższej. Żadnych wyborów nie można tam przeprowadzać, dopóki nie zostaną wyprowadzone stamtąd wojska rosyjskie, dopóki nie zostanie przywrócona kontrola nad granicą i nie zostanie wznowiona działalność organów ukraińskiej władzy państwowej oraz politycznych partii Ukrainy” - skomentowała decyzje władz DRL wiceprzewodnicząca ukraińskiego parlamentu Oksana Syroid

mly/RP.pl

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270tirendoasas 22.03.2018

  Ogromny mandat dla polskiego kierowcy – musi zapłacić 150 tys. zł!

  Są państwa, w których władze bardzo poważnie traktują występki drogowe. Jednym z nich jest Dania Przekonał się o tym kierowca z Polski, który próbował fałszować wyniki tachografu

 2. 1270kotrikadze 22.03.2018

  Afera seksualna w rosyjskiej Dumie. Deputowany molestował dziennikarki. Media bojkotują obrady

  Niezależna telewizja Dożd, radio Echo Moskwy oraz holding RBK odwołują dziennikarzy z Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) w związku z zarzutami napastowania dziennikarek przez deputowanego Leonida Słuckiego z partii Władimira Żyrinowskiego.

 3. 1270kmiec 21.03.2018

  30 lat więzienia dla zabójcy polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć

  Zabójca polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć, Benual Romualdo Mamio Dos Santos, który przyznał się do winy, został skazany na 30 lat więzienia, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia - podał boliwijski dziennik "Opinion".

 4. 1270uglew 21.03.2018

  Rosyjski naukowiec ujawnia szczegóły prac nad truciznami typu Nowiczok

  Rosyjski naukowiec Władimir Uglew, który należał do grupy opracowującej w latach ZSRR środki trujące, powiedział mediom, że prace nad czterema substancjami trwały w latach 1972-80. Ich celem było uzyskanie środka analogicznego do amerykańskiego VX.

 5. Merkel 21.03.2018

  Merkel oświadcza: islam jest częścią Niemiec

  Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w środę w Bundestagu, że islam stał się częścią Niemiec. Podkreśliła, że chrześcijańskie korzenie są bezdyskusyjne, ale że "wraz z 4,5 mln mieszkających u nas muzułmanów ich religia, islam, stała się częścią Niemiec"

 6. rosja-strzelanina-w-szkole 21.03.2018

  Kolejna strzelanina w szkole. To już trzecia w 2018 roku!

  Siedmioro dzieci zostało rannych w środę, kiedy 13-letnia uczennica otworzyła ogień z broni pneumatycznej w szkole w obwodzie kurgańskim na południowo-zachodniej Syberii. To już trzeci atak w szkołach w Rosji od początku roku.

 7. NigeriaFlickr 21.03.2018

  Uwolniono uczennice porwane przez Boko Haram

  Uwolniono 76 ze 110 uczennic, uprowadzonych w lutym br. ze szkoły z internatem w wiosce Dapchi w północno-wschodniej Nigerii przez islamistyczną organizację terrorystyczną Boko Haram - powiadomił w środę nigeryjski rząd, na który powołuje się agencja Reutera

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook