Jedynie prawda jest ciekawa


Rosjanie ćwiczą bombardowanie

05.12.2014

Rosyjskie wojsko prowadzi kolejne ćwiczenia w pobliżu granicy z Ukrainą. Na poligonie znajdującym się w regionie astrachańskim piloci trenują zrzucanie bomb z wiekowych szturmowców Su-25 w odnowionej wersji.

W działaniach biorą udział lotnicy Południowego Okręgu Wojskowego, którzy doskonalą wspieranie wojsk lądowych i bombardowanie. Można również zobaczyć zmodernizowane Su-25 w najnowszej wersji SM, które stacjonują na lotnisku w Krasnodarze.

Su-25 zaprojektowano jeszcze w latach 70. i przez następne dekady nie były poddawane renowacji. Rosjanie dysponowali 300 takimi maszynami, które w XXI wieku nie nadają już się do użytku. Próby odnowienia podjęto w latach 90., ale zrezygnowano z nich z powodu braku pieniędzy.

Ponownie spróbowano dopiero w 2000 roku, ale wówczas również pojawiły się problemy natury finansowej. 

Obecnie priorytetem Rosjan jest wymiana elektroniki maszyn i umożliwienie wykonywania precyzyjnych ataków, zarówno w dzień jak i w nocy.

Pierwsze Su-25SM trafiły po renowacji do lotników Południowego Okręgu Wojskowego w ubiegłym roku. Do 2020 roku odnowionych ma zostać 80, które będą stanowiły podstawę rosyjskiego lotnictwa szturmowego.

gah/tvn24.pl

[fot. screenshot z materiału video TVN24]

Warto poczytać

 1. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 2. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 3. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 4. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 5. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 6. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 7. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

 8. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook