Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 13.12.2012

  Porozumienie ws. pakietu energetycznego

  Istnieje możliwość porozumienia się z KE i wynegocjowania kolejnych wyjątków od zasad trzeciego pakietu energetycznego Unii - powiedział rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak.

 2. 28.09.2012

  Iran: Odpowiemy siłą na atak

  Rośnie napięcie między Iranem, a Izraelem. Na razie na forum ONZ. Iran - odpowie z całą siła na jakikolwiek atak - oświadczyli irańscy politycy w odpowiedzi na ostre słowa premiera Izraela.

 3. 08.09.2013

  Kto zostanie merem Moskwy?

  W Rosji odbywają się wybory przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych. Najciekawiej zapowiadają się wybory mera Moskwy.

 4. 29.02.2012

  Wszyscy mówią: Putin

  Wszystkie liczące się w Rosji pracownie socjologiczne, w tym niezależne od władz Centrum Analityczne Jurija Lewady, zgodnie prognozują, że Władimir Putin wygra niedzielne wybory prezydenckie już w pierwszej turze.

 5. 31.10.2011

  Rosja ratunkiem dla strefy euro?

  Moskwa znalazła sposób na wzmocnienie pozycji w MFW.

 6. 22.08.2012

  Dożywocie dla generała bośniackich Serbów

  Prokurator oenzetowskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. Zbrodni w byłej Jugosławii zażądał kary dożywotniego więzienia dla generała bośniackich Serbów Zdravko Tolimira za rolę odegraną przy masakrze Muzułmanów w Srebrenicy w 1995 roku.

 7. 10.11.2013

  Rosjanie pokazują kto rządzi w EuroPolGazie

  Wszystko jest konsekwencją porozumienia gazowego pomiędzy Polską i Rosją zawartego w 2010 roku.

 8. 18.09.2013

  Baszar el-Asad dziękuje Rosji za wsparcie

  Prezydent Syrii Baszar – el – Asad przyjmując w Damaszku rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych Siergieja Riabkowa, podziękował Rosji za wsparcie, jakiego udzieliła mu w obliczu "brutalnego ataku" wymierzonego w Damaszek - podała syryjska telewizja.

Facebook