Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. poroszenkowycofalsprzetSI 02.03.2015

  Poroszenko: „Siły ukraińskie wycofały się z frontu w Donbasie”

  Według ukraińskiego prezydenta obserwatorzy OBWE, których jest zdecydowanie za mało, nie mają wystarczającego dostępu do terenów kontrolowanych przez prorosyjskie siły, które dalej łamią umowy pokojowe z Mińska.

 2. syriaIdaPAPEPA203 02.03.2015

  Chrześcijanie wykupieni z rąk terrorystów

  Państwo Islamskie wypuściło porwanych chrześcijan po wpłacaniu okupu. Stawka za życie zakładników wyniosła około 1700 dolarów od osoby.

 3. ukraine-maidan 02.03.2015

  Sygnał poparcia dla europejskiej ścieżki Kijowa

  Wizyta szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny na Ukrainie i Mołdawii ma być wyrazem silnego wsparcia dla zachodnich dążeń tych poradzieckich republik.

 4. onzSI 02.03.2015

  Blisko 6 tys. ofiar wojny na Ukrainie

  Tylko w ostatnich tygodniach setki cywilów i członków personelu wojskowego zginęły w nasilonych walkach, głównie w okolicy lotniska w Doniecku i miasta Debalcewe w obwodzie donieckim. Dokument dotyczy okresu od grudnia ubiegłego roku do lutego br.

 5. tomasi 02.03.2015

  Tomaszewski nie będzie merem Wilna

  Reprezentant Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) Waldemar Tomaszewski nie wszedł do drugiej tury wyborów mera stolicy Litwy.

 6. 01.03.2015

  Bundeswehra się dozbraja

  W związku z konfliktem na Ukrainie i niepewną sytuacja na świecie Berlin postanowił znacznie zwiększyć wydatki na wojsko.

 7. MARSZNIEMCOWsi 01.03.2015

  Marsze dla Niemcowa

  Antykremlowska opozycja czci pamięć Borysa Niemcowa. Co najmniej 20 tys. osób uczestniczyło w Moskwie w marszu żałobnym, poświęconym zamordowanemu politykowi.

 8. franciszekSI 01.03.2015

  Franciszek upomina się o chrześcijan z Syrii

  Papież Franciszek zaapelował zakończenie prześladowań chrześcijan w Iraku i Syrii. Podkreślił, że padają oni ofiarami niedopuszczalnej brutalności.

Facebook