Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 15.11.2012

  Gazprom podbił Bułgarię

  Bułgaria zgodziła się na budowę na swoim terenie odcinka Gazociągu Południowego. W nagrodę Rosja zaoferowała jej relatywnie niską cenę gazu.

 2. 07.11.2011

  Rosja straszy Europę

  Podpisana tydzień temu między Ankarą a Baku umowa gazowa może się okazać brzemienna w skutkach dla regionu. Rosja straszy Europę, że turecko-azerski dokument w sprawie tranzytu surowca energetycznego może pozbawić kontynent jego dostaw.

 3. 28.01.2013

  Rosja wstrzyma dostawy gazu na Ukrainę?

  Gazprom może wstrzymać dostawy gazu na Ukrainę. Stanie się tak w przypadku niezapłacenia przez Ukrainę 7 mld dolarów za niewywiązanie się z reguły "bierz albo płać", zawartej w kontrakcie gazowym - podała ukraińska agencja UNIAN Gospodarka.

 4. 27.11.2013

  Kuźmiuk: Rosjanie rządzą w EuRoPol Gazie

  Przedstawiciele rosyjskiego Gazpromu paraliżują działalność spółki.

 5. 10.06.2012

  UEFA ściga chuligańskie wybryki Rosjan na EURO

  W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu z Czechami we Wrocławiu

 6. 27.07.2012

  MSZ ewakuuje ambasadę w Syrii

  Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że podjął decyzję o czasowym zawieszeniu działalności polskiej ambasady w stolicy Syrii - Damaszku. Konflikt dramatycznie się zaostrza.

 7. 25.03.2013

  Rosja chce konsultacji ws. tarczy

  Moskwa zaproponowała Waszyngtonowi wznowienie konsultacji ws. obrony przeciwrakietowej w Europie, sygnalizując, jak pisze Reuters, że zmiana amerykańskich planów może pomóc w rozstrzygnięciu sporu, który od dawna wywoływał napięcie w relacjach dwustronnych.

 8. 18.07.2013

  Pięć lat Łagru dla Nawalnego

  Rosyjski opozycjonista został skazany przez sąd w Kirowie na 5 lat kolonii karnej za spowodowanie strat w kontrolowanej przez państwo spółce Kirowles.

Facebook