Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. nepalearthquakeSI 26.04.2015

  Wstrząsy wtórne wywołały panikę w Nepalu

  Większość mieszkańców stolicy Nepalu, Katmandu, spędziło noc z wczoraj na dziś pod gołym niebem. Szpitale są przepełnione. Zginęło co najmniej dwa tysiące osób.

 2. OBAmapocztasi 26.04.2015

  Hakerzy z Rosji atakują Obamę!

  Dziennik "New York Times", powołując się na źródła w administracji waszyngtońskiej, ujawnił, że rosyjskim hakerom udało się w ubiegłym roku dostać do e-maili prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie do tych tajnych.

 3. nw1 25.04.2015

  „Nocne Wilki" już wyruszyły

  Motocykliści z klubu „Nocne Wilki" wyruszyli z Moskwy w kierunku Berlina.

 4. pope 25.04.2015

  Papież o wartości słowa "solidarność"

  O czerpaniu z bogatego dziedzictwa Jana Pawła II w dziedzinie nauki społecznej mówił papież Franciszek. Jej słowem kluczem jest "solidarność.

 5. nepal-trzesienie 25.04.2015

  Wielu zabitych w Nepalu

  Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Himalaje spowodowało śmierć co najmniej 450 osób.

 6. AnMer1 25.04.2015

  Merkel: Bartoszewski posiadał bojowy autorytet

  Angela Merkel napisała list kondolencyjny do premier Ewy Kopacz. Podkreśliła, że Władysław Bartoszewski był „niezłomnym bojownikiem o wolność i pojednanie".

 7. barto 25.04.2015

  W Niemczech żałoba po Bartoszewskim

  Wszystkie niemieckie media odnotowały śmierć Władysława Bartoszewskiego. Przypomniano wiele jego wypowiedzi, w tym te mocno kontrowersyjne z polskiego punktu widzenia.

 8. vatican-city 24.04.2015

  Zamach na Watykan powstrzymany

  Włoska policja rozbiła szajkę islamistów, którzy planowali atak terrorystyczny na Stolicę Apostolską.

Facebook