Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. okretpodwodnys1000Wkimediacommonswwwfincantieriit 25.07.2014

  Nie dla wspólnego okrętu podwodnego Włoch i Rosji

  Włosi dementują twierdzenia Rosjan, iż miało to związek z kryzysem na Ukrainie.

 2. hollandeSInowy 25.07.2014

  Odnaleziono rejestrator z algierskiego samolotu

  Prezydent Francois Hollande poinformował, że francuscy żołnierze odnaleźli jedną z czarnych skrzynek samolotu algierskich linii Air Algerie, który rozbił się w czwartek w środkowej części Mali.

 3. ztrzelecsi 25.07.2014

  Zbiorowy grób w Słowiańsku

  Władze ukraińskie odkryły w mieście mogiłę, w której może znajdować się ok. 20 ciał.

 4. australiapolicjafbSI 25.07.2014

  Policjanci z Australi lecą na Ukrainę

  Władze Australii wyślą do Europy dodatkowo 100 policjantów i niewielką liczbę żołnierzy. Przyłączą się oni do międzynarodowego zespołu, który ma zabezpieczyć miejsce katastrofy samolotu na wschodzie Ukrainy - poinformował premier Tony Abbott.

 5. czolgistaukrainarosjaepa 25.07.2014

  "SZ": Europa cierpi na schizofrenię

  Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” zarzuca UE „schizofrenię”, wskazując na sprzeczności w unijnej polityce wobec Rosji. Gazeta domaga się wzmocnienia wspólnej polityki zagranicznej kosztem narodowej suwerenności; powraca do pomysłu unii energetycznej.

 6. BrredloveSI 24.07.2014

  Więcej NATO w Szczecinie?

  "Naczelny dowódca sił NATO w Europie uważa, że Sojusz powinien przesunąć swe zasoby na swą wschodnią flankę".

 7. small 24.07.2014

  Papież spotkał się z Sudanką skazaną na śmierć

  Papież Franciszek spotkał się z Sudanką Meriam Ibrahim, którą sąd w jej kraju skazał na śmierć za rzekome przejście z islamu na chrześcijaństwo, a potem karę uchylił pod presją opinii międzynarodowej. Kobieta była u papieża z mężem i dziećmi.

 8. tursi 24.07.2014

  Zbrojni „turyści” najadą Litwę?

  Rosja nie zaatakuje Litwy czołgami. Bardziej prawdopodobne jest, że rosyjscy bojownicy przyjadą jako "turyści" – ocenia gen. Jonas Vytautas Zukas, obejmujący dowództwo nad litewskimi siłami zbrojnymi.

Facebook