Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. umowasejmSI 28.11.2014

  Jest zgoda Sejmu na ratyfikację umowy Ukrainy z UE

  "Mam nadzieję, że ta ratyfikacja będzie kolejnym krokiem przybliżającym Kijów do Brukseli" - zaznaczył marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

 2. abcboeing 28.11.2014

  Kolejne szczątki ofiar odleciały z Ukrainy do Holandii

  Kolejny samolot ze szczątkami ofiar katastrofy zestrzelonego malezyjskiego Boeinga 777 odleciał w piątek z Charkowa na wschodzie kraju do Holandii - przekazały ukraińskie media. Na pokład samolotu załadowano 6 trumien.

 3. lawrowSI 28.11.2014

  Ławrow nie chce słyszeć o Ukrainie w NATO

  Rosja skrajnie negatywnie odnosi się do oświadczeń Ukrainy o możliwości jej wstąpienia do NATO - mówił w Moskwie Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji z szefem Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem.

 4. net-epa04506040 28.11.2014

  Austria: Wielka akcja przeciwko dżihadystom

  Policja zatrzymała w piątek w Austrii 13 osób w ramach operacji przeciwko dżihadystom, podejrzanym o radykalizowanie młodych ludzi i nakłanianie ich do wstępowania w szeregi ugrupowań islamistycznych w Syrii.

 5. SAM1332 28.11.2014

  Post przed prawosławnym Bożym Narodzeniem

  Wierni Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego rozpoczęli w piątek post, stanowiący duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. Wigilia tych świąt - według kalendarza juliańskiego - przypada 6 stycznia.

 6. parlament-europejski-stefczyk 27.11.2014

  Odrzucono wniosek o wotum nieufności wobec Komisji Europejskiej

  Parlament Europejski odrzucił wniosek frakcji Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej.

 7. net-epa04504361 27.11.2014

  Franciszek: Nie popadajmy w rozpacz w obliczu zła

  „Kiedy myślimy o końcu, ze wszystkimi naszymi grzechami, z całą naszą historią, pomyślmy o uczcie, jaką darmo otrzymamy i podnieśmy głowy. Żadnej rozpaczy – ale nadzieja!” - powiedział papież podczas dzisiejszej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

 8. net-epa04502222 27.11.2014

  Rosjanie zaczynają odczuwać skutki sankcji

  Wśród Rosjan wzrosło poczucie dumy narodowej i utrzymuje się euforia, która zapanowała po przyłączeniu Krymu. Niemniej, społeczeństwo zaczyna odczuwać skutki sankcji, a na nastroje wpłyną zapewne skutki reform socjalnych - uważa Katarzyna Jarzyńska z OSW.

Facebook