Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. net-epa04539784 26.12.2014

  Papież: niech ofiara męczenników zapewni wolność

  „Módlmy, aby również dzięki ofierze dzisiejszych męczenników umacniało się w każdej części świata zaangażowanie na rzecz uznania i konkretnego zapewnienia wolności religijnej" - zachęcił papież wiernych w swoim rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

 2. ukraina-czolg2 26.12.2014

  Rozmowy w sprawie Ukrainy odwołane

  Z powodu nie wywiązania się z ustaleń przez rosyjskich terrorystów, odwołano spotkanie ws. konfliktu na Ukrainie.

 3. obama-yotube 26.12.2014

  Amerykanie opuszczają Afganistan

  Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił koniec 13-letniej wojny.

 4. chiiinachristmasSI 25.12.2014

  Chiny: Konfucjanizm zamiast Bożego Narodzenia

  Jedna z chińskich uczelni zakazała studentom świętowania Bożego Narodzenia, bo stanowi ono „zagrożenie dla młodych umysłów" oraz jest „kwintesencją zachodniego kiczu”.

 5. IRANSI 25.12.2014

  Pokaz siły w Iranie

  Irańskie siły zbrojne rozpoczęły wielkie manewry wojskowe w południowo-wschodniej części kraju w pobliżu strategicznej cieśniny Ormuz.

 6. parlukrainskiSI 25.12.2014

  "Adekwatna" reakcja Rosji na rozszerzenie NATO

  Rosja ostrzega: "Ewentualne rozszerzenie NATO na wschód zmusiłoby Rosję do podjęcia w odpowiedzi "adekwatnych kroków" - oświadczył rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz.

 7. papiezoredzieSI 25.12.2014

  Orędzie papieża: „Niech Jezus skruszy twardość serc”

  Ojciec Święty przypomniał, że w czasie tego Bożego Narodzenia „płynie wiele łez wraz ze łzami Jezusa”.

 8. charkowbomba2SI 25.12.2014

  Niespokojna Wigilia w Charkowie

  W sklepie z meblami w centrum Charkowa, należącym do pro-ukraińskiego aktywisty, w nocy z wczoraj na dziś eksplodowała bomba. Nie wiadomo, kto ją podłożył, ale według policji miała wywołać w mieście "atmosferę strachu".

Facebook