Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja w sprawie Syrii

11.07.2012

Rosja przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie przedłużenia misji ONZ w Syrii, której mandat wygasa 20 lipca br. - poinformował zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Aleksander Pankin.

Rosyjski projekt rezolucji zawiera także poparcie dla planu pokojowego zakończenia konfliktu w Syrii,  przygotowanego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, ale - jak zauważa anonimowy dyplomata, na którego powołuje się agencja AP - nic nie wspomina o ewentualnych sankcjach wobec reżimu w Damaszku.

Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 17 tysięcy ludzi.

Do tej pory Rosja i Chiny, sojusznicy prezydenta Baszara el-Asada, wetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekty rezolucji, potępiające reżim w Damaszku i domagające się ustąpienia Asada.

PAP/PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. ukraine 02.10.2014

  Terroryści atakują lotnisko w Doniecku

  Prorosyjscy terroryści pokazują jak rozumieją zawieszenie broni. Od doby zacieciekla atakują lotnisko w Doniecku.

 2. personSI 02.10.2014

  Zmiana szefa Secret Service

  Szefowa Secret Service Julia Pierson podała się do dymisji. W ostatnich dniach była ostro krytykowana za serię kompromitujących potknięć w ochronie prezydenta USA i Białego Domu. Tymczasowym szefem Secret Service został weteran tej służby Joseph Clancy.

 3. NATO 01.10.2014

  NATO ostrzega przed Rosją

  Nowy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg uznał, że zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy jest szansą, ale Rosja ciągle jest zdolna destabilizować Ukrainę.

 4. net-epa04426328 01.10.2014

  Turcja będzie walczyć z Państwem Islamskim

  Turcja będzie walczyć z Państwem Islamskim i innymi grupami terrorystycznymi w regionie. Nadal domaga się odejścia od władzy prezydenta Syrii Baszara el Asada - oświadczył szef tureckiego państwa Recep Tayyip Erdogan.

 5. net-epa04425680 01.10.2014

  Papież prosi Polaków o modlitwę

  O modlitwę w intencjach Kościoła, a zwłaszcza w intencjach Synodu Biskupów poświęconego rodzinie oraz swojej posługi zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

 6. net-epa04424423 01.10.2014

  10 cywili zginęło w ostrzale Doniecka

  Dziesięć cywilnych osób zginęło w wyniku ostrzału rakietowego w Doniecku na wschodzie Ukrainy - poinformowały lokalne władze. Jeden z pocisków eksplodował na terenie szkoły, jednak - według wstępnych danych - ofiar wśród dzieci nie ma.

 7. net-epa04425001 01.10.2014

  Kolejna wpadka służb chroniących Obamę

  Secret Service, służba odpowiedzialna za bezpieczeństwo prezydenta USA, zaliczyła kolejną wpadkę. Podczas wizyty Baracka Obamy w Atlancie do windy wsiadł z nim uzbrojony mężczyzna, w przeszłości trzykrotnie karany za napaść - pisze "Washington Post".

 8. net-epa04423922 01.10.2014

  Australia zaostrza walkę z terroryzmem

  Parlament Australii uchwalił pierwszy pakiet zmian w prawie, które ułatwiają władzom tego kraju walkę z terroryzmem. Przeciwko reformie protestują środowiska dziennikarskie tłumacząc, że ograniczy ona wolność prasy.

Facebook