Jedynie prawda jest ciekawa


Rosja szuka oparcia w Syrii

27.10.2011

Niedawno Rosja i Chiny zawetowały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ weto na rezolucję potępiającą władze Syrii za brutalne tłumienie demonstracji w tym kraju. Stały przedstawiciel USA w ONZ Susan Rice wyraziła „zażenowanie” Waszyngtonu i określiła weto mianem taniego zachowania tych krajów, które „wolą sprzedawać broń syryjskiemu reżimowi niż wspierać syryjski naród”.

Z kolei stały przedstawiciel Rosji Witalij Czurkin oznajmił, że grożenie sankcjami jest niedopuszczalne, ponieważ odzwierciedla „filozofię konfrontacji”. Niektórzy obserwatorzy uważają, że w przypadku rosyjskiego weta chodzi o rodzaj zemsty za zaangażowanie państw NATO w Libii.

Nie jest to nic nowego. Moskwa znowu chce zbliżenia z Damaszkiem. Premier Putin dąży do odzyskania przez Rosję szerokich wpływów na Bliskim Wschodzie z czasów zimnej wojny. Szczególnie, że Amerykanie nie rezygnują ze swojej dominującej pozycji w regionie.

National Interest/FM
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 3. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook