Jedynie prawda jest ciekawa

Rosja powiększyła granice

22.08.2015

Media w Rosji informują, że "po konsultacjach z odpowiednią komisją ONZ i uzgodniony z sąsiadami Rosji, w tym Japonią" dokument został przyjęty.

Premier Rosji podpisał rozporządzenie, które dotyczy rozszerzenia granic jego kraju na kontynentalnym szelfie Morza Ochockiego. Media w Rosji informują, że "po konsultacjach z odpowiednią komisją ONZ i uzgodniony z sąsiadami Rosji, w tym Japonią" dokument został przyjęty.

Jego podpisanie nastąpiło w czasie w momencie wizyty rosyjskiego premiera na Wyspach Kurylskich. To one oddzielają Morze Ochockie i Ocean Spokojny. Z wizyty tej na pewno nie była zadowolona Japonia, która uważa je wciąż za swoje. Spór o nie toczy się już od czasu po zakończeniu II wojny światowej. Miedwiediew na brzegu Morza Ochockiego zrobił sobie zdjęcie na tle rosyjskiej flagi. Są na nim również młodzi ludzie.

Jak czytamy na onet. pl, premier Rosji zaznacza, że teraz jego kraj może nie tylko badać, ale również eksploatować obszary bogate w surowce. Trzeba jeszcze dodać , że teraz powierzchnia rosyjskiego szelfu wzrosła już o około 50 tysięcy kilometrów kwadratowych.

onet.pl

fot. YouTube

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook