Jedynie prawda jest ciekawa

Romney szansą dla Polski

19.05.2012

Istnieje wielka potrzeba wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej katastrofy – stwierdził na spotkaniu z politykami PiS Daniel W. Fisk, wiceprezydent ds. polityki i strategicznego planowania Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego w Waszyngtonie - pisze "Gazeta Polska Codziennie"

Wczoraj Anna Fotyga, minister spraw zagranicznych w rządzie PiS, i Antoni Macierewicz spotkali się z czołowymi przedstawicielami waszyngtońskiego International Republic Institute (Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego). Jego członkowie stanowią zaplecze intelektualne dla partii republikańskiej, której kandydatem na prezydenta jest Mitt Romney.

Także wczoraj doszło do spotkania polityków PiS z członkami i przedstawicielem Heritage Foundation, jednego z najbardziej wpływowych konserwatywnych think tanków na świecie. Stephen Nix, dyrektor ds. Euroazji, zaznaczył, że jeżeli kandydat Republikanów Mitt Romney pokona Baracka Obamę w wyścigu do Białego Domu, to polityka Stanów Zjednoczonych wobec całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, ulegnie poważnej zmianie. Stephen Nix podkreślił, że tak jak dla administracji Obamy głównym punktem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych był reset w stosunkach z Rosją, tak dla Mitta Romneya najważniejszym elementem polityki zagranicznej będzie dążenie do większego zaangażowania się w sprawy Europy, a zwłaszcza naszego regionu.

Nille Gardiner, ekspert Heritage Foundation i dyrektor Centrum Wolności Margaret Thatcher, który jest doradcą w sztabie Mitta Romneya, podkreślił, że zwycięstwo Romneya oznaczałoby całkowity zwrot w dotychczasowej polityce zagranicznej USA względem Europy.

"Gazeta Polska Codziennie"
[fot.PAP/EPA]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook