Jedynie prawda jest ciekawa


Romney ministrem Obamy?

29.11.2012

W Waszyngtonie spekuluje się, że Barack Obama może zaoferować Mittowi Romneyowi stanowisko ministra handlu w swym gabinecie.

Prezydent USA Barack Obama spotkał się na lunchu ze swoim republikańskim przeciwnikiem w wyborach Mittem Romneyem. Spotkanie miało symbolizować gotowość prezydenta do porozumień z opozycją, m.in. w sprawie zbliżającego się "klifu fiskalnego".

Obama i Romney zjedli obiad bez obecności mediów. Wcześniej rzecznik Białego Domu Jay Carney przypomniał, że prezydent zaraz po swej reelekcji 6 listopada powiedział, że chciałby się spotkać ze swym pokonanym rywalem.

Na konferencji prasowej w kilka dni po wyborach Obama oświadczył, że "zgadza się z niektórymi koncepcjami" przedstawionymi przez Romneya w czasie jego kampanii wyborczej. Chodziłoby - jak dodał - o sprawę wzrostu ekonomicznego i tworzenia miejsc pracy.

W Waszyngtonie spekuluje się, że Obama może zaoferować Romneyowi stanowisko w gabinecie w swojej drugiej kadencji, np. ministra handlu. Romney, były gubernator Massachusetts, ma bogate doświadczenie w biznesie i zarządzaniu, ale Carney powiedział, że prezydent nie przewiduje dla niego "nic konkretnego".

Uważa się też za mało prawdopodobne, by Romney przyjął ewentualną podobną ofertę.

PAP/JKUB

[fot. PAP/EPA]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook