Jedynie prawda jest ciekawa

Republikanie nie wycofają wsparcia dla Trumpa

15.08.2016

Przedstawiciel Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej ocenił, że wycofanie wsparcia Trumpa w wyścigu o Biały Dom, do czego wezwało w liście otwartym 70 republikanów, jest absurdalne.

Grupa członków Partii Republikańskiej wezwało w liście Narodowy Komitet Partii Republikańskiej do zaprzestania wspierania finansowego i logistycznego Donalda Trumpa w walce o urząd prezydencki. Sygnatariusze listu ocenili go jako niezdolnego do pełnienia tej funkcji. 

Sean Spicer, dyrektor komunikacji Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej, stwierdził, że wycofanie poparcia dla Trumpa przed samymi wyborami nie ma żadnego sensu. Może to zaszkodzić pozostałym republikańskim kandydatom w wyborach do Kongresu. Dodał, że Trump ma jeszcze czas na dogonienie w sondażach Hillary Clinton. 

„Wszelakie dyskusje o odcięciu funduszy na kampanię Trumpa w sierpniu wydają się być absurdalne” - mówił. 

Republikański kandydat na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych poprzez swoje kontrowersyjne wypowiedzi zraził do siebie część republikanów. Krytyka dotyczy m.in. zapowiedzi budowy muru granicznego z Meksykiem, czy też stwierdzenia, że Obama i Clinton są współzałożycielami tzw. Państwa Islamskiego. 


ak/Reuters/tvn24.pl

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook