Jedynie prawda jest ciekawa


Republikanie nie wycofają wsparcia dla Trumpa

15.08.2016

Przedstawiciel Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej ocenił, że wycofanie wsparcia Trumpa w wyścigu o Biały Dom, do czego wezwało w liście otwartym 70 republikanów, jest absurdalne.

Grupa członków Partii Republikańskiej wezwało w liście Narodowy Komitet Partii Republikańskiej do zaprzestania wspierania finansowego i logistycznego Donalda Trumpa w walce o urząd prezydencki. Sygnatariusze listu ocenili go jako niezdolnego do pełnienia tej funkcji. 

Sean Spicer, dyrektor komunikacji Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej, stwierdził, że wycofanie poparcia dla Trumpa przed samymi wyborami nie ma żadnego sensu. Może to zaszkodzić pozostałym republikańskim kandydatom w wyborach do Kongresu. Dodał, że Trump ma jeszcze czas na dogonienie w sondażach Hillary Clinton. 

„Wszelakie dyskusje o odcięciu funduszy na kampanię Trumpa w sierpniu wydają się być absurdalne” - mówił. 

Republikański kandydat na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych poprzez swoje kontrowersyjne wypowiedzi zraził do siebie część republikanów. Krytyka dotyczy m.in. zapowiedzi budowy muru granicznego z Meksykiem, czy też stwierdzenia, że Obama i Clinton są współzałożycielami tzw. Państwa Islamskiego. 


ak/Reuters/tvn24.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 2. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 6. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 7. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook