Jedynie prawda jest ciekawa


Republikanie nie wycofają wsparcia dla Trumpa

15.08.2016

Przedstawiciel Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej ocenił, że wycofanie wsparcia Trumpa w wyścigu o Biały Dom, do czego wezwało w liście otwartym 70 republikanów, jest absurdalne.

Grupa członków Partii Republikańskiej wezwało w liście Narodowy Komitet Partii Republikańskiej do zaprzestania wspierania finansowego i logistycznego Donalda Trumpa w walce o urząd prezydencki. Sygnatariusze listu ocenili go jako niezdolnego do pełnienia tej funkcji. 

Sean Spicer, dyrektor komunikacji Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej, stwierdził, że wycofanie poparcia dla Trumpa przed samymi wyborami nie ma żadnego sensu. Może to zaszkodzić pozostałym republikańskim kandydatom w wyborach do Kongresu. Dodał, że Trump ma jeszcze czas na dogonienie w sondażach Hillary Clinton. 

„Wszelakie dyskusje o odcięciu funduszy na kampanię Trumpa w sierpniu wydają się być absurdalne” - mówił. 

Republikański kandydat na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych poprzez swoje kontrowersyjne wypowiedzi zraził do siebie część republikanów. Krytyka dotyczy m.in. zapowiedzi budowy muru granicznego z Meksykiem, czy też stwierdzenia, że Obama i Clinton są współzałożycielami tzw. Państwa Islamskiego. 


ak/Reuters/tvn24.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 5. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 6. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 7. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 8. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook