Jedynie prawda jest ciekawa

Rekin biznesu poluje na Saakaszwilego

18.10.2011

Iwaniszwili wspiera natomiast stanowisko Kremla i obarcza odpowiedzialnością za wojnę sprzed trzech lat władze gruzińskie.

W rozmowie z Reutersem biznesmen stwierdził, że świat w najbliższych latach będzie miał do czynienia z Władimirem Putinem. Iwaniszwili wierzy, że Putin zwycięży w Rosji korupcję i uczyni z tego kraju kwitnącą demokrację. Miliarder to samo chce zrobić z Gruzją. Dlatego zamierza wziąć udział w wyborach w swoim kraju.

Jest tylko jeden problem – Iwaniszwili został pozbawiony gruzińskiego obywatelstwa. Nic więc dziwnego, że uważa, iż jeśli władze gruzińskie uniemożliwią mu aktywny udział w wyborach, to będzie to bezprawne.

InoTV (Gruzja)/Reuters/FM
[fot. Wikimedia.org]

Słowa kluczowe:

Gruzja

,

Saakaszwili

,

Rosja

,

Putin

Warto poczytać

 1. 03ATAKWHAMBURGUNOZSI28072017 28.07.2017

  Kolejny islamistyczny atak w Niemczech, zabójca krzyczał Allahu Akbar

  Nożownik zabił jedną osobę, kilka ranił w hamburskim hipermarkecie. Śmiertelna ofiara także w Finlandii.

 2. Reichtag 28.07.2017

  Niemcy: "nie" dla sankcji USA przeciw firmom europejskim

  Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel oświadczył w wywiadzie, opublikowanym w piątek w internetowym wydaniu tygodnika "Der Spiegel", że "w żadnym wypadku" nie zaakceptuje amerykańskich sankcji przeciwko europejskim firmom współpracującym z Rosją.

 3. Merkel28072017 28.07.2017

  Wybory w Niemczech: Gigantyczna przewaga Merkel

  Na niecałe dwa miesiące przed wyborami do Bundestagu przewaga chrześcijańskich demokratów Angeli Merkel nad SPD Martina Schulza wzrosła do 17 pkt. proc. - wynika z najnowszego sondażu Deutschlandtrend dla pierwszego programu telewizji publicznej ARD.

 4. Putin28072017 28.07.2017

  Rosja odpowiada na sankcje. Będą restrykcje dla dyplomatów

  Liczba pracowników przedstawicielstw dyplomatycznych USA w Rosji ma być do 1 września zrównana z liczbą personelu rosyjskiego w placówkach w USA, czyli wynieść 455 osób; ambasada USA traci dostęp do magazynów i ośrodka wypoczynkowego w Moskwie - ogłosiło MSZ Rosji.

 5. KoreaPolnocnaFlickr 28.07.2017

  Korea Północna zdobywa dewizy. Wysyłają pracowników

  W arabskich państwach Zatoki Perskiej zatrudnione są tysiące pracowników z Korei Północnej; ich wynagrodzenia w większości zabierane są przez rząd w Pjongjangu, który w ten sposób obchodzi sankcje i uzyskuje środki finansowe - pisze w piątek agencja AP.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook