Jedynie prawda jest ciekawa


Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

24.04.2018
1270polkazaaatakowana
Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

Sześcioro dzieci w wieku ok 12-lat zaatakowało kobietę, gdy ta wracała z placu zabaw ze swoją kilkuletnią córką. Podrostki wyśmiewały 45-latkę, szydziły z jej akcentu i nazywały „głupią polską dzi***ą”. Kobieta zgłosiła sprawę na policję.

Jak podają lokalne media nie był to pierwszy atak, którego ofiarą padła 45-letnia Polka. Grupki dzieciaków już wcześniej zaczepiały Martę Stanisławska, wyzywając ją od śledzących ich pedofilek i tłumoków. Kobieta nagrała całe zdarzenie telefonem i przekazała funkcjonariuszom. Jak podkreśla najbardziej boli ją fakt, że cała sytuacja miała miejsce przy jej córce. Pani Marta uważa, że mogło to odcisnąć mocny ślad na jej psychice. Kobieta obawia się, że w przyszłości także jej córka może paść ofiarą podobnych ataków.

- Początkowo nie chciałam zwracać na nich uwagi, ale byli strasznie napastliwi. Kiedy ostrzegłam ich, że zadzwonię na policję, stali się jeszcze bardziej agresywni.  

Jeden z napastników miał kopnąć Polkę, a reszta ją odpychać. Ktoś uderzył w plecy, tak że straciła równowagę.

- To było starsze - mówi Stanisławska w rozmowie z lokalną gazetą i dodaje, że to pierwszy taki atak, od 13 lat jak mieszka w Anglii.

fot. Youtube


Warto poczytać

 1. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 2. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 3. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 4. Putin18052018 18.05.2018

  Cynizm Putina nie zna granic. To co powiedział wprawiło świat w zdziwienie

  Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował w piątek słowami: "daj mu Boże zdrowie" informację o tym, że były agent GRU Siergiej Skripal opuścił szpital w Salisbury. Skripal zdaniem brytyjskich służb był zaatakowany bojowym środkiem trującym Nowiczok

 5. fuloppap18052018 18.05.2018

  Burmistrz Jersey City znów atakuje nasz kraj! „Nie przeproszę Polski”

  Zaledwie dzień po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w amerykańskim Jersey City, burmistrz tego miasta znów zaatakował Polskę na Twitterze.

 6. 1270dzidzius 18.05.2018

  Do tego prowadzi aborcja. Zabili nie to dziecko, co chcieli!

  Koszmar w Australii – matka nosząca pod sercem dwóch bliźniaków postanowiła dokonać aborcji eugenicznej jednego z nienarodzonych chłopców. Powodem była stwierdzona u niego wada serca. Lekarze przez przypadek zabili jego zdrowego brata.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook