Jedynie prawda jest ciekawa

Raport ONZ nie wskaże kto użył broni chemicznej

14.09.2013

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył, że raport ekspertów tej organizacji potwierdzi, że w Syrii użyto broni chemicznej, ale nie stwierdzi, kto użył tej broni.

Ban Ki Mun podkreślił, że ustalenie kto użył broni chemicznej na przedmieściu Damaszku Ghouta 21 sierpnia nie był zadaniem ekspertów.

Sekretarz generalny dodał jednak, że prezydent Syrii Baszar el-Asad winny jest "wielu zbrodniom przeciwko ludzkości". "Jestem więc przekonany, że kiedy będzie po wszystkim nastąpi etap pociąganiado odpowiedzialności" - powiedział Ban Ki Mun.

Według źródeł w ONZ, Amerykanie nie spodziewają się aby trwające obecnie negocjacje szefów dyplomacji USA i Rosji w Genewie, Johna Kerry'ego i Siergieja Ławrowa, wpłynęły na zmianę stanowiska Rosji blokującej uchwalenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa zezwalającej na użycie siły wobec reżimu w Damaszku.

Rozmowy Kerry'ego i Ławrowa dotyczą rosyjskiego planu objęcia broni chemicznej w Syrii kontrolą międzynarodową.

PAP/ansa

[fot.PAP/EPA]

Zainteresował Cię artykuł?facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Warto poczytać

 1. 1270berlindemo 22.10.2017

  Demonstracja w Berlinie przeciw nienawiści i rasizmowi

  12 tys. osób protestowało w niedzielę pod Bramą Brandenburską w Berlinie przeciwko nienawiści i rasizmowi, które zdaniem organizatorów demonstracji propaguje Alternatywa dla Niemiec (AfD). Antymigrancka partia weszła po raz pierwszy do Bundestagu.

 2. Papiez20102017 22.10.2017

  Papież: nie można przeciwstawiać Boga i Cezara

  Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że "postawą fundamentalistyczną" byłoby "przeciwstawianie Boga i cezara". Przypomniał też o obchodzonej tego dnia uroczystości wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II w rocznicę inauguracji pontyfikatu.

 3. Hollywood 22.10.2017

  Popularny producent filmowy ma coraz większe kłopoty. Ujawniają się kolejne pokrzywdzone kobiety

  Skandal Harveya Weinsteina, producenta filmowego oskarżonego o molestowanie seksualne kobiet, zatacza coraz szersze kręgi. Prawie każdego dnia ujawniają się kolejne jego ofiary i wzrasta liczba osobistości Hollywood, które wiedziały o jego występkach.

 4. Babis 22.10.2017

  Sukces "Czeskiego Trumpa". Zmiażdżył przeciwników w wyborach

  Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Po przeliczeniu głosów z 99,82 proc. lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 29,67 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.

 5. boy21102017 21.10.2017

  Mąż bił Polkę na oczach dzieci. Po interwencji policji trafiły do Jugendamtu

  Mam nadzieję, że to takie światełko w tunelu i że w takich sprawach będziemy dobrze współpracować z niemieckim rządem

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook