Jedynie prawda jest ciekawa

Rada Europy. Ruszają prace nad raportem smoleńskim

06.09.2016

Po 2 latach od złożenia wniosku jest szansa na raport Rady Europy ws. katastrofy smoleńskiej. Poseł PiS Dominik Tarczyński ogłosił na Twitterze, że raport RE w sprawie tragedii Tu-154M jednak powstanie oraz, że przygotuje go poseł Chrześcijańskich Demokratów (CDA) z Holandii Pieter Omtzigt, który pracował już przy śledztwie ws. zestrzelenia nad Ukrainą lotu MH17.

„PILNE! Poseł Pieter Omtzigt z Holandii wybrany przez Radę Europy na autora raportu w sprawie smoleńskiej tragedii Tu-154! W końcu #Raport !” - napisał Tarczyński. W Radzie Europy trwają już pracę nad rezolucją. W styczniu 2015 roku Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło poprawkę, dotyczącą przygotowania rezolucji na temat śledztwa smoleńskiego. Poprawkę złożył ówczesny poseł PiS Krzysztof Szczerski. 

„Podczas posiedzenia w Paryżu Komisja Prawna RE wybrała posła Pietera Omtzigta jako autora raportu. Oznacza to, że udało się doprowadzić do rozpoczęcia prac nad raportem” - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tarczyński. Pieter Omtzigt brał już czynny udział w trakcie prac nad raportem ws. zestrzelenia przez Rosjan lotu MH17. Omtzigt oskarżył wówczas premiera Holandii Marka Rutte o to, że ukrywa niektóre fakty związane z katastrofą, by „nie zagrozić więziom handlowym z Rosją”.

Rutte odebrał to jako osobisty afront i określił wypowiedzi posła CDA jako „cios poniżej pasa”. „Twierdzenie, że cokolwiek ukrywamy ze względu na relacje z Rosją czy Ukrainą, to kompletna bzdura” - dodał premier Holandii. 

Ryb

Fot. [cda.nl]

Warto poczytać

 1. 04TABLETYWLOMBARDIISI27072017 27.07.2017

  Włochy: 24 tysiące tabletów na rzecz autonomii

  Władze regionalne Lombardii w północnych Włoszech rozpisały referendum ws. autonomii. Zarzucają władzom w Rzymie, że kradną pieniądze z budżetu. W referendum lombardzkim głosowanie będzie elektroniczne i anonimowe. Rządząca nad Tybrem lewica zarzuca Lombardczykom, że uprawiają propagandę.

 2. 01FIVOJUNCKERZYWNOSCSI27072017 27.07.2017

  Warto bić się o swoje - możliwe nowe unijne prawo o żywności

  We wrześniu będą opublikowane unijne wytyczne do standardów żywności. To pierwszy efekt wspólnego nacisku państw Grupy Wyszehradzkiej na Brukselę ws. podwójnych standardów produktów spożywczych.

 3. budapeszt 27.07.2017

  Węgierski MSZ: Niech UE nie zachowuje się jak Matka Teresa

  Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto wezwał w czwartek Unię Europejską, by nie zachowywała się jak Matka Teresa, bo Unia nie rozdaje pomocy humanitarnej. Według niego w Europie trwa kampania przeciw tym, którzy nie chcą przyjmować nielegalnych imigrantów.

 4. Macron27072017 27.07.2017

  Francja zmienia taktykę. Rejestrację azylantów przeniesie do Afryki

  Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek, że Francja utworzy w Libii tzw. hotspoty, czyli ośrodki rejestracji dla migrantów ubiegających się o azyl w Europie. Dodał, że liczy, iż proces ten rozpocznie się jeszcze "tego lata".

 5. 1270ISLAMPD2707 27.07.2017

  To ma być terror na wielką skalę. ISIS: „Będziemy zabijać Wasze dzieci, mordować Wasze kobiety”!

  Terroryści z ISIS planują mordy na wielką skalę i ćwiartowanie ofiar

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook