Jedynie prawda jest ciekawa


Rada Europy. Ruszają prace nad raportem smoleńskim

06.09.2016

Po 2 latach od złożenia wniosku jest szansa na raport Rady Europy ws. katastrofy smoleńskiej. Poseł PiS Dominik Tarczyński ogłosił na Twitterze, że raport RE w sprawie tragedii Tu-154M jednak powstanie oraz, że przygotuje go poseł Chrześcijańskich Demokratów (CDA) z Holandii Pieter Omtzigt, który pracował już przy śledztwie ws. zestrzelenia nad Ukrainą lotu MH17.

„PILNE! Poseł Pieter Omtzigt z Holandii wybrany przez Radę Europy na autora raportu w sprawie smoleńskiej tragedii Tu-154! W końcu #Raport !” - napisał Tarczyński. W Radzie Europy trwają już pracę nad rezolucją. W styczniu 2015 roku Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło poprawkę, dotyczącą przygotowania rezolucji na temat śledztwa smoleńskiego. Poprawkę złożył ówczesny poseł PiS Krzysztof Szczerski. 

„Podczas posiedzenia w Paryżu Komisja Prawna RE wybrała posła Pietera Omtzigta jako autora raportu. Oznacza to, że udało się doprowadzić do rozpoczęcia prac nad raportem” - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tarczyński. Pieter Omtzigt brał już czynny udział w trakcie prac nad raportem ws. zestrzelenia przez Rosjan lotu MH17. Omtzigt oskarżył wówczas premiera Holandii Marka Rutte o to, że ukrywa niektóre fakty związane z katastrofą, by „nie zagrozić więziom handlowym z Rosją”.

Rutte odebrał to jako osobisty afront i określił wypowiedzi posła CDA jako „cios poniżej pasa”. „Twierdzenie, że cokolwiek ukrywamy ze względu na relacje z Rosją czy Ukrainą, to kompletna bzdura” - dodał premier Holandii. 

Ryb

Fot. [cda.nl]

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook