Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin zaszczyci swoją obecnością G20

12.10.2014

Władze Australii potwierdziły, że prezydent Rosji Władimir Putin weźmie dział w listopadowym szczycie grupy G20 w australijskim Brisbane, mimo napięć między Rosją a Zachodem w związku z konfliktem na Ukrainie.

"Rozmawiałem wczoraj z ministrem finansów Rosji i potwierdził on, że prezydent Putin przyjedzie na szczyt do Brisbane" - powiedział w niedzielę rano czasu lokalnego minister skarbu Australii Joe Hockey.

Na początku września władze Australii sygnalizowały możliwość cofnięcia zaproszenia dla Putina na szczyt ze względu na negatywną rolę, jaką Rosja odgrywa w konflikcie na Ukrainie.

Później jednak minister Hockey oświadczył, że wśród 20 członków G20 przeważyła opinia, iż należy pozostawić drzwi otwarte dla kontaktów z Rosją.

G20 jest nieformalną grupą bogatych państw. Należą do niej m.in. USA, Japonia, Chiny, Indie i Brazylia oraz największe gospodarki europejskie. Początkowo G20 skupiała ministrów finansów i szefów banków centralnych tych krajów. Od roku 2008 odbywają się też spotkania na szczycie.

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

Putin

,

Niemcy

,

krytyka

Warto poczytać

Facebook