Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin pogratulował przyszłemu premierowi Grecji

26.01.2015

Wybory w Grecji wygrała partia SYRIZA. Jej liderem jest Aleksis Cipras.


Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek pogratulował przywódcy greckiej koalicji SYRIZA Aleksisowi Ciprasowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Putin wyraził nadzieję na kontynuację "tradycyjnie konstruktywnej" współpracy z Atenami.

Jak głosi komunikat Kremla, Putin "wyraził pewność, że Rosja i Grecja nadal będą zacieśniać tradycyjnie konstruktywną współpracę we wszystkich sferach".

"Prezydent Rosji życzył Aleksisowi Ciprasowi sukcesów w odpowiedzialnej pracy państwowej w obecnych niełatwych warunkach" - podano w oświadczeniu.

Lewicowa populistyczna SYRIZA zdobyła według niemal pełnych danych 149 miejsc w 300-osobowym greckim parlamencie w wyniku przedterminowych wyborów. W sprawie tworzenia koalicji rządowej porozumiała się z populistyczną prawicową partią Niezależni Grecy; Cipras ma zostać premierem koalicyjnego rządu.

Oba ugrupowania sprzeciwiają się porozumieniom zawartym przez Grecję z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW), a także polityce cięć budżetowych i oszczędności.

mly/PAP

fot. PAP/EPA

Słowa kluczowe:

Grecja

,

wybory

,

Putin

Warto poczytać

Facebook