Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin łagodny w Brukseli

28.01.2014

Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo (...) Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył prezydent Rosji  na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że "Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego".

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/JKUB]
Słowa kluczowe:

Putin

,

Bruksela

,

partnerstwo

,

Ukraina

,

Kijów

Warto poczytać

 1. mid-epa04333989 31.07.2014

  Rosjanie kolejny raz przegrywają ws. Jukosu

  Władze Rosji mogą podjąć decyzję o wycofaniu się z Rady Europy z powodu prestiżowych i bolesnych przegranych przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu - ocenia ekspert prawa międzynarodowego prof. Ireneusz Kamiński.

 2. gaza-dis-pap-epa 31.07.2014

  Izrael: zniszczymy te tunele

  Wojsko izraelskie będzie kontynuowało operację niszczenia palestyńskich tuneli na granicy ze Strefą Gazy – zapowiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu. Nie przerwą nawet w trakcie zawieszenia broni.

 3. mid-epa04336045 31.07.2014

  Lewica rządzi – Argentyna bankrutuje

  13 lat i dwa bankructwa. Lewicowe władze Argentyny właśnie poinformowały, że nie są spłacą swoje zadłużenia. Środowe rozmowy w Nowym Jorku z prywatnymi wierzycielami, którzy skupili część argentyńskiego długu, zakończyły się fiaskiem.

 4. mid-epa04335788 31.07.2014

  Obamę czeka proces?

  Zdominowana przez opozycyjnych Republikanów Izba Reprezentantów Kongresu USA zezwoliła w środę na wszczęcie postępowania sądowego przeciwko prezydentowi Obamie za przekroczenie swoich uprawnień przy wprowadzaniu reformy opieki zdrowotnej.

 5. mid-epa04335397 30.07.2014

  Ukraina nie odzyska kontroli nad miejscem katastrofy Boeinga

  Ukraina nie będzie stosowała siły, aby zabezpieczyć miejsce katastrofy zestrzelonego 17 lipca malezyjskiego boeinga na wschodzie kraju - oświadczył wicepremier Wołodymyr Hrojsman, który kieruje komisją państwową ds. badania przyczyn tragedii.

 6. Nowy-obraz-mapy-bitowej 30.07.2014

  Niemcy: Antysemityzm rośnie w siłę. Żydzi mają dość

  W ostatnich tygodniach Żydzi i ich instytucje w Niemczech coraz bardziej konfrontowani są z antysemicką przemocą. W Wuppertalu w nocy 29 lipca próbowano podpalić synagogę, a we Frankfurcie nieznany sprawca groził zamordowaniem Żydów.

 7. RUSKISI 30.07.2014

  Putin odgraża się USA

  W odpowiedzi na sankcje, rosyjskie MSZ zagroziło Stanom Zjednoczonym, że „realne straty z powodu tak destruktywnej i krótkowzrocznej polityki będą dla Waszyngtonu nader odczuwalne." Zadowolenie z nałożonych na Moskwę restrykcji wyraziła Ukraina.

 8. papiezPAPEPA 30.07.2014

  Watykan wzywa do zaptrzestania walk

  Kryzys na Bliskim Wschodzie "zagraża podstawowym zasadom godności człowieka" – uważa Stolica Apostolska i wzywa do działań na rzecz pokoju.

Facebook