Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin łagodny w Brukseli

28.01.2014

Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo (...) Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył prezydent Rosji  na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że "Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego".

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/JKUB]
Słowa kluczowe:

Putin

,

Bruksela

,

partnerstwo

,

Ukraina

,

Kijów

Warto poczytać

 1. net-epa04593594 01.02.2015

  Ekspert: Zawęża się krąg ludzi wokół Putina

  Krąg ludzi wokół prezydenta Rosji zawęża się; irytują się z powodu braku dostępu do Putina oraz malejącego w wyniku sankcji i spadku cen ropy tortu do podziału. Tymczasem to od elit zależy, czy i kiedy Putin upadnie - mówi ekspert ds. Rosji Mark Galeotti.

 2. bokoharam 01.02.2015

  Kolejny atak Boko Haram. Są zabici

  Bojownicy islamistycznej partyzantki zaatakowali w nocy z soboty na niedzielę Maiduguri, jedno z największych miast na północnym wschodzie Nigerii. Według świadków i źródeł w siłach bezpieczeństwa w walkach zginęło co najmniej osiem osób.

 3. ukrainaPAPEPA102 01.02.2015

  Ustalenia z Mińska tylko na papierze?

  OBWE zaapelowała o niezwłoczną realizację porozumień zawartych w Mińsku we wrześniu ubiegłego roku.

 4. net-epa04597528 31.01.2015

  Sergio Mattarella nowym prezydentem Włoch

  Sergio Mattarella, wybrany w sobotę przez parlament Włoch na prezydenta kraju, w pierwszej bardzo krótkiej wypowiedzi zapewnił, że myśli przede wszystkim o trudnościach i nadziejach obywateli, co było odniesieniem do kryzysu. Jego zaprzysiężenie - we wtorek.

 5. spainmarchesSI 31.01.2015

  Hiszpańska Syriza wychodzi na ulice

  Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły dziś udział w manifestacji poparcia dla lewicowej, anty-oszczędnościowej partii Podemos w Madrycie.

 6. prorosyjscy-terrorysci-ofiary-pap 31.01.2015

  Prorosyjscy terroryści zabili 15 Ukraińców

  15 żołnierzy zginęło, a 39 zostało rannych. Ofiary są także wśród ludności cywilnej.

 7. net-epa04596668 31.01.2015

  Nie żyje były prezydent Niemiec Richard von Weizsaecker

  Były prezydent Niemiec Richard von Weizsaecker nie żyje. Polityk CDU zmarł w sobotę w wieku 94 lat - poinformował urząd prezydencki w Berlinie. Chrześcijański demokrata należał do polityków wielce zasłużonych dla pojednania polsko-niemieckiego.

 8. net-epa04591861 31.01.2015

  ONZ stworzy siły do walki z Boko Haram?

  Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun w sobotę poparł plany Unii Afrykańskiej (UA) w sprawie utworzenia regionalnych sił do walki z islamistyczną partyzantką Boko Haram. Od kilku lat bojownicy z tej organizacji terroryzują północny wschód Nigerii.

Facebook