Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin łagodny w Brukseli

28.01.2014

Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo (...) Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył prezydent Rosji  na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że "Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego".

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/JKUB]
Słowa kluczowe:

Putin

,

Bruksela

,

partnerstwo

,

Ukraina

,

Kijów

Warto poczytać

 1. 13.10.2015

  Iran mówi "tak" atomowemu porozumieniu

  Teheran poparł porozumienie w sprawie programu atomowego podpisane ze światowymi mocarstwami. Teraz „kropkę nad i” musi jeszcze postawić islamska hierarchia duchowna.

 2. mid-epa04975323 13.10.2015

  Pegida walczy z imigrantami w Niemczech

  Ruch społeczny Pegida manifestował na ulicach Drezna przeciw masowej imigracji do Niemiec.

 3. russiaukraineairbanSI 12.10.2015

  Kijów wstrzymuje loty do Rosji

  Od 25 października na ukraińskich lotniskach nie będą mogły lądować samoloty z Rosji, wstrzymane zostaną także wszystkie loty do tego kraju.

 4. asadueSI 12.10.2015

  Koalicja nie, rozmowy tak. UE podzielona ws. Asada

  Końcowy dokument ze spotkania szefów dyplomacji państw UE w Luksemburgu przypomina o odpowiedzialności reżimu Asada za 250 tysięcy ofiar wojny domowej, ale nie mówi wprost, że syryjski przywódca musi odejść.

 5. glosowanieSIbialorus 12.10.2015

  OBWE: Niedemokratyczne standardy na Białorusi

  Głosowanie w wyborach prezydenckich na Białorusi było dalekie od demokratycznych standardów. Podczas liczenia głosów odnotowano "poważne problemy". - ogłosił w poniedziałek szef misji obserwatorów OBWE w tym kraju Ken Harstedt.

 6. turcjaoskarzaSI 12.10.2015

  Turcja opłakuje ofiary terroru i oskarża IS

  „Sobotni zamach były próbą wywarcia wpływu na wynik wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 1 listopada” - ocenił premier Ahmet Davutoglu.

 7. steinmeierasadSI 12.10.2015

  UE nie chce współpracować z Asadem

  O przemianach jakie muszą zajść w Syrii rozmawiają dziś w Luksemburgu unijni ministrowie spraw zagranicznych. Wielka Brytania nalega, by syryjski przywódca odszedł. Polska nie chce, by brał on udział w procesie pokojowym.

 8. alukaszenkaSIpapepa 12.10.2015

  Łukaszenka znów wygrał wybory

  Alaksandr Łukaszenka ponownie wygrał wybory prezydenckie na Białorusi. Nadal będzie sprawował najwyższy urząd w państwie. Jak poinformowała nad ranem Centralna Komisja Wyborcza, w niedzielnym głosowaniu wygrał 83,49 proc. głosów.

Facebook