Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin łagodny w Brukseli

28.01.2014

Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo (...) Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył prezydent Rosji  na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że "Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego".

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/JKUB]
Słowa kluczowe:

Putin

,

Bruksela

,

partnerstwo

,

Ukraina

,

Kijów

Warto poczytać

 1. parlament-europejski-stefczyk 27.11.2014

  Odrzucono wniosek o wotum nieufności wobec Komisji Europejskiej

  Parlament Europejski odrzucił wniosek frakcji Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej.

 2. net-epa04504361 27.11.2014

  Franciszek: Nie popadajmy w rozpacz w obliczu zła

  „Kiedy myślimy o końcu, ze wszystkimi naszymi grzechami, z całą naszą historią, pomyślmy o uczcie, jaką darmo otrzymamy i podnieśmy głowy. Żadnej rozpaczy – ale nadzieja!” - powiedział papież podczas dzisiejszej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

 3. net-epa04502222 27.11.2014

  Rosjanie zaczynają odczuwać skutki sankcji

  Wśród Rosjan wzrosło poczucie dumy narodowej i utrzymuje się euforia, która zapanowała po przyłączeniu Krymu. Niemniej, społeczeństwo zaczyna odczuwać skutki sankcji, a na nastroje wpłyną zapewne skutki reform socjalnych - uważa Katarzyna Jarzyńska z OSW.

 4. net-epa04505529 27.11.2014

  Jaceniuk zostanie ponownie premierem Ukrainy?

  W Radzie Najwyższej Ukrainy ogłoszono powstanie nowej koalicji rządowej, składającej się z pięciu ugrupowań, które dostały się do parlamentu w wyniku październikowych wyborów. Na stanowisko premiera koalicja wysunęła kandydaturę Arsenija Jaceniuka.

 5. kremlSI123 27.11.2014

  Interpol chce aresztować kremlowskiego bankiera

  Interpol zażądał natychmiastowego aresztowania rosyjskiego miliardera Siergieja Pugaczowa, który jest uważany za bankiera Kremla. Oligarcha uciekł z Rosji i mieszka w Londynie.

 6. net-epa04504303 26.11.2014

  USA: 40 zatrzymanych po zamieszkach w Ferguson

  Ponad 40 osób aresztowała amerykańska policja drugiej nocy niepokojów w mieście Ferguson w stanie Missouri. Wybuchają one po poniedziałkowej decyzji przysięgłych o niepostawieniu w stan oskarżenia policjanta, który w sierpniu zastrzelił czarnego nastolatka.

 7. natoSI123 26.11.2014

  Szef NATO: Niepokojąca militaryzacja Krymu

  Sojusz Północnoatlantycki jest zaniepokojony militaryzacją Krymu - oświadczył w środę kończąc jednodniową wizytę w Kijowie naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove.

 8. putin-merkel-kremlin-ru 26.11.2014

  Merkel: Rosja narusza integralność Ukrainy

  Kanclerz Niemiec twierdzi, że Rosja kwestionuje ład międzynarodowy i niezbędne jest stosowanie wobec niej sankcji ekonomicznych.

Facebook