Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin łagodny w Brukseli

28.01.2014

Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo (...) Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył prezydent Rosji  na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że "Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego".

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/JKUB]
Słowa kluczowe:

Putin

,

Bruksela

,

partnerstwo

,

Ukraina

,

Kijów

Warto poczytać

 1. Ministrowie-spraw-zagranicznych 01.09.2015

  Gruzja: Dymisja szefowej MSZ

  Premier Gruzji Irakli Garibaszwili nieoczekiwanie zdymisjonował we wtorek szefową dyplomacji Tamar Beruczaszwili.

 2. rosjasyriabisSI 01.09.2015

  Rosja planuje interwencję w Syrii?

  „Wysyła myśliwce i helikoptery bojowe wraz z personelem do bazy lotniczej pod Damaszkiem”.

 3. ukrainepeaceSI 01.09.2015

  Ukraina: wstrzymano walki w Donbasie

  O wstrzymaniu walk informują m.in. media prorosyjskich dywersantów. Według nich rok szkolny w regionie rozpoczął się bez ostrzałów ze strony ukraińskich wojsk rządowych, a zawieszenie broni monitorują obserwatorzy OBWE.

 4. refugeesmunichSI 01.09.2015

  "Economist": Europa powinna wpuścić uchodźców

  "Unia Europejska jest jednym z najbogatszych, najspokojniejszych regionów świata, a jej obywatele lubią o sobie myśleć, że ustanawiają standardy współczucia".

 5. vallsSI 01.09.2015

  W Calais powstanie ośrodek dla uchodźców

  Budowę centrum dla imigrantów, którzy koczują w obozie w portowym mieście Calais i usiłują przedostać się do Wielkiej Brytanii przez Kanał La Manche - zapowiedział premier Francji Manuel Valls zapowiedział b. Koszt budowy to 25 mln euro - podaje we wtorek "Le Figaro".

 6. 31.08.2015

  Białoruś: Nie ma opozycji w komisjach wyborczych

  Działacze opozycyjni na Białorusi donoszą, że w komisjach wyborczych przed wyborami prezydenckimi, prawie nie ma działaczy opozycji.

 7. mid-epa04906453 31.08.2015

  Merkel chce rozmów o podziale uchodźców

  "Jeśli UE nie porozumie się co do sprawiedliwego rozdziału uchodźców, zakwestionowane zostanie istnienie strefy Schengen."

 8. grecjaprzejsciowaSI 31.08.2015

  Bruksela zadowolona z tymczasowych władz Grecji

  "Komisja jest zadowolona z kontynuacji w kluczowych tekach; odbieramy to jako dobry znak dla wdrażania uzgodnionego programu reform".

Facebook