Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Putin łagodny w Brukseli

28.01.2014

Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo (...) Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył prezydent Rosji  na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że "Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego".

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/JKUB]
Słowa kluczowe:

Putin

,

Bruksela

,

partnerstwo

,

Ukraina

,

Kijów

Warto poczytać

 1. kerrypapepa302 02.03.2015

  Kerry: pokój albo kolejne sankcje

  Sekretarz stanu USA miał powiedzieć w ministrowi spraw zagranicznych Rosji, że Moskwa i terroryści, których wspiera na Ukrainie, powinni wprowadzić w życie rozejm lub liczyć się z kolejnymi sankcjami.

 2. ukraina-ue2 02.03.2015

  Kijów trzyma kurs na Zachód

  „Ukraińcy są gotowi wprowadzić wszelkie konieczne reformy by zdążać do UE” – ocenił Grzegorz Schetyna

 3. poroszenkowycofalsprzetSI 02.03.2015

  Poroszenko: „Siły ukraińskie wycofały się z frontu w Donbasie”

  Według ukraińskiego prezydenta obserwatorzy OBWE, których jest zdecydowanie za mało, nie mają wystarczającego dostępu do terenów kontrolowanych przez prorosyjskie siły, które dalej łamią umowy pokojowe z Mińska.

 4. syriaIdaPAPEPA203 02.03.2015

  Chrześcijanie wykupieni z rąk terrorystów

  Państwo Islamskie wypuściło porwanych chrześcijan po wpłacaniu okupu. Stawka za życie zakładników wyniosła około 1700 dolarów od osoby.

 5. ukraine-maidan 02.03.2015

  Sygnał poparcia dla europejskiej ścieżki Kijowa

  Wizyta szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny na Ukrainie i Mołdawii ma być wyrazem silnego wsparcia dla zachodnich dążeń tych poradzieckich republik.

 6. onzSI 02.03.2015

  Blisko 6 tys. ofiar wojny na Ukrainie

  Tylko w ostatnich tygodniach setki cywilów i członków personelu wojskowego zginęły w nasilonych walkach, głównie w okolicy lotniska w Doniecku i miasta Debalcewe w obwodzie donieckim. Dokument dotyczy okresu od grudnia ubiegłego roku do lutego br.

 7. tomasi 02.03.2015

  Tomaszewski nie będzie merem Wilna

  Reprezentant Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) Waldemar Tomaszewski nie wszedł do drugiej tury wyborów mera stolicy Litwy.

 8. 01.03.2015

  Bundeswehra się dozbraja

  W związku z konfliktem na Ukrainie i niepewną sytuacja na świecie Berlin postanowił znacznie zwiększyć wydatki na wojsko.

Facebook