Jedynie prawda jest ciekawa


Psycholog sprzeciwił się „bezpłciowym zaimkom”. Wściekli „aktywiści” chcą jego usunięcia z uczelni!

27.10.2017
Peterson
Psycholog sprzeciwił się „bezpłciowym zaimkom”. Wściekli „aktywiści” chcą jego usunięcia z uczelni!

Zakłócane wykłady i ulotki wzywające do usunięcia go z uczelni. Oto co spotkało kanadyjskiego psychologa, Jordana Petersona, który sprzeciwił się politycznej poprawności w swoim kraju.

„Uważający się za moich nieprzyjaciół rozwiesili te ulotki wokół mojego miejsca zamieszkania” - napisał na Twitterze Peterson. Obok zdjęcia profesora ulotka „informuje”, że Peterson od lat prowadzi kampanię przeciw prawom kobiet, „kolorowym”, muzułmanom i osobom LGBT". Jak twierdzą autorzy tekstu, profesor współpracuje z neonazistami, zaś uczelnia nie widzi w tym problemu i nie podejmuje żadnych działań przeciwko swojemu pracownikowi. - Niedopuszczalne? Też tak twierdzimy - kończą anonimowi autorzy, podając dane kontaktowe uczelni i wzywając do „powiedzenia im co myślicie”.
- Oczywiście to co napisano na plakatach przeciw niemu to stek bzdur, ale w Kanadzie samo posądzenie o takie przekonania jest jak wyrok – 
skomentował ulotkę na swoim koncie twitterowym Krzysztof Bosak. 

Popularność psychologa rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy sprzeciwił się ustawie C-16, która uznaje dyskryminację ze względu na tożsamość płciową lub ekspresję jako sprzeczną z prawami człowieka. Paterson powiedział wtedy, że nie zgodzi się na używanie „bezpłciowych zaimków” w stosunku do studentów, a jednocześnie obawiał się, że zgodnie z nowym prawem będą mu za to groziły sankcje karne. - Nigdy nie będę używać słów nienawidzących, podobnie jak modnych i sztucznie wykonanych zaimków "zhe" i "zher". Słowa te znajdują się w czołówce postmodernistycznej, radykalnej lewicy ideologicznej, której nienawidzę, a która według mojej profesjonalnej opinii jest przerażająco podobna do doktryn marksistowskich, które zabiły co najmniej 100 milionów ludzi w XX wieku. Studiuję autorytaryzm po stronie prawicowej i lewicowej od 35 lat. Napisałem książkę, Mapy Znaczenia: Architektura Przekonań , która bada, jak ideologie trwonią język i wiarę. W wyniku moich studiów zacząłem wierzyć, że marksizm jest morderczą ideologią. Sądzę, że praktykujący go we współczesnych uniwersytetach powinni się wstydzić, że nadal promują takie złe i antyludzkie pomysły, a także że indoktrynują swoich uczniów tymi przekonaniami. Dlatego nie piszę słów marksistowskich. - napisał w listopadzie 2016 roku dla National Post. 

Słowa te przysporzyły mu ogromną ilość zwolenników i zażartych przeciwników, a jego wykłady są regularnie blokowane przez lewicowych aktywistów. Widać to było szczególnie podczas marcowej debaty na temat – nomen omen – wolności słowa na Uniwersytecie McMaster. Protestujący zagłuszali go wówczas krzykiem i „szczekaczkami” oraz rozwiesili obok niego baner „Tak dla wolności słowa, nie dla mowy nienawiści”. Ostatecznie Peterson opuścił budynek i wygłosił swoją przemowę… na ławce przed budynkiem, otoczony tłumem swoich zwolenników. Jak sam zauważył miesiąc później, na agresywnych protestujących jest jeden skuteczny sposób.

- Powiem wam jak działają aktywiści i uważam że to jest strasznie komiczne. Niektórzy z was zapewne wiedzą, że brałem udział w debacie o wolności słowa organizowanej przez Uniwersytet Toronto. Zamieniła się ona w forum, czy coś podobnego, ale na pewno nie była to debata. Ale miałem okazję mówić do administracji uniwersytetu jak mogą poradzić sobie z problemem protestujących. I powiedziałem „To proste, róbcie konferencje rano, bo żaden z nich nie wstaje z łóżka przed dziesiątą. Mieliśmy więc konferencję o dziewiątej rano i był tylko jakiś jeden członek parlamentu rozdający ulotki i żadnego protestującego. Jeżeli więc chcesz mieć kontrowersyjnego mówcę na kampusie, zaproś go na siódmą rano. Nie znajdziesz w okolicy żadnego protestującego, bo będą wciąż odsypiać po wczorajszej imprezie, w oparach alkoholu i trawki – powiedział Peterson podczas kwietniowego wykładu o postmodernizmie i neo-marksizmie na Harvardzie. 

W dotarciu do milionów osób profesorowi z Toronto pomógł internet. Także i tu napotyka jednak problemy – w sierpniu jego konto na YouTube oraz poczta gmail zostały zablokowane „bez żadnych wyjaśnień”. W odpowiedzi na email profesora portal oświadczył, że Peterson naruszył warunki korzystania z serwisu, nie podano jednak co konkretnie niewłaściwego zrobił. Ostatecznie jeszcze tego samego dnia firma odblokowała mu dostęp do konta.

Ulotki na osiedlu raczej nie przekonają władz uczelni do zwolnienia profesora, jednak są poważnym ostrzeżeniem dla osób, które nie uginają się atakującej politycznej poprawności. Można się tylko obawiać jak daleko będą jeszcze w stanie się posunąć lewicowi aktywiści, by wyeliminować z życia publicznego wszystkich, których nie tolerują.

KH

Warto poczytać

 1. 1270szartinkakominka 21.05.2018

  Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

  Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała d

 2. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 3. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 4. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 5. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 6. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

 7. Putin18052018 18.05.2018

  Cynizm Putina nie zna granic. To co powiedział wprawiło świat w zdziwienie

  Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował w piątek słowami: "daj mu Boże zdrowie" informację o tym, że były agent GRU Siergiej Skripal opuścił szpital w Salisbury. Skripal zdaniem brytyjskich służb był zaatakowany bojowym środkiem trującym Nowiczok

 8. fuloppap18052018 18.05.2018

  Burmistrz Jersey City znów atakuje nasz kraj! „Nie przeproszę Polski”

  Zaledwie dzień po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w amerykańskim Jersey City, burmistrz tego miasta znów zaatakował Polskę na Twitterze.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook