Jedynie prawda jest ciekawa


Przegrana nie zniechęca Agnieszki

07.07.2012

Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu przegrała z Amerykanką Sereną Williams 1:2. Walka była bardzo trudna, a Agnieszka pokazała tenisową klasę.

W pierwszy secie wyraźnie dominowała Williams - znacznie silniejsza fizycznie. Wygrała 6:1.  W drugim Radwańska przełamała Serenę i zaczęła dyktować warunki na korcie. Zyskując znaczną przewagę nad rywalką, zremisowała w pięknym stylu.

Williams w trzecim secie ruszyła z ostrym atakiem, bojąc się że jej wieloletni sukces zostanie przerwany przez młodszą o 8 lat Polkę. Mobilizacja doprowadziła ją do zwycięstwa.

Udział w finale Wimbledonu to największy sukces nie tylko w karierze Agnieszki Radwańskiej, ale też w całej historii polskiego tenisa. Czekaliśmy na to 75 lat.

Agnieszka przegrała z Amerykanką w pięknym stylu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dzięki niej polski tenis jest teraz na najwyższym światowym poziomie.

- Dałam z siebie wszystko - mówiła po meczu Radwańska, z trudem hamują wzruszenie. Zapowiedziała, że o to, by stać się numerem 1 światowego tenisa walczyć będzie w kolejnych latach.

PiKa
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 4. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 5. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 6. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 7. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 8. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook