Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Przegrana nie zniechęca Agnieszki

07.07.2012

Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu przegrała z Amerykanką Sereną Williams 1:2. Walka była bardzo trudna, a Agnieszka pokazała tenisową klasę.

W pierwszy secie wyraźnie dominowała Williams - znacznie silniejsza fizycznie. Wygrała 6:1.  W drugim Radwańska przełamała Serenę i zaczęła dyktować warunki na korcie. Zyskując znaczną przewagę nad rywalką, zremisowała w pięknym stylu.

Williams w trzecim secie ruszyła z ostrym atakiem, bojąc się że jej wieloletni sukces zostanie przerwany przez młodszą o 8 lat Polkę. Mobilizacja doprowadziła ją do zwycięstwa.

Udział w finale Wimbledonu to największy sukces nie tylko w karierze Agnieszki Radwańskiej, ale też w całej historii polskiego tenisa. Czekaliśmy na to 75 lat.

Agnieszka przegrała z Amerykanką w pięknym stylu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dzięki niej polski tenis jest teraz na najwyższym światowym poziomie.

- Dałam z siebie wszystko - mówiła po meczu Radwańska, z trudem hamują wzruszenie. Zapowiedziała, że o to, by stać się numerem 1 światowego tenisa walczyć będzie w kolejnych latach.

PiKa
[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

Radwańska

,

Williams

,

Wibledon

Warto poczytać

 1. bialorus-stefek 25.03.2017

  Zatrzymania na demonstracji Dnia Wolności w Mińsku

  Pomimo braku zgody władz i ograniczenia przez milicję dostępu do planowanego miejsca akcji, na Prospekcie Niepodległości w stolicy Białorusi, Mińsku, w różnych miejscach zgromadzili się uczestnicy protestu. Milicja dokonuje zatrzymań.

 2. szydlo-stefek-ti 25.03.2017

  Szydło o Deklaracji Rzymskiej: to początek drogi zmian, które muszą nastąpić w UE

  To początek drogi zmian, które muszą nastąpić w Unii Europejskiej, dla Polski najważniejsze jest potwierdzenie jedności i woli państw UE, byśmy razem budowali naszą przyszłość

 3. mid-epa05869554 25.03.2017

  Deklaracja Rzymska przyjęta na szczycie UE

  "Uczynimy Unię Europejską silniejszą i odporniejszą dzięki jeszcze większej jedności i solidarności”.

 4. duda-stefffek 25.03.2017

  Prezydent Duda w niedzielę udaje się do Słowenii

  Duda spotka się m.in. z prezydentem Borutem Pahorem i premierem Miro Cerarem.

 5. C7wc2aOW0AAjAVkjpg-large 25.03.2017

  Premier Szydło podpisała Deklarację Rzymską

  W czasie szczytu Unii Europejskiej zakończyła się właśnie ceremonia podpisania przez przedstawicieli państw członkowskich Deklaracji Rzymskiej.

 6. syria 25.03.2017

  Zginęło 16 osób w wyniku nalotu na więzienie w Syrii

  Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku nalotu na więzienie w syryjskiej prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez rebeliantów.

 7. opo-stefek 25.03.2017

  Białoruskie służby zatrzymały Uładzimira Niaklajeu

  Polityk wracał do białoruskiej stolicy ze spotkania w polskim Sejmie.

 8. mid-epa05868266 25.03.2017

  Papież Franciszek do przywódców UE

  Papież Franciszek mówił w piątek przywódcom krajów i instytucji UE, że nie jest ona zbiorem zasad, protokołów i procedur, których należy przestrzegać, ale życiem.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook