Gorące tematy:

Przegrana nie zniechęca Agnieszki

07.07.2012

Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu przegrała z Amerykanką Sereną Williams 1:2. Walka była bardzo trudna, a Agnieszka pokazała tenisową klasę.

W pierwszy secie wyraźnie dominowała Williams - znacznie silniejsza fizycznie. Wygrała 6:1.  W drugim Radwańska przełamała Serenę i zaczęła dyktować warunki na korcie. Zyskując znaczną przewagę nad rywalką, zremisowała w pięknym stylu.

Williams w trzecim secie ruszyła z ostrym atakiem, bojąc się że jej wieloletni sukces zostanie przerwany przez młodszą o 8 lat Polkę. Mobilizacja doprowadziła ją do zwycięstwa.

Udział w finale Wimbledonu to największy sukces nie tylko w karierze Agnieszki Radwańskiej, ale też w całej historii polskiego tenisa. Czekaliśmy na to 75 lat.

Agnieszka przegrała z Amerykanką w pięknym stylu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dzięki niej polski tenis jest teraz na najwyższym światowym poziomie.

- Dałam z siebie wszystko - mówiła po meczu Radwańska, z trudem hamują wzruszenie. Zapowiedziała, że o to, by stać się numerem 1 światowego tenisa walczyć będzie w kolejnych latach.