Jedynie prawda jest ciekawa

Prorosyjscy terroryści ostrzelali dzielnicę mieszkalną w Mariupolu

24.01.2015

Kilkanaście osób mogło zginąć po strzale rakietowym, jaki miał miejsce na wschodzie Ukrainy.

Władze w Kijowie wskazują, że ataku dokonali prorosyjscy terroryści. Pociski, najprawdopodobniej wystrzelone z wyrzutni Grad, spadły na rynek w południowo-wschodniej dzielnicy miasta, a także na dzielnicę mieszkaniową.

Według ukraińskiej policji w ataku zginęło minimum 10 osób. Jednak liczba ofiar może ulec zwiększeniu.

W zaatakowanym miejscu zniszczone zostały domy i samochody, z okien powypadały szyby. Na miejscu działają ratownicy, którzy pomagają rannym oraz ekipa śledczych.

Zaledwie dzień wcześniej przywódca donieckich terrorystów Ołeksandr Zacharczenko oświadczył, że nie będzie żadnych nowych rozmów z Kijowem o zawieszeniu broni, a jedynie o wymianie jeńców. Zapowiedział dalszą ofensywę „do granic obwodu donieckiego”.

Jak widać w swojej ofensywie Rosja oraz prorosyjscy terroryści sięgają po coraz brutalniejsze metody. Cywile są dziś na rosyjskim celowniku…

wrp

[fot. YouTube]

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

terroryzm

,

Kijów

,

rakiety

,

ostrzał

Warto poczytać

 1. Greenpeace 21.09.2017

  Greenpeace znowu atakuje. Uderzyli na transport samochodów

  Aktywiści międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace wdarli się w czwartek na statek przewożący do Wielkiej Brytanii samochody Volkswagena z silnikami Diesla, próbując zatrzymać ich wyładunek w porcie w Sheerness na wschód od Londynu.

 2. Szwajcaria 21.09.2017

  V kolumna w Szwajcarii. Przywódcy organizacji islamskiej oskarżeni o wspieranie terrorystów

  Szwajcarska Prokuratura Federalna (BA) poinformowała w czwartek, że wniosła do Federalnego Sądu Karnego akt oskarżenia przeciwko trzem członkom zarządu stowarzyszenia Islamska Centralna Rada Szwajcarii (IZRS), którym zarzuca wspieranie ugrupowań terrorystycznych.

 3. Imigranci1234 21.09.2017

  Zatonęła łódź z migrantami; ponad 100 zaginionych

  Ponad 100 migrantów zostało uznanych za zaginionych po zatonięciu łodzi u wybrzeży Libii - podał w czwartek rzecznik libijskiej marynarki wojennej, gen. Ajub Kasem, powołując się na informacje przekazane przez ocalonych.

 4. sdm127029072017 21.09.2017

  Panama spodziewa się 5 tysięcy polskich pielgrzymów na ŚDM

  Około 5 tysięcy pielgrzymów z Polski ma przyjechać do Panamy na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku - poinformował ambasador Panamy w Polsce Enrique Zarak na konferencji prasowej nt. przygotowań do ŚDM, zorganizowanej w czwartek w Warszawie.

 5. LePen21092017 21.09.2017

  Konflikt w partii Le Pen. "To całkowita porażka"

  Wiceszef francuskiego skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) Florian Philippot poinformował w czwartek, że odszedł z ugrupowania. Wcześniej, za odmowę rezygnacji z przewodnictwa w jego stowarzyszeniu Patrioci, zdegradowała go szefowa partii Marine Le Pen.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook