Jedynie prawda jest ciekawa


Problemy w Londynie. Na rowerach jeździ zbyt wielu białych mężczyzn, miasto chce to zmienić

30.05.2018
RowerLondynwiki
Problemy w Londynie. Na rowerach jeździ zbyt wielu białych mężczyzn, miasto chce to zmienić

Stolica Wielkiej Brytanii powołała komisarza do spraw chodzenia i jazdy na rowerze. Jednym z jego głównych celów jest... wprowadzenie większej różnorodności płciowej i rasowej na ścieżkach rowerowych!

Mężczyźni w średnim wieku dominują na kolarskiej scenie w Londynie, co prowadzi do fałszywego przekonania, że jazda na rowerze nie jest dla wszystkich – czytamy w Daily Mail.

Według Willa Normana na dwóch kółkach porusza się zbyt mało kobiet i członków mniejszości etnicznych, przez co trzeba będzie wprowadzić programy zwalczające ten problem. Obecnie przedstawiciele mniejszości etnicznych odpowiadają za 15 procent przejazdów rowerowych.

Jak twierdzi Norman, trasy rowerowe łączące przedmieścia z centrum miasta są postrzegane jako sposób na to, by mężczyźni w średnim wieku szybciej jeździli po mieście tym środkiem komunikacji.

Jak miasto zacznie walczyć z tym oburzającym przypadkiem drogowego rasizmu? Biuro burmistrza ujawniło już informacje o pierwszych projektach, które zakładają dotacje dla społeczności które nie poruszają się na rowerach, specjalne szkolenia, czy promowanie rowerów elektrycznych.

kh/dailymail/independent.co.uk
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. nigeria-25062018 25.06.2018

  Tragedia w Nigerii! Muzułmanie zaatakowali chrześcijańskich rolników. Spora liczba ofiar

  Co najmniej 86 osób zginęło w centralnej części Nigerii w kilkudniowych walkach między chrześcijańskimi rolnikami z muzułmańskimi pasterzami - poinformowała miejscowa policja

 2. trump-25062018 25.06.2018

  Trump: Imigranci to najeźdźcy. Trzeba ich natychmiast deportować!

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę na twitterze, iż wszystkie osoby, które będą próbowały nielegalnie przekroczyć granicę USA, powinny być natychmiast odsyłane do swojego kraju bez żadnego procesu sądowego

 3. abo22052018 25.06.2018

  Aborcjoniści walczą w sądzie o finansowanie edukacji seksualnej

  Przedstawiciele sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood w wielu amerykańskich miastach podali do sądu administrację Donalda Trumpa. Chcą, aby prowadzone przez nich programy edukacji seksualnej nadal były elementem edukacji w publicznych szkołach.

 4. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 5. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 6. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 7. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook